Založ si blog

Niekoľko slov k Blahovi, Che Guevarovi a Frant. Mikloškovi.

Boj za slobodu, oslobodzovanie spod útlaku národa  je historicky dokumentovaný v priebehu celej ľudskej spoločnosti oddávna.  História to dokumentuje napríklad ako boj za slobodu černošských otrokov  dovážaných z Afriky do Spojených štátov amerických od nadvlády a tyranii bielej americkej rasy, boj za slobodu amerických indiánov, rôzne iné vzbúry  oslobodzovania sa od útlaku feudálnej nadvlády rôznych privilegovaných grofstiev  nad nevoľníkmi, čiže poddanými, oslobodzovacie boje afrických štátov spod nadvlády a koloniálneho útlaku anglických, francúzskych, a ďalších európskych kolonizátorov, atď, kde bolo mnoho mrtvých.

Takúto koloniálnu nadvládu uplatňovali aj  Američania na Kube, Kde kubánsky národ pracoval ako utláčaný národ a americká smotanka kubánsky národ vykorisťovala a žila na jeho úkor a chodila sa na Kubu iba zabávať. Jednoducho povedané, že Kuba dlhý čas bola pod koloniálnym útlakom USA a taktiež pod útlakom vlastnej buržoázie, ktorá Američanom napomáhala.  No kubánsky národ povstal proti neprávu na čele práve s Che Guevarom, ktorý ako Argentínsko kubánsky lekár stál na čele oslobodzovacieho odboja proti vykorisťovaniu a útlaku kubánskeho ľudu, a neskôr to bol Fidel Kastro..  K aktérom oslobodzovacieho hnutia môžme priradiť aj rôznych jednotlivcov, napríklad aj partizánov pri oslobodzovaní Slovenska  od fašistov, kde účastníci odboja pri obrane vlasti taktiež zabíjali ako iní revolucionári pri oslobodzovaní národa . Preto pán Bláha a pokrokový národ hodnotí Che  Guevaru  ako spravodlivého revolucionára v boji za slobodu národa, ktorý neváhal za národ položiť aj život a nie ako  Mikloško a mnoho iných straníckych hlupákov ho označuje za masového vraha.

To iba primitívny a nevzdelaný náboženský fanatik František Mikloško vidí odhodlaných ľudí v boji za slobodu národa ako keby boli vrahovia. Vrahovia boli náboženskí fanatici, ktorí upálili pre nič, Jána Husa, ktorí taktiež zavraždili Galileo Galilea pre primitívnosť a nevzdelanosť duchovných predstaviteľov  katolíckej cirkvi, ktorí vraždili nevinné dievčatá ako bosorky, ktorí vraždili pri križiackých výpravách v mene cirkvi, ktorí vraždili ako misionári v Latinskej Amerike , pri prekrsťovaní domorodého obyvateľstva na katolícku vieru .atď, atď. To si pán Mikloško nech posúdi, lebo jeho nevzdelanosť to nevie pochopiť, čo .sú to vraždy a čo je boj za slobodu národa. Tak doporučujem mu, aby sa konečne prestal  vyškierať v televízii a oblbovať národ s jeho primitívnymi názormi.

 

Ďalšie mrtvé a zranené slovenské opatrovateľky

21.12.2023

Zo Slovenska pracuje v zahraničí, najmä v Rakúsku, Nemecku Švajčiarsku a v ďalších štátoch mimo Slovenska niekoľko tisíc opatrovateliek. Nakoľko tie žienky najmä z Východného a Stredného Slovenska nenašli doposiaľ dostupnosť práce vo svojej vlasti, museli za nedôstojných podmienok hľadať prácu v zahraničí. Tieto ženičky, niektoré skoro šestdesiatníčky sú [...]

Ako slovenská mafia a slovenská aristokracia urobila ekonomickú genocídu slovenského národa

03.12.2023

Začiatky prechodu od socializmu ku kapitalizmu boli poznačené obrovskými machináciami a podvodmi slovenských politikov i ďalších vplyvných osobnosti. Predovšetkým to boli právnici, ktorí vytunelovali fungujúce slovenské podniky. 80 % slovenských podnikov, včítane poľnohospodárskych družstiev bolo doslova zničených a tých lukratívnych 20 % boli pohltené zahraničným [...]

LGBTI ako novodobá choroba ľudstva

01.12.2023

Chémia vládne svetu. Celé galaxie vo vesmíre, včítane vzniku našej planéty sú výsledkom chemických procesov. Chémia sa dostáva čím ďalej , tým viac do každodenného života človeka. Neustále snahy o dorábanie väčšieho množstva potravín a aj zvyšovanie ziskov výrobcov potravín, sa zvyšujú výnosy plodín tým, že sa stále vo väčšej miere používajú rôzne [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.