Založ si blog

Na Slovensku vládnu mimovládne organizácie, Slovensko už vládu nepotrebuje

Je a zarážajúce, aké množstvo (takmer 60 000 ) mimovládnych organizácií  sa vyskytuje na Slovensku. Vytvoril ich systém poukazovania tých 2 %, Mnoho mimovládnych organizácií si takto vylepšujú svoj finančný profil, iné zase dávajú tie peniaze svojim vlastným zariadeniam a svojim klubom, či už športovým, alebo iným, ktorí prakticky sebe takto napomáhajú a tak okrádajú nás všetkých. Je to veľmi živná pôda pre zákonnú korupciu. Takéto nemalé prostriedky dostáva aj napríklad právnická skupina VIA URIS, z ktorej vyšla aj prezidentka Čaputová a ktorá stále silne bojuje na politickej scéne proti SMERU SD. Mimo iného uvediem príklad ako jedná mladá žena takto obdržala nemalé financie na to, aby strávila 2 roky v New orku aby sa naučila nejaký hlúpy tanec. Aj takto sa dá zneužívať systém 2%.

V tomto kapitalistickom marazme tento zločinecký systém najprv vytvorí masu chudoby, bezdomovcov, drogovo závislých a množstvo psychicky narušených ľudí a potom na druhej strane vyvoláva potrebu sa o nich starať, lebo žiadna vláda už 30 rokov nemá peniaze a o týchto ľudí sa nevie postarať. Preto vznikajú rôzne charity, ktoré riešia iba tú neschopnosť štátu sa o ľudí starať. A nazývate to nejaký demokratický štát ?

Je to všetko na hlavu postavené, na jednej strane súkromní vlastníci – milionári, ktorí nevedia čo s peniazmi robiť a tiež peniaze odchádzajú do zahraničia, do súkromných vreciek,  na druhej strane je chudobný štát, ktorý sa nevie postarať o svojich obyvateľov. Je to bieda, ktorú sme si v roku 1989 vyštrngali.  Tak tu to máme. Musia zasahovať rôzne nadácie a charity. Za socializmu sme nepotrebovali žiadne charity a nadácie, všetky peniaze išli do štátneho rozpočtu a štát sa postaral o každého.. V tom spočíva rozdiel ľudovej demokracie za socializmu od dnešného súkromného spôsobu riadenia tejto spoločnosti.

Vláda, či je modrá alebo červená, žiadna  nevie riešiť tento problém, preto sa spolieha iba na dotácie zo strany dobrovoľníkov a vždy prebiehajú rôzne zbierky, kde po námestiach žobrú a otravujú ľudí pre akékoľvek dotácie. Je to veľká hanba tejto kapitalistickej spoločnosti. Načo nám takú vládu, ktorá nevie riešiť potreby svojho obyvateľstva?

Stačí rozpustiť vládu a nechať to na mimovládne organizácie, aby vyriešili problémy občanov. Už prišlo aj na to podľa  „najmúdrejšieho ministra- či blbca“, ktorý vymyslel poriadnu hlúposť podľa rozprávky troch grošov, čo je na dnešné pomery diskriminačné, čo bývala psycho – patologická  vláda to nakoniec schválila. Dokedy ešte takéto pomery budú platiť, že bežní ľudia sa  musia starať o seba, lebo štát sa o nich postarať nevie. skôr sa vie postarať o psov, mačky a podobne a nie o svojich ľudí. Ešte raz hanba tomuto systému, v ktorom teraz žijeme.

Ďalšie mrtvé a zranené slovenské opatrovateľky

21.12.2023

Zo Slovenska pracuje v zahraničí, najmä v Rakúsku, Nemecku Švajčiarsku a v ďalších štátoch mimo Slovenska niekoľko tisíc opatrovateliek. Nakoľko tie žienky najmä z Východného a Stredného Slovenska nenašli doposiaľ dostupnosť práce vo svojej vlasti, museli za nedôstojných podmienok hľadať prácu v zahraničí. Tieto ženičky, niektoré skoro šestdesiatníčky sú [...]

Ako slovenská mafia a slovenská aristokracia urobila ekonomickú genocídu slovenského národa

03.12.2023

Začiatky prechodu od socializmu ku kapitalizmu boli poznačené obrovskými machináciami a podvodmi slovenských politikov i ďalších vplyvných osobnosti. Predovšetkým to boli právnici, ktorí vytunelovali fungujúce slovenské podniky. 80 % slovenských podnikov, včítane poľnohospodárskych družstiev bolo doslova zničených a tých lukratívnych 20 % boli pohltené zahraničným [...]

LGBTI ako novodobá choroba ľudstva

01.12.2023

Chémia vládne svetu. Celé galaxie vo vesmíre, včítane vzniku našej planéty sú výsledkom chemických procesov. Chémia sa dostáva čím ďalej , tým viac do každodenného života človeka. Neustále snahy o dorábanie väčšieho množstva potravín a aj zvyšovanie ziskov výrobcov potravín, sa zvyšujú výnosy plodín tým, že sa stále vo väčšej miere používajú rôzne [...]

vojna na Ukrajine, Záporožie

ONLINE: Zelenskyj: Ukrajina nebude druhým Afganistanom. Ruská armáda musí každý deň utrpieť straty

22.04.2024 06:30, aktualizované: 07:38

Podľa Zelenského nebude Ukrajina druhým Afganistanom, ktorého prozápadná vláda sa zrútila s odchodom jednotiek USA.

Doktorka, zubárka, stomatologička Ana Meši, Kysáč

Boli sme sa pozrieť, ako funguje zubná turistika. Plomby, implantáty aj strojčeky vás v Srbsku vyjdú násobne lacnejšie

22.04.2024 06:00

Do srbského Kysáču sme sprevádzali tri pacientky, ktoré tam cestovali za zubnou turistikou a lacnejšími zákrokmi.

Britain Ukraine Fashion

Viac ako dve tretiny Ukrajincov majú o Slovensku dobrú mienku. Prečo vidia Poľsko horšie a Maďarsko v ich očiach prepadlo?

22.04.2024 06:00

Česko je v štátoch V4 v očiach Ukrajincov jasne najlepšie, naopak, Maďarsko utŕžilo debakel. Slovensko je na druhom mieste, za ním sa nachádza Poľsko.

náboje, zbraň, poprava

Z Iraku odpálili päť rakiet na americkú základňu v Sýrii

22.04.2024 05:55

Z irackého mesta Zumár bolo v nedeľu večer na americkú základňu v severovýchodnej Sýrii odpálených najmenej päť rakiet.