Založ si blog

Špinavosti zločineckého systému USA

Ako celý svet vie, že Spojené štáty americké si postavili svoju dominanciu a úlohu policajta na svete. Tak sa správajú už celé storočia. Táto dominancia nebude trvať večnosť. Postupom času sa dostáva USA do područia ako ekonomicky, tak aj vojensky štátom ako Rusko a Číny. No kôň keď zdochýna tak kope a takto USA sa snaží udržať si moc nad svetom rôznym zločineckýmí akciami. Za tým účelom majú rozvetvené vojenské základne po celej zemeguli. Akonáhle sa niečo vo svete deje v neprospech USA, hneď nastupuje vojenská hrozba. Svedčia o tom vojenské zásahy v Kórey, Vietname, Kambodži, Kube, Číle, Venezuele a ďalšich štátoch, kde americky imperializmus zacítil, že sa vzmáha ľudovodemokratický systém, ktorý nezodpovedá americkému štýlu kapitalizmu. Mimo týchto príčin, kde napadli všade vojenskou silou bezbranný  štát, uplatňujú si vo svete diktát nadvlády nad nerastným bohatstvom ako je ropa a rôzne nerastné suroviny pre americký priemysel. Bohužiaľ primitívne vedenie Európskej Únie im k tomu pomáha za cenu vlastných strát v Európe, pretože americkí prisluhovači vládnu EU.

Americkej zločineckej politike sa celkovo darí plniť ich ciele, ktoré v rámci politiky riadenia sveta riešia svoje záujmy aj za cenu vyvražďovania civilného obyvateľstva, žien a detí, ako to dokumentujú posledné vojenské zásahy v Iraku , v Líbyi, Sýrii  a podobne.

Špekulatívny zámer USA bol dopredu vymyslený tak, že rozpútajú vojnu a nepokoje v týchto afrických štátoch, kde zdevastujú čo sa dá a vytvoria podmienky pre presídľovanie vojnou umorených obyvateľov  týchto afrických štátov do Európy, kde zaplavia Európu tzv. migračným spôsobom, čím oslabia európsky ekonomický a sociálny systém celej Európy a upevni si USA svoju dominanciu nad európskym kontinentom. To primitívne vedenie Európskej Únie nevie odhadnúť tie americké podrazy.

Celkom sa im podarila ďalšia skutočnosť, keď nasúkali na európsky kontinent a obzvlášť na východné hranice Európy vojská NATO, včítane nastolenia NATO na Ukrajinu, aby postupne oslabili Rusko, kde bolo americkým zámerom rozbiť Rusko a ovládnuť ich nerastné bohatstvo, na ktoré už dávno majú zálusk a pri tom odstrániť si konkurenta v oblasti vojenskej dominancie na svete. To donútilo Rusov rozpútať špeciálne vojenské ťaženia na Ukrajinu, kde Američania, spolu s európskymi vojenskými  štváčmi, zbraňami a inými prostriedkami podporujú Ukrajinu, ktorú neváhajú úplne zdevastovať. Však ich to nebolí, lebo to sa nedeje na americkom území. To nebolo vymyslené dnes, ale dávno pred vypuknutím vojenských problémov medzi Ruskom a Ukrajinou. To riešenie proti Rusku začalo už konkrétne majdanom v roku 2014, kedy v Kijeve sa vystriedalo celé vedenie USA s rôznymi sľubmi hlúpym ukrajinským politickým vodcom. Teraz na to dopláca iba ukrajinský ľud. Toto je výsledok ďalšej zločineckej politiky Spojených štátov amerických..

Už 30 rokov súčasného režimu na Slovensku je sústavný nedostatok peňazí

22.09.2023

Nedostatok peňazí na zdravotníctvo, na školstvo, na diaľnice a infraštruktúru, na platy zamestnancov, na dôchodcov, atď. je vizitka dnešného režimu kapitalizmu na Slovensku, ktoré trvá už 30 rokov od tzv.“nežnej“ revolúcie . Neočakávajte nejaké vylepšenie, lebo je to dané tým systémom, ktorý je tu a príčinu, tohto problému nevedia vyriešiť žiadni [...]

Zhumpľované poľnohospodárstvo vďaka rozporu medzi súkromnými vlastníkmi a potrebou štátu

19.09.2023

Za bývalého režimu, čiže za socializmu Československo bolo sebestačné v potravinách, ešte časť bola aj exportovaná do zahraničia. Prečo to tak bolo a prečo teraz za kapitalizmu na Slovensku dovážame vyše 60 % potravin zo zahraničia? Dokonca dovážame aj zeleninu, mlieko, maslo takmer všetky poľnohospodárske plodiny, včítane napríklad ovocia, keď sme niekedy mali [...]

Obnažené problémy kapitalizmu sa ukázali pred voľbami

18.09.2023

Pri každej politickej polemike sa konštatuje, že za 30 rokov po nežnej revolúcii Slovensko má obrovské problémy v zdravotníctve, tak isto v školstve, vo výstavbe diaľnic, nehovoriac o tom, že vyše 60 % potravin dovážame zo zahraničia. Slovenska ekonomika je rozvrátená, Slovensko je najchudobnejšou krajinou v EU a vyše 700 tisíc občanov Slovenska padlo do chudoby., [...]

kadyrov

Ruská kniha dejepisu pobúrila aj Čečencov: Nás nikto urážať nebude

24.09.2023 08:55

Odhaduje sa, že Stalin dal deportovať 500 000 až 650 000 Čečencov a Ingušov, z ktorých každý štvrtý zahynul.

ovce, bryndza, lúka

Ovce v Grécku spásli vyše 270 kilogramov konope, skákali vyššie ako kozy

24.09.2023 08:37

Neviem, či je to na smiech alebo na plač. Prišli sme takmer o všetko, povedal majiteľ farmy.

Zuzana Čaputová a Robert Fico

Fico vyčíta Čaputovej to, čo robil pri Kiskovi. Dekan Burda: V Smere vedia, že žaloba je nezmysel

24.09.2023 08:00

Šéf Právnickej fakulty si myslí, že žaloba na prezidentku je predvolebné politikárčenie.

vojna na Ukrajine, Andrijivka

ONLINE: Prelomili sme južný front, operujeme za dračími zubami, tvrdia Ukrajinci

24.09.2023 07:10, aktualizované: 09:28

Predná línia frontu na juhu sa posunula za protitankové "dračie zuby", po pechote sa dostali za ne aj vojenské vozidlá, tvrdí ukrajinský veliteľ.