Založ si blog

Na Slovensku vládnu mimovládne organizácie, Slovensko už vládu nepotrebuje

Je a zarážajúce, aké množstvo (takmer 60 000 ) mimovládnych organizácií  sa vyskytuje na Slovensku. Vytvoril ich systém poukazovania tých 2 %, Mnoho mimovládnych organizácií si takto vylepšujú svoj finančný profil, iné zase dávajú tie peniaze svojim vlastným zariadeniam a svojim klubom, či už športovým, alebo iným, ktorí prakticky sebe takto napomáhajú a tak okrádajú nás všetkých. Je to veľmi živná pôda pre zákonnú korupciu. Takéto nemalé prostriedky dostáva aj napríklad právnická skupina VIA URIS, z ktorej vyšla aj prezidentka Čaputová a ktorá stále silne bojuje na politickej scéne proti SMERU SD. Mimo iného uvediem príklad ako jedná mladá žena takto obdržala nemalé financie na to, aby strávila 2 roky v New orku aby sa naučila nejaký hlúpy tanec. Aj takto sa dá zneužívať systém 2%.

V tomto kapitalistickom marazme tento zločinecký systém najprv vytvorí masu chudoby, bezdomovcov, drogovo závislých a množstvo psychicky narušených ľudí a potom na druhej strane vyvoláva potrebu sa o nich starať, lebo žiadna vláda už 30 rokov nemá peniaze a o týchto ľudí sa nevie postarať. Preto vznikajú rôzne charity, ktoré riešia iba tú neschopnosť štátu sa o ľudí starať. A nazývate to nejaký demokratický štát ?

Je to všetko na hlavu postavené, na jednej strane súkromní vlastníci – milionári, ktorí nevedia čo s peniazmi robiť a tiež peniaze odchádzajú do zahraničia, do súkromných vreciek,  na druhej strane je chudobný štát, ktorý sa nevie postarať o svojich obyvateľov. Je to bieda, ktorú sme si v roku 1989 vyštrngali.  Tak tu to máme. Musia zasahovať rôzne nadácie a charity. Za socializmu sme nepotrebovali žiadne charity a nadácie, všetky peniaze išli do štátneho rozpočtu a štát sa postaral o každého.. V tom spočíva rozdiel ľudovej demokracie za socializmu od dnešného súkromného spôsobu riadenia tejto spoločnosti.

Vláda, či je modrá alebo červená, žiadna  nevie riešiť tento problém, preto sa spolieha iba na dotácie zo strany dobrovoľníkov a vždy prebiehajú rôzne zbierky, kde po námestiach žobrú a otravujú ľudí pre akékoľvek dotácie. Je to veľká hanba tejto kapitalistickej spoločnosti. Načo nám takú vládu, ktorá nevie riešiť potreby svojho obyvateľstva?

Stačí rozpustiť vládu a nechať to na mimovládne organizácie, aby vyriešili problémy občanov. Už prišlo aj na to podľa  „najmúdrejšieho ministra- či blbca“, ktorý vymyslel poriadnu hlúposť podľa rozprávky troch grošov, čo je na dnešné pomery diskriminačné, čo bývala psycho – patologická  vláda to nakoniec schválila. Dokedy ešte takéto pomery budú platiť, že bežní ľudia sa  musia starať o seba, lebo štát sa o nich postarať nevie. skôr sa vie postarať o psov, mačky a podobne a nie o svojich ľudí. Ešte raz hanba tomuto systému, v ktorom teraz žijeme.

Ďalšie mrtvé a zranené slovenské opatrovateľky

21.12.2023

Zo Slovenska pracuje v zahraničí, najmä v Rakúsku, Nemecku Švajčiarsku a v ďalších štátoch mimo Slovenska niekoľko tisíc opatrovateliek. Nakoľko tie žienky najmä z Východného a Stredného Slovenska nenašli doposiaľ dostupnosť práce vo svojej vlasti, museli za nedôstojných podmienok hľadať prácu v zahraničí. Tieto ženičky, niektoré skoro šestdesiatníčky sú [...]

Ako slovenská mafia a slovenská aristokracia urobila ekonomickú genocídu slovenského národa

03.12.2023

Začiatky prechodu od socializmu ku kapitalizmu boli poznačené obrovskými machináciami a podvodmi slovenských politikov i ďalších vplyvných osobnosti. Predovšetkým to boli právnici, ktorí vytunelovali fungujúce slovenské podniky. 80 % slovenských podnikov, včítane poľnohospodárskych družstiev bolo doslova zničených a tých lukratívnych 20 % boli pohltené zahraničným [...]

LGBTI ako novodobá choroba ľudstva

01.12.2023

Chémia vládne svetu. Celé galaxie vo vesmíre, včítane vzniku našej planéty sú výsledkom chemických procesov. Chémia sa dostáva čím ďalej , tým viac do každodenného života človeka. Neustále snahy o dorábanie väčšieho množstva potravín a aj zvyšovanie ziskov výrobcov potravín, sa zvyšujú výnosy plodín tým, že sa stále vo väčšej miere používajú rôzne [...]

Boris Susko, NR SR

Dva dni a hotovo, ďalšia novela Trestného zákona odklepnutá. Odborníci: Koalícia mohla konať už skôr

16.07.2024 21:05

Debata sa počas dvoch dní v pléne vyostrila a spor sa točil najmä okolo dvoch vecí – ochrany európskych a slovenských peňazí a definície finančných záujmov Európske únie (EÚ).

auto, dieta, otec, POUZIVAT IBA AKO NAHLAD!!!!

Ľudia sú nepoučiteľní. Na Spiši zomrelo dieťa, ktoré nechali v rozhorúčenom aute

16.07.2024 20:30, aktualizované: 21:05

Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

840727075

Z letných radovánok horor. V Borinke chlapca zasiahol elektrický prúd

16.07.2024 20:10

Vrtuľník ho previezol do nemocnice na ošetrenie.

izrael

Najnovšie izraelské údery zabili v Gaze viac ako 60 Palestínčanov

16.07.2024 19:45

Najsmrteľnejší útok sa odohral v blízkosti čerpacej stanice pri meste Chán Júnis.