Založ si blog

Koho je to zásluha, že máme na Slovensku vyše 700 000 chudobných občanov a vyše 200 000 bezdomovcov?

Kapitalistický systém vytvára podmienky pre neustály nárast miliardárov vo svete a podobne to vyzerá aj na Slovensku. Neustále sa roztvárajú nožnice medzi bohatstvom a chudobou. Kto z vás si myslí, že to je v poriadku? Kto je vinný za neustály nárast chudobných dôchodcov, za nárast chudobných rodín s malými deťmi, za nárast bezdomovcov a podobne. Nedá sa hovoriť o vine tej ktorej vlády, lebo sa to deje za všetkých vlád už 34 rokov. Áno, vinný je predovšetkým kapitalistický systém ako taký, so súkromným vlastníctvom, ktoré vytvára triedny systém v štáte, čiže triedu bohatých a chudobných.  Kresťania, to Ježiš Kristus vás tak učil? Ako vidím, že ani katolíckej cirkvi to nevadí. Duchovenstvo namiesto tvrdej reakcie proti bohatej – kapitálovej moci v štáte, doporučuje sa iba modliť čo je absolútne neúčinné, Biskupstvá na Slovensku si myslia, že charity to spasia. Hoci je to iba východisko z núdze, no zo strany cirkvi to nepostačuje.

Je potrebné niečo urobiť proti tomu hrubému porušeniu ľudských práv. Ústava vraj zaručuje pre každého občana Slovenska  slušný život. Ako sa dodržiava ústava na Slovensku ohľadne ľudských práv? Vôbec, lepšie sa stará o psov. Neustále pribúdanie chudoby hraničí s genocídou národa. Vidieť to predovšetkým aj vo vyspelejších  krajinách dokonca zlý príklad dáva aj také USA, kde existuje množstvo chudoby a napríklad iba v samotnom Los Angeles existuje vyše 200 000 bezdomovcov V New Yorku je to isté, keď po chodníkoch aj cez deň ležia schúlení bezdomovci prosiaci o kúsok chleba. (Videl som to na vlastné oči.)

Na jednej strane tento kapitalistický režim vytvára najprv množstvo chudobných ľudí a na druhej strane sa sekajú politici v Národnej rade na tom, ako im pomáhať  a pri tom nemajú nikdy dosť peňazí.. Takže najprv chudobu tvoríme a následne máme problémy ako ju riešiť. Je to paradox a absolútny nezmysel. Toto je proste kapitalizmus. Podotýkam, že bude ešte horšie. Je to jedno aká vláda bude, vždy bude vládnuť kapitál nad národom a nožnice medzi bohatstvom a chudobou sa neustále rozširujú.

Ďalšie mrtvé a zranené slovenské opatrovateľky

21.12.2023

Zo Slovenska pracuje v zahraničí, najmä v Rakúsku, Nemecku Švajčiarsku a v ďalších štátoch mimo Slovenska niekoľko tisíc opatrovateliek. Nakoľko tie žienky najmä z Východného a Stredného Slovenska nenašli doposiaľ dostupnosť práce vo svojej vlasti, museli za nedôstojných podmienok hľadať prácu v zahraničí. Tieto ženičky, niektoré skoro šestdesiatníčky sú [...]

Ako slovenská mafia a slovenská aristokracia urobila ekonomickú genocídu slovenského národa

03.12.2023

Začiatky prechodu od socializmu ku kapitalizmu boli poznačené obrovskými machináciami a podvodmi slovenských politikov i ďalších vplyvných osobnosti. Predovšetkým to boli právnici, ktorí vytunelovali fungujúce slovenské podniky. 80 % slovenských podnikov, včítane poľnohospodárskych družstiev bolo doslova zničených a tých lukratívnych 20 % boli pohltené zahraničným [...]

LGBTI ako novodobá choroba ľudstva

01.12.2023

Chémia vládne svetu. Celé galaxie vo vesmíre, včítane vzniku našej planéty sú výsledkom chemických procesov. Chémia sa dostáva čím ďalej , tým viac do každodenného života človeka. Neustále snahy o dorábanie väčšieho množstva potravín a aj zvyšovanie ziskov výrobcov potravín, sa zvyšujú výnosy plodín tým, že sa stále vo väčšej miere používajú rôzne [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 22:50

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.