Založ si blog

Hlúpe mudrovanie v televízii o corona víruse

Už každý, kto má nos medzi očami vystupuje v diskusii Ta3 ako najlepší riešiteľ, ako prechádzať pandémii. Každý sa búši do prs, aký je veriaci, že by otvoril najprv kostoly, lebo strašne chcel ísť do kostola. Čo, modliť sa? To si len naivní myslia, že modlenim odoženú pandémiu. Tak ako hovoril minister Krajniak, že sa stane zázrak ako v roku 1710? Taký blud od dospelého politika, ktorý v 21. storočí verí na zázraky? Tí politici, ktorí robia len samé podrazy, zrazu sú veriaci, že sa nehanbia. Ale otváranie škôl je druhoradé, však pani Záborská?. Aké úlohy robia kňazi v nemocniciach? Len dávať posledné pomazanie? Tak ďakujem za takú pomoc.
Mimo toho vláda iba míňa draho platené, stomiliónové testy na ľuďoch ako na ovciach, bez akéhokoľvek účinku a následnej kontroly. Keď ľudia dostanú modrý papier, už nikto nevie kde sa pohybujú a ako ďalej šíria vírus. Čo na to vláda a premier Matovič, či Krajčí?
Tak špekulujú, že je strašný problém otvoriť nejaké obchody, alebo jedálne, gastro centrá, či služby, fitnes centrá a podobne. No nikomu z tých „múdrcov“ ani na um nepríde, že ľudia v supermarketoch sú hlava na hlave, že sa tam stretávajú tisíce ľudí, to ich netankuje?. Divím sa aj moderátorovi Bielikovi, že tiež to nevidí, len nechá tláchať prísediacich. Už ich ani po mene neoslovujú, len pán poslanec, pán predseda, pán doktor a podobne. Zrazu z tých úbožiakov sa stali hrdinovia, ktorí najlepšie vedia ako zachrániť svet. Robia všetci obrovský problém z toho, že si niekto chce zájsť do prírody, ale v supermarkete ako že je to bezproblémové.?!! Tak o čom to je? Už ťažko je na to sa dívať, ako mlátia prázdnu slamu a stále je to len horšie. Keď testy nepomáhajú, tak ich zrušme a iba podávajme liečenie, či už vakcíny, alebo niečo iné, ale nie iba neustále testy. Zachraňuje sa Matovič a spol., že musí iba minúť ten drahý nákup a prihrať milióny svojim kamarátom? Toto je treba jednoznačne vyšetriť ako trestný čin a nie len ako povedal Matovičov generálny prokurátor Žilinka, že to môže byť trestné, ale nemusí. Čo je to za postoj generálneho prokurátora? „Našim“, alebo „svojím“ by nerád ublížil?
Tak ako ponímate ten úmyselný počin uprednostniť zahraničné supermarkety pred slovenskými drobnými podnikateľmi a živnostníkmi? Áno je to schválny a úmyselný podraz, ktorý týmto supermarketom v čase pandémie vláda nahrala obrovské tržby a zisky a chudáci slovenskí živnostníci, včítane masy vyhodených ľudí z práce nemajú na živobytie. To je Matovičová vláda.!!!! S týmto stavom je potrebné sa zaoberať zo strany prokurátorov.

Už 30 rokov súčasného režimu na Slovensku je sústavný nedostatok peňazí

22.09.2023

Nedostatok peňazí na zdravotníctvo, na školstvo, na diaľnice a infraštruktúru, na platy zamestnancov, na dôchodcov, atď. je vizitka dnešného režimu kapitalizmu na Slovensku, ktoré trvá už 30 rokov od tzv.“nežnej“ revolúcie . Neočakávajte nejaké vylepšenie, lebo je to dané tým systémom, ktorý je tu a príčinu, tohto problému nevedia vyriešiť žiadni [...]

Zhumpľované poľnohospodárstvo vďaka rozporu medzi súkromnými vlastníkmi a potrebou štátu

19.09.2023

Za bývalého režimu, čiže za socializmu Československo bolo sebestačné v potravinách, ešte časť bola aj exportovaná do zahraničia. Prečo to tak bolo a prečo teraz za kapitalizmu na Slovensku dovážame vyše 60 % potravin zo zahraničia? Dokonca dovážame aj zeleninu, mlieko, maslo takmer všetky poľnohospodárske plodiny, včítane napríklad ovocia, keď sme niekedy mali [...]

Obnažené problémy kapitalizmu sa ukázali pred voľbami

18.09.2023

Pri každej politickej polemike sa konštatuje, že za 30 rokov po nežnej revolúcii Slovensko má obrovské problémy v zdravotníctve, tak isto v školstve, vo výstavbe diaľnic, nehovoriac o tom, že vyše 60 % potravin dovážame zo zahraničia. Slovenska ekonomika je rozvrátená, Slovensko je najchudobnejšou krajinou v EU a vyše 700 tisíc občanov Slovenska padlo do chudoby., [...]

nehoda

Nehody na východe Slovenska: Obeť a piati zranení

23.09.2023 19:38

Pri Hažíne nad Cirochou v okrese Humenné vlak narazil do chodcov.

Británia Londýn EÚ Protest Vstup Opätovný

„Obrovská chyba.“ V Londýne ľudia žiadali opätovný vstup Británie do EÚ

23.09.2023 19:02

Za odchod z EÚ hlasovalo v roku 2016 v referende 51,9 percenta voličov, za zotrvanie 48,1 percenta.

Pokljuka, biatlon, vlajka

Kto sme „my”, že by si tí druhí jednu „po papuli” zaslúžili?

23.09.2023 19:00

Zhodujeme sa, že Slovensko má problém s kmeňovým myslením „my” verzus „oni”. Kto sme však my? A kto oni? A nie sme náhodou všetci na jednej lodi? Zapojte sa do diskusie!

sulík

Sulík: Dzurinda prispel k porážke Mečiara, no dnes môže napomôcť návratu Fica

23.09.2023 18:28

Bola to práve vládna koalícia, ktorej súčasťou bola aj SaS, kto znovuoživil Roberta Fica, reagovali Modrí.