Založ si blog

Pre koho sa stal 17. november 1989 úspechom ?

Slovenský a český ľud ako slepý a hluchý sa hnal za niečim novým a vraj za lepšou budúcnosťou na základe provokácií takzvaných disidentov,ako Havel a slovenskí fanatici ako Kňažko, Budaj, Mikloško, Čarnogurský a ďalší, ktorí národu sľubovali hory doly a slovenský národ pohltil úbohý kapitalizmus, pri čom Slovensko začal ovládať západný kapitál. Do súkromných rúk západných spoločností naši politici najmä za vlády Mečiara a Dzurindu odovzdali všetko lukratívne čo na Slovensku bolo, ako Východoslovenské železiarne, slovenskú energetiku, Ružomberské papierne, Hlinikárne v Žiari nad Hronom, Chemlon Humenné,slovenské banky a poisťovne, atď, atď. Ostatné priemyselné a potravinárske podniky, o ktoré západniari nemali záujem, tak to jednoducho zničili, včítane celého poľnohospodárstva, kde s za socializmu sme boli sebestační v potravinách. Také cukrovary boli zrovnané zo zemou, aby cukor nám mohli dodávať Nemci. Zámerne sa kvôli zničeniu poľnohospodárstva sa maximálne zníčiil počty hovädzieho dobytka, aby sme museli zrušiť mliekárne a výrobu masla a syrov a tak boli odkázaní na dovoz najmä z Nemecka. Pôdu obrábajú Holanďania, Dáni a Talliáni, ktorí pestujú iba to, z čoho dosahujú zisky a  sebestačnosť v potravinách je im ukradnutá, No rozdali sa takto rôzne podniky vytypovanej budúcej aristokracii zdarma a takto pivovary popredali cudziemu kapitálu, takže Slovensko teraz nevlastní takmer nič. Západniari nám nasúkali množstvo supermarketov, ktoré ťažia z mozoľov slovenského národa a finančné prostriedky všetkých západných firiem, včítane všetkých automobiliek  odchádzajú do zahraničia. Dalo by sa vymenovať ešte množstvo negatívov, ktoré priniesol 17. november pre Slovensko. Jedine čo  pozitívne je možné hodnotiť je voľný prechod ľudí, čo nevyváži všetky negatíva 17. novembra..Ukázala sa holá pravda  tak, že vyše 30 rokov sa Slovensko borí s problémami chudoby, ktorá sa každým rokom prehlbuje. Áno, iba to sme docielili. Československo  keby pokračovalo pri budovaní socializmu za dlhých 30 rokov, tak by sa vybudoval vyspelý priemyselno – poľnohospodársky štát a netrpeli by cca 700 000 občanov terajšieho Slovenska takou chudobou ako trpí teraz za súčasného zločineckého kapitalizmu, ktorý rieši iba potreby bohatých.

Dajme si otázku, komu slúži táto novembrová revolúcia? Jedine kapitalistickým špekulantom ako je napríklad bývalý politik Kollár,(a jemu podobných), ktorý ako vekslák sa nikdy nemal stať druhým najvyšším štátnikom na Slovensku. To dovoľuje iba zúrivý kapitalizmus a  kapitál, ktorý vládne nad národom.  Zákonite, čím viac je milionárov, tým viac je chudobných obyvateľov, poťažne bezdomovcov, ktorých  za socializmu sme nemali.

Stále je citeľný nedostatok peňazí. Dajte si otázku prečo? No sú v súkromných rukách, alebo v zahraničí. Preto vláda iba z daní žije a je chudobná. No súkromníci stavajú mrakodrapy, auparky,, banky a poisťovne sa topia v ziskoch, ktoré vykorisťujú slovenský chudobný ľud. Ako sa ukázalo pri konfrontácii vládneho programu, nie sú peniaze ani na školstvo, ani na zdravotníctvo, ani na diaľnice, ale na vojenskú výzbroj sa vynakladá, hoci na chleba nebude. To je donútenie imperialistického zločineckého monštra, ktoré sa vola NATO. Po mnohých štátoch prebiehajú protivládne štrajky a demonštrácie.  Preto, že kapitalizmus slúži ľudu? Práve, že národ ničí a každým dňom je národ chudobnejší.

17. november bol najväčší omyl v dejinách nášho štátu a nášho ľudu, ktorý slúži iba boháčom a na ľud sa kašle. Rastie chudoba, zadlženosť štátu, viac bezdomovcov, zdražovanie, psychicky narušených občanov zo strachu o životnú existenciu. No zbohatlíci to vychvaľujú do neba, no. spýtajte sa bežného občana čo mu priniesol 17. november, tak sa  budete diviť čo si národ myslí v skutočnosti.

 

Ďalšie mrtvé a zranené slovenské opatrovateľky

21.12.2023

Zo Slovenska pracuje v zahraničí, najmä v Rakúsku, Nemecku Švajčiarsku a v ďalších štátoch mimo Slovenska niekoľko tisíc opatrovateliek. Nakoľko tie žienky najmä z Východného a Stredného Slovenska nenašli doposiaľ dostupnosť práce vo svojej vlasti, museli za nedôstojných podmienok hľadať prácu v zahraničí. Tieto ženičky, niektoré skoro šestdesiatníčky sú [...]

Ako slovenská mafia a slovenská aristokracia urobila ekonomickú genocídu slovenského národa

03.12.2023

Začiatky prechodu od socializmu ku kapitalizmu boli poznačené obrovskými machináciami a podvodmi slovenských politikov i ďalších vplyvných osobnosti. Predovšetkým to boli právnici, ktorí vytunelovali fungujúce slovenské podniky. 80 % slovenských podnikov, včítane poľnohospodárskych družstiev bolo doslova zničených a tých lukratívnych 20 % boli pohltené zahraničným [...]

LGBTI ako novodobá choroba ľudstva

01.12.2023

Chémia vládne svetu. Celé galaxie vo vesmíre, včítane vzniku našej planéty sú výsledkom chemických procesov. Chémia sa dostáva čím ďalej , tým viac do každodenného života človeka. Neustále snahy o dorábanie väčšieho množstva potravín a aj zvyšovanie ziskov výrobcov potravín, sa zvyšujú výnosy plodín tým, že sa stále vo väčšej miere používajú rôzne [...]

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

Ľupták

Muž, ktorý napadol poslanca Ľuptáka, čelí obvineniu. Vyšetrovateľ žiada väzbu

19.07.2024 18:54, aktualizované: 19:22

Poslanec utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.