Založ si blog

Charita ako podmienený výmysel kapitalizmu

Na začiatku je treba povedať, že charita za socializmu bol neznámy pojem, tak ako bol neznámy pojem nejaký bankrot, alebo bezdomovec. Každý zdravý človek bol povinný pracovať, včítane ľudí z cigánskych osád. Okrem chorých či ťažko postihnutých, o ktorých sa staral štát.
Charita je dielom kapitalistického režimu, nakoľko nastalo obdobie značnej chudoby, včítane masy bezdomovcov, kde štátna almužna pre matky s deťmi, dôchodcov a ťažko zdravotne postihnutých je nedostatočná pre udržania sa pri živote. Nuž sa musel vymyslieť spôsob, ako nejako predísť hladom umierajúcich ľudí, tak sa vymyslela charita. Vidíme to mnohokrát v televíznej relácii moderátora Rozborila,“modré z neba, či v siedmom nebi“ kde množstvo rodín trpí biedu, nemá tečúcu vodu, nemá elektrinu, deťom na stravu, alebo na ošatenie, platiť za bývanie, dopravu deti do školy a pod. Nehovoriac o zdravotných potrebách a liekoch pre deti a potrieb pre zdravotne postihnutých. Tieto potreby súčasný kapitalistický režim nedokáže ľuďom poskytnúť, preto vznikli rôzne charitatívne organizácie, ktoré nejakými omrvinkami od dobrovoľných darcov sa snažia zmierniť ten kapitalistický hyenizmus páchaný na ľuďoch. Dáte mi za pravdu, že o zvieratá je lepšie postarané ako o tých ľudí a o bezdomovcoch. Psy a podobné zvieratá sú pre tento režim viac hodnotné, ako ľudská bytosť. No tento režim umožňuje mnohým zlodejom, podvodníkom a vykorisťovateľom okrádať túto spoločnosť o milióny a žiť si luxusný život. Toto je reálna vizitka kapitalistického režimu.( Uvediem príklad zo Saudskej Arábie, kde cena 6 ročného chlapca z Bangladežu bola por Saudov 500 dolárov a cena pretekárskej ťavy 5 000 dolárov.)
Pre charitu žobrú rôzne nadácie pouličnými zbierkami, a rôznym iným žobraním ako napr. Ta3, aby sa dostali viacerí ľudia z krízy, ktorú zavinil tento zločinecký režim. Na charitu sa orientujú taktiež aj cirkevné niektoré charitatívne organizácie. Avšak cirkev nakoľko podporuje tento režim, je spoluzodpovedná za stav chudoby. Naproti tomu, aby cirkev bojovala proti zbedačovaniu chudoby a vytváraní bezdomovcov, cirkev nechráni národ, len iba nejakým bezvychodiskovým modlením tvári sa ako mŕtvy chrobák a tým sa nepriamo podieľa na uvedenom zbedačovaní národa.
Za paradoxnú situáciu považujem aktivity pokrytca, rektora zdravotníckej vysokej školy v Ružomberku Krčmeryho. Falošnou nadáciou pre zahraničnú pomoc ryžuje obrovské peniaze. Ako všetci vieme, že množstvo slovenských detí a rodín žije na úrovní chudoby a on pre svoju slávu vymyslel pomoc značným obnosom peňazí pre Afriku. Africké štáty zdevastovali kolonizátori západoeurópskych štátov a teraz slovenskí daňoví poplatníci majú míňať peniaze vďaka farizejovi Krčmerymu na Afriku, keď zomierajú deti na Slovensku? Apelujme na našu vládu a Brusel, aby Anglicko, Belgicko, Francúzsko, a ďalších západoeurópskych štátov, išli vracať Afričanom to, čo od nich za stáročia nakradli a nie Slováci formou Krčmeryho slávou finančne sa podieľali na riešení problémov v Afrike. Doporučujem vláde, okamžití stiahnuť financovanie tomu pokrytcovi, lebo tie vynakladané peniaze lepšie je možné využiť pre mnoho chudobných detí na Slovensku.

Ďalšie mrtvé a zranené slovenské opatrovateľky

21.12.2023

Zo Slovenska pracuje v zahraničí, najmä v Rakúsku, Nemecku Švajčiarsku a v ďalších štátoch mimo Slovenska niekoľko tisíc opatrovateliek. Nakoľko tie žienky najmä z Východného a Stredného Slovenska nenašli doposiaľ dostupnosť práce vo svojej vlasti, museli za nedôstojných podmienok hľadať prácu v zahraničí. Tieto ženičky, niektoré skoro šestdesiatníčky sú [...]

Ako slovenská mafia a slovenská aristokracia urobila ekonomickú genocídu slovenského národa

03.12.2023

Začiatky prechodu od socializmu ku kapitalizmu boli poznačené obrovskými machináciami a podvodmi slovenských politikov i ďalších vplyvných osobnosti. Predovšetkým to boli právnici, ktorí vytunelovali fungujúce slovenské podniky. 80 % slovenských podnikov, včítane poľnohospodárskych družstiev bolo doslova zničených a tých lukratívnych 20 % boli pohltené zahraničným [...]

LGBTI ako novodobá choroba ľudstva

01.12.2023

Chémia vládne svetu. Celé galaxie vo vesmíre, včítane vzniku našej planéty sú výsledkom chemických procesov. Chémia sa dostáva čím ďalej , tým viac do každodenného života človeka. Neustále snahy o dorábanie väčšieho množstva potravín a aj zvyšovanie ziskov výrobcov potravín, sa zvyšujú výnosy plodín tým, že sa stále vo väčšej miere používajú rôzne [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.