Založ si blog

Čím väčšia automatizácia a robotizácia firiem, tým ide menej peňazí pre zdravotníctvo

Predstavte si taký extrém,, že určitá firma disponuje s takou automatizáciou a robotizáciou svojich prevádzok, že nemusí mať žiadneho  zamestnanca. Tým pádom neodvádza ani zamestnanec, ani zamestnávate žiadny, nulový  odvod so zdravotnej poisťovne, čo je absurdné.. Keď nie takým, ale podobným situáciám v budúcnosti bude dochádzať. Už  teraz sa to začína prejavovať. Len sa pozrite ako vo firme volkswagen  pracuje množstvo robotov a čím ďalej, tým viac sa tento systém rozširuje.

Málo prezieraví ekonómovia, dokonca s ekonomického ústavu INNES, aj zo slovenskej  akadémie vied (SAV) absolútne nad touto problematikou nerozmýšľajú, len doslova kecajú v televízii a nariekajú o  tom, že v budúcnosti nebude kto robiť na dôchodky. Je  absurdné, že na ministerstvách a v týchto ústavoch  máme také zastaralé myslenie. Tento problém, preto, že už existuje mal sa respektíve už teraz riešiť nejaký systém, ktorý by nahradil  toto zastaralé ponímanie o tvorbe prostriedkov pre zdravotníctvo i dôchodkový systém. Preto čím ďalej, tým do sociálnej poisťovne ide mennej a menej prostriedkov a zodpovední pracovníci s tým nevedia poradiť.

Doporučujem taký systém, aby výška odvodov do sociálnej poisťovne bola stanovená nie na počet zamestnancov a výšky ich príjmov, ale aby sa výpočet odvíjal od výšky zisku príslušnej ziskovej organizácie a u ostatných firiem a inštitúcií by sa riešil zo štátneho rozpočtu podľa rozsahu príjmov všetkých zamestnancov neziskových organizácií, ktorým prispieva na výpaly štát. Separátne riešiť živnostníkov a ďalšie podobné druhy pracovných činností. To by potrebovalo podrobnú analýzu a musí sa to začať od príslušného ministerstva práce. Vyriešenie tohto problému by znamenalo konečne dostatok prostriedkov v sociálnej poisťovni i pre úkony lekárov, a žiadne presuny operácií, lebo poisťovne neposkytujú dostatok prostriedkov v súčasnosti ani pre zdravotníctvo, ani pre dôchodcov.

Mimo iného to, čo vymyslel bývalý minister práce Krajniak, to iba v rozprávke to takto chodí, ale v skutočnosti je to maximálne diskriminačný systém, lebo množstvo seniorov deti už nemá z rôznych dôvodov. množstvo detí pracujú v zahraničí (len cca v Rakúsku, Nemecku a ostatných štátoch EU i po svete pracuje cca 400 tisíc pracujúcich deti tunajších rodičov. Mnohým deti zomreli, iní deti vôbec nemali a na tento systém najviac doplatili chudobní rodičia. Bohatí vyšli na tom najlepšie, atď. To si „premúdry“  Krajniak  nevedel uvedomiť? Lenže spracoval ostatných hlupákov bývalých poslancov, ktorý tento diskriminačný systém odsúhlasili.  .

Ako slovenská mafia a slovenská aristokracia urobila ekonomickú genocídu slovenského národa

03.12.2023

Začiatky prechodu od socializmu ku kapitalizmu boli poznačené obrovskými machináciami a podvodmi slovenských politikov i ďalších vplyvných osobnosti. Predovšetkým to boli právnici, ktorí vytunelovali fungujúce slovenské podniky. 80 % slovenských podnikov, včítane poľnohospodárskych družstiev bolo doslova zničených a tých lukratívnych 20 % boli pohltené zahraničným [...]

LGBTI ako novodobá choroba ľudstva

01.12.2023

Chémia vládne svetu. Celé galaxie vo vesmíre, včítane vzniku našej planéty sú výsledkom chemických procesov. Chémia sa dostáva čím ďalej , tým viac do každodenného života človeka. Neustále snahy o dorábanie väčšieho množstva potravín a aj zvyšovanie ziskov výrobcov potravín, sa zvyšujú výnosy plodín tým, že sa stále vo väčšej miere používajú rôzne [...]

Koho je to zásluha, že máme na Slovensku vyše 700 000 chudobných občanov a vyše 200 000 bezdomovcov?

21.11.2023

Kapitalistický systém vytvára podmienky pre neustály nárast miliardárov vo svete a podobne to vyzerá aj na Slovensku. Neustále sa roztvárajú nožnice medzi bohatstvom a chudobou. Kto z vás si myslí, že to je v poriadku? Kto je vinný za neustály nárast chudobných dôchodcov, za nárast chudobných rodín s malými deťmi, za nárast bezdomovcov a podobne. Nedá sa hovoriť o vine [...]

Jana Černochová, robert kaliňák

Krajiny V4 budú naďalej podporovať Ukrajinu. Ministri obrany schválili spoločnú deklaráciu

08.12.2023 14:06

Krajiny Vyšehradskej skupiny budú naďalej podporovať Ukrajinu v obrane proti Rusku.

prezidentka čaputová

Čaputová k rušeniu ÚŠP: Takýto krok sa javí ako účelový, zvážim podanie na Ústavný súd

08.12.2023 13:20, aktualizované: 14:05

Prezidentka bude vysoko pravdepodobne vetovať vládnu novelu Trestného zákona, ktorá ruší Úrad špeciálnej prokuratúry a znižuje trestné sadzby za niektoré trestné činy.

kolíková, šutaj eštok

Kolíková: Žilinka by mal rezignovať, nebráni svoju inštitúciu pri návrhoch vlády

08.12.2023 12:41

Uviedla to na margo Žilinkovho vyhlásenia, že Úrad špeciálnej prokuratúry nie je pre fungovanie prokuratúry nevyhnutný.

Vladimir Putin

Putin súhlasil, bude kandidovať za prezidenta, požiadal ho o to jeden z hostí. Voľby sa budú po prvý raz konať inak

08.12.2023 12:35, aktualizované: 13:26

Vladimir Putin dnes uviedol, že vo voľbách v marci 2024 sa bude opäť uchádzať o prezidentský úrad.