Založ si blog

Obnažené problémy kapitalizmu sa ukázali pred voľbami

Pri každej politickej polemike sa konštatuje, že za 30 rokov po nežnej revolúcii  Slovensko má obrovské problémy v zdravotníctve, tak isto v školstve, vo výstavbe diaľnic, nehovoriac o tom, že vyše 60 % potravin dovážame zo zahraničia. Slovenska ekonomika je rozvrátená, Slovensko je najchudobnejšou krajinou v EU a vyše 700 tisíc občanov Slovenska padlo do chudoby., neustále pribúda bezdomovcov. Množstvo ľudí odišlo zo Slovenska za hranice pre nedostatok práce, lebo kapitalizmus zlikvidoval nielen poľnohospodárstvo, ale celé hospodárstvo a došlo hneď na začiatku kapitalizmu k rozkradnutiu všetkého čo sa za socializmu vybudovalo. Vznikla slovenská buržoázia a tá ruinuje naše, slovenské hospodárstvo po každej stránke. .  .

Každý, kto má aspoň trochu niečo v hlave pochopí, že socialistické hospodárstvo predčilo kapitalizmus po rôznej stránke. Tu mnohí jedinci na socializmus nadávajú ako hlupáci, hoci v tomto režime nikdy nežili. Hlúpe mozgy pomenovali socializmus ako zločinecký režim, namiesto toho, aby tento kapitalizmus pokladali za vykorisťovateľský a zločinecký režim, ktorý vytvoril  boháčov a masu chudoby. Toto je podstatné čo znamená zločinecký režim. Len preto, že kolaborantov ako je Budaj a spol., ktorí kuli pikle proti ľudovej demokracii na Slovensku nechceli dať víza do zahraničia. Socializmus slovenskému ľudu neškodil, ale iba sa bránil proti západnému zločineckému imperializmu na čele s USA. .

Teraz množstvo ľudí ľutuje, že sa dali nachytať v roku 1989 pre štrnganie kľúčov. po námestiach. Neočakávajme nič dobré do budúcna. pri súčasnom režime.

Jedná poznámka k medzinárodnej súčasnosti len na okraj..  Požiadavka na vrátenie Krymu od Ruska Ukrajine nastane vtedy, keď USA vráti anektovaný Havaj naspäť Havajčanom a keď Anglicko  vráti Folklandy  Argentíne, Gibraltar Španielsku a množstvo ostrovov po celom svete..,  . .

Už 30 rokov súčasného režimu na Slovensku je sústavný nedostatok peňazí

22.09.2023

Nedostatok peňazí na zdravotníctvo, na školstvo, na diaľnice a infraštruktúru, na platy zamestnancov, na dôchodcov, atď. je vizitka dnešného režimu kapitalizmu na Slovensku, ktoré trvá už 30 rokov od tzv.“nežnej“ revolúcie . Neočakávajte nejaké vylepšenie, lebo je to dané tým systémom, ktorý je tu a príčinu, tohto problému nevedia vyriešiť žiadni [...]

Zhumpľované poľnohospodárstvo vďaka rozporu medzi súkromnými vlastníkmi a potrebou štátu

19.09.2023

Za bývalého režimu, čiže za socializmu Československo bolo sebestačné v potravinách, ešte časť bola aj exportovaná do zahraničia. Prečo to tak bolo a prečo teraz za kapitalizmu na Slovensku dovážame vyše 60 % potravin zo zahraničia? Dokonca dovážame aj zeleninu, mlieko, maslo takmer všetky poľnohospodárske plodiny, včítane napríklad ovocia, keď sme niekedy mali [...]

Špinavosti zločineckého systému USA

08.09.2023

Ako celý svet vie, že Spojené štáty americké si postavili svoju dominanciu a úlohu policajta na svete. Tak sa správajú už celé storočia. Táto dominancia nebude trvať večnosť. Postupom času sa dostáva USA do područia ako ekonomicky, tak aj vojensky štátom ako Rusko a Číny. No kôň keď zdochýna tak kope a takto USA sa snaží udržať si moc nad svetom rôznym [...]

kadyrov

Ruská kniha dejepisu pobúrila aj Čečencov: Nás nikto urážať nebude

24.09.2023 08:55

Odhaduje sa, že Stalin dal deportovať 500 000 až 650 000 Čečencov a Ingušov, z ktorých každý štvrtý zahynul.

ovce, bryndza, lúka

Ovce v Grécku spásli vyše 270 kilogramov konope, skákali vyššie ako kozy

24.09.2023 08:37

Neviem, či je to na smiech alebo na plač. Prišli sme takmer o všetko, povedal majiteľ farmy.

Zuzana Čaputová a Robert Fico

Fico vyčíta Čaputovej to, čo robil pri Kiskovi. Dekan Burda: V Smere vedia, že žaloba je nezmysel

24.09.2023 08:00

Šéf Právnickej fakulty si myslí, že žaloba na prezidentku je predvolebné politikárčenie.

vojna na Ukrajine, Andrijivka

ONLINE: Prelomili sme južný front, operujeme za dračími zubami, tvrdia Ukrajinci

24.09.2023 07:10, aktualizované: 09:28

Predná línia frontu na juhu sa posunula za protitankové "dračie zuby", po pechote sa dostali za ne aj vojenské vozidlá, tvrdí ukrajinský veliteľ.