Založ si blog

Obnažené problémy kapitalizmu sa ukázali pred voľbami

Pri každej politickej polemike sa konštatuje, že za 30 rokov po nežnej revolúcii  Slovensko má obrovské problémy v zdravotníctve, tak isto v školstve, vo výstavbe diaľnic, nehovoriac o tom, že vyše 60 % potravin dovážame zo zahraničia. Slovenska ekonomika je rozvrátená, Slovensko je najchudobnejšou krajinou v EU a vyše 700 tisíc občanov Slovenska padlo do chudoby., neustále pribúda bezdomovcov. Množstvo ľudí odišlo zo Slovenska za hranice pre nedostatok práce, lebo kapitalizmus zlikvidoval nielen poľnohospodárstvo, ale celé hospodárstvo a došlo hneď na začiatku kapitalizmu k rozkradnutiu všetkého čo sa za socializmu vybudovalo. Vznikla slovenská buržoázia a tá ruinuje naše, slovenské hospodárstvo po každej stránke. .  .

Každý, kto má aspoň trochu niečo v hlave pochopí, že socialistické hospodárstvo predčilo kapitalizmus po rôznej stránke. Tu mnohí jedinci na socializmus nadávajú ako hlupáci, hoci v tomto režime nikdy nežili. Hlúpe mozgy pomenovali socializmus ako zločinecký režim, namiesto toho, aby tento kapitalizmus pokladali za vykorisťovateľský a zločinecký režim, ktorý vytvoril  boháčov a masu chudoby. Toto je podstatné čo znamená zločinecký režim. Len preto, že kolaborantov ako je Budaj a spol., ktorí kuli pikle proti ľudovej demokracii na Slovensku nechceli dať víza do zahraničia. Socializmus slovenskému ľudu neškodil, ale iba sa bránil proti západnému zločineckému imperializmu na čele s USA. .

Teraz množstvo ľudí ľutuje, že sa dali nachytať v roku 1989 pre štrnganie kľúčov. po námestiach. Neočakávajme nič dobré do budúcna. pri súčasnom režime.

Jedná poznámka k medzinárodnej súčasnosti len na okraj..  Požiadavka na vrátenie Krymu od Ruska Ukrajine nastane vtedy, keď USA vráti anektovaný Havaj naspäť Havajčanom a keď Anglicko  vráti Folklandy  Argentíne, Gibraltar Španielsku a množstvo ostrovov po celom svete..,  . .

Ďalšie mrtvé a zranené slovenské opatrovateľky

21.12.2023

Zo Slovenska pracuje v zahraničí, najmä v Rakúsku, Nemecku Švajčiarsku a v ďalších štátoch mimo Slovenska niekoľko tisíc opatrovateliek. Nakoľko tie žienky najmä z Východného a Stredného Slovenska nenašli doposiaľ dostupnosť práce vo svojej vlasti, museli za nedôstojných podmienok hľadať prácu v zahraničí. Tieto ženičky, niektoré skoro šestdesiatníčky sú [...]

Ako slovenská mafia a slovenská aristokracia urobila ekonomickú genocídu slovenského národa

03.12.2023

Začiatky prechodu od socializmu ku kapitalizmu boli poznačené obrovskými machináciami a podvodmi slovenských politikov i ďalších vplyvných osobnosti. Predovšetkým to boli právnici, ktorí vytunelovali fungujúce slovenské podniky. 80 % slovenských podnikov, včítane poľnohospodárskych družstiev bolo doslova zničených a tých lukratívnych 20 % boli pohltené zahraničným [...]

LGBTI ako novodobá choroba ľudstva

01.12.2023

Chémia vládne svetu. Celé galaxie vo vesmíre, včítane vzniku našej planéty sú výsledkom chemických procesov. Chémia sa dostáva čím ďalej , tým viac do každodenného života človeka. Neustále snahy o dorábanie väčšieho množstva potravín a aj zvyšovanie ziskov výrobcov potravín, sa zvyšujú výnosy plodín tým, že sa stále vo väčšej miere používajú rôzne [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.