Založ si blog

Charita ako podmienený výmysel kapitalizmu

Na začiatku je treba povedať, že charita za socializmu bol neznámy pojem, tak ako bol neznámy pojem nejaký bankrot, alebo bezdomovec. Každý zdravý človek bol povinný pracovať, včítane ľudí z cigánskych osád. Okrem chorých či ťažko postihnutých, o ktorých sa staral štát.
Charita je dielom kapitalistického režimu, nakoľko nastalo obdobie značnej chudoby, včítane masy bezdomovcov, kde štátna almužna pre matky s deťmi, dôchodcov a ťažko zdravotne postihnutých je nedostatočná pre udržania sa pri živote. Nuž sa musel vymyslieť spôsob, ako nejako predísť hladom umierajúcich ľudí, tak sa vymyslela charita. Vidíme to mnohokrát v televíznej relácii moderátora Rozborila,“modré z neba, či v siedmom nebi“ kde množstvo rodín trpí biedu, nemá tečúcu vodu, nemá elektrinu, deťom na stravu, alebo na ošatenie, platiť za bývanie, dopravu deti do školy a pod. Nehovoriac o zdravotných potrebách a liekoch pre deti a potrieb pre zdravotne postihnutých. Tieto potreby súčasný kapitalistický režim nedokáže ľuďom poskytnúť, preto vznikli rôzne charitatívne organizácie, ktoré nejakými omrvinkami od dobrovoľných darcov sa snažia zmierniť ten kapitalistický hyenizmus páchaný na ľuďoch. Dáte mi za pravdu, že o zvieratá je lepšie postarané ako o tých ľudí a o bezdomovcoch. Psy a podobné zvieratá sú pre tento režim viac hodnotné, ako ľudská bytosť. No tento režim umožňuje mnohým zlodejom, podvodníkom a vykorisťovateľom okrádať túto spoločnosť o milióny a žiť si luxusný život. Toto je reálna vizitka kapitalistického režimu.( Uvediem príklad zo Saudskej Arábie, kde cena 6 ročného chlapca z Bangladežu bola por Saudov 500 dolárov a cena pretekárskej ťavy 5 000 dolárov.)
Pre charitu žobrú rôzne nadácie pouličnými zbierkami, a rôznym iným žobraním ako napr. Ta3, aby sa dostali viacerí ľudia z krízy, ktorú zavinil tento zločinecký režim. Na charitu sa orientujú taktiež aj cirkevné niektoré charitatívne organizácie. Avšak cirkev nakoľko podporuje tento režim, je spoluzodpovedná za stav chudoby. Naproti tomu, aby cirkev bojovala proti zbedačovaniu chudoby a vytváraní bezdomovcov, cirkev nechráni národ, len iba nejakým bezvychodiskovým modlením tvári sa ako mŕtvy chrobák a tým sa nepriamo podieľa na uvedenom zbedačovaní národa.
Za paradoxnú situáciu považujem aktivity pokrytca, rektora zdravotníckej vysokej školy v Ružomberku Krčmeryho. Falošnou nadáciou pre zahraničnú pomoc ryžuje obrovské peniaze. Ako všetci vieme, že množstvo slovenských detí a rodín žije na úrovní chudoby a on pre svoju slávu vymyslel pomoc značným obnosom peňazí pre Afriku. Africké štáty zdevastovali kolonizátori západoeurópskych štátov a teraz slovenskí daňoví poplatníci majú míňať peniaze vďaka farizejovi Krčmerymu na Afriku, keď zomierajú deti na Slovensku? Apelujme na našu vládu a Brusel, aby Anglicko, Belgicko, Francúzsko, a ďalších západoeurópskych štátov, išli vracať Afričanom to, čo od nich za stáročia nakradli a nie Slováci formou Krčmeryho slávou finančne sa podieľali na riešení problémov v Afrike. Doporučujem vláde, okamžití stiahnuť financovanie tomu pokrytcovi, lebo tie vynakladané peniaze lepšie je možné využiť pre mnoho chudobných detí na Slovensku.

Kto je príčinou vojny na Ukrajine ?

01.06.2023

Už v roku 2013 a 2014 americká lobby s postupnou návštevou Ukrajiny ( prezident Obama, predtým senátor a terajší prezoident Biden aj svojim synom, vtedajší, dnes už mrtvý senáto Mc Caine, ) pripravovali zosadenie regulárne zvoleného prezidenta Janukoviča a americkou podporou bol vykonaný majdán, kde zomrelo vyše 6 tisíc ľudí. Tak dosiahli Amíci to, že Ukrajina sa stala [...]

Európske fondy sú najväčší klam a výdrb pre pracujúci národ Slovenska

08.05.2023

Najprv peniaze zo štátneho rozpočtu, t.j. peniaze všetkých nás sa posielajú do Bruselu a potom Brusel k tomu pridá nejaký ten milión, z peňazí západných štátov, ktoré okrádajú Slovensko bankami, poisťovňami, potravinovými reťazcami, hornbachmi, a firmami ako sú automobilky a podobne. Tieto tzv. eurofondy sú namierené pre slovenskú oligarchiu a aristokraciu, nie pre [...]

Korunovácia Karola III. ako najväčšia groteska súčasnosti.

06.05.2023

Na to, že svet žije v 21. storočí, je príšerné, že existujú ešte prapotopné móresy rôznych kráľovstiev, kniežatstiev a podobne. Už pominuli časy, keď anglická kráľovská mašinéria ešte v stredoveku vytvárala v čase feudalizmu. Mnohí z tejto garnitúry si vytvárajú ešte aj teraz v modernom svete privilégia, ktoré svet už dávno prekonal. Britská monarchia za [...]

vykoľajený vlak

Pri Rimavskej Sobote sa prevrátil vlak, zranili sa traja cestujúci

06.06.2023 21:44, aktualizované: 21:52

K vykoľajeniu vlaku došlo medzi obcami Rimavské Zalužany a Kociha. Železničná doprava bola v úseku prerušená.

Francúzsko protesty reforma dôchodková

Francúzi opäť protestujú proti dôchodkovej reforme, účasť na demonštráciách klesá

06.06.2023 21:09

Francúzsky prezident podpísal novú dôchodkovú legislatívu v apríli, pričom vláda použila kontroverzný no zákonný mechanizmus, aby sa vyhla hlasovaniu o zákone v parlamente.

ukrajina, cherson, priehrada, kachovka

Po zničení Kachovskej priehrady hrozí humanitárna i ekologická kríza

06.06.2023 20:00

Potenciálne nebezpečné dôsledky na životné prostredie, energetickú bezpečnosť a jadrovú bezpečnosť môžu presahovať hranice Ukrajiny, obávajú sa lídri Rady Európy.

Jens Stoltenberg

Šéf NATO exkluzívne pre Pravdu: Rusko vie, že jadrová vojna sa nedá vyhrať

06.06.2023 19:25

Rozhovor s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom, ktorý vznikol na bratislavskom summite Bukureštskej deviatky.