Založ si blog

Generálny prokurátor Žilinka a extrémizmus

Súčasná vládna garnitúra a tiež televízie hlavného prúdu ako Ta3 označujú všetko ako extrémne, čo nie je v súlade so súčasnou vládnou politikou. Pokiaľ som dobre počúval nového generálneho prokurátora Žilinku v relácii Ta3, tak som sa presvedčil, že ťahá za tie isté nitky ako terajšia vládna garnitúra. Z jeho diskusie v Ta3 nemám dobrý dojem z toho ako pristupuje ku svojej novej funkcii. Jeho obecné frázy mi pripadajú ako liknavého človeka, tak ako sa hovorí na východe, „kus me ulap, kus me pušč“. Nevedel odpovedať priamo na žiadnu položenú otázku. Všetko odpovedal vyhýbavo. Ten človek však nevidí žiaden problém napr. pri voľbe Lipšica za špeciálneho prokurátora. Prehliadol všetko čo sa mu vytýkalo pri grilovaní. Samozrejme však pred časom spolu bačovali ako priatelia a budú si nahrávať a čistiť všetko, čo sa im nepáči. Vytvoril sa skutočný pravičiarsky gang z minulých časov, Generálny prokurátor, za asistencie špeciálneho prokurátora Lipšica, ministra Krajniaka, podpredsedu NR Gredela, bratov Pčolinských a ďalších. Nastala nová totalita na čele s predsedom vlády Matovičom.
Žilinka diskutoval v Ta3 zdĺhavejšie o extrémizme. Vraj sa posilnia prokurátorské pozície pre riešenie tzv. extrémizmu. Čo to znamená? Jednotliví prokurátori špeciálnej prokuratúry budú striehnuť na to (viď extrémny prokurátor Honc), aby triezve kritické názory ľudí boli šikanované, ktoré nie sú v súlade s tendenciou vládnej garnitúry a budú zatvárať čestných ľudí, ktorí nesúhlasia s hlavným prúdom. Sám Žilinka uviedol, že bude sa snažiť o zákroky proti akýmkoľvek iným názorom ako je vládna politika. Je to systém totality podobný fašistických praktikám. Ako môže súhlasiť napríklad s takým odsúdením Mazúreka za pravdu, ktorú povedal o cgánoch, ktorí sa priživujú na ostatnom pracujúcom národe? Je potrebné povedať, že príčinou tohto stavu nie sú samotní cigáni, ale kapitalistický režim, ktorý tento stav pre nich pripravil, tak ako pripravil stav pre bezdomovcov. (Pre ilustráciu slovo“ Rom“ nepoužívam, nakoľko nie je uvádzané v žiadnej historickej literatúre o tomto vymyslenom oslovení a pragmatické označenia ako “ cigánsky bál, cigáni idú do neba, cigánsky diabli, pesnička Cigánko ty krásna, atď.“ svedčia o historickom názve toho etnika. Preto nevidím v tom nič zlé, ako si niekto to vysvetľuje.) Takých prokurátorov ako je Honc, si bude história dlho pamätať pre jeho súkromné názory pri vynášaní rozsudkov.
Post generálneho prokurátora a taktiež špeciálneho prokurátora by mal zastávať bezúhonný človek, ktorý je apolitický a nie, ktorý zastával rôzne politické funkcie, od ktorých z hľadiska povahy a danosti človeka nikdy sa nemôže odstrihnúť od minulosti.!!! Preto so žiadnym z týchto menovaných sa ako bežný občan, ktorý nie som v žiadnej strane, nemôžem stotožniť. Vidím iba hru na zainteresovaných mocipánov pre určitú skupinu ľudí na Slovensku. Za extrémizmus môžme považovať hocičo, pokiaľ si na to vytvorím svoj súkromný pohľad. A prokurátor nie je súkromník, ale služobník ľudu, preto súkromný názor a súkromné vedomie nejakého sebavedomého „prokurátorika“, nesmie byť ako ortieľ smrti proti slušným ľuďom, pokiaľ sa ich názory priečia iba hlavnému prúdu, hoci sa s nimi stotožňuje verejný názor miliónov ľudí na Slovensku. Takí prokurátori by si mali spytovať svedomie.

Kto je príčinou vojny na Ukrajine ?

01.06.2023

Už v roku 2013 a 2014 americká lobby s postupnou návštevou Ukrajiny ( prezident Obama, predtým senátor a terajší prezoident Biden aj svojim synom, vtedajší, dnes už mrtvý senáto Mc Caine, ) pripravovali zosadenie regulárne zvoleného prezidenta Janukoviča a americkou podporou bol vykonaný majdán, kde zomrelo vyše 6 tisíc ľudí. Tak dosiahli Amíci to, že Ukrajina sa stala [...]

Európske fondy sú najväčší klam a výdrb pre pracujúci národ Slovenska

08.05.2023

Najprv peniaze zo štátneho rozpočtu, t.j. peniaze všetkých nás sa posielajú do Bruselu a potom Brusel k tomu pridá nejaký ten milión, z peňazí západných štátov, ktoré okrádajú Slovensko bankami, poisťovňami, potravinovými reťazcami, hornbachmi, a firmami ako sú automobilky a podobne. Tieto tzv. eurofondy sú namierené pre slovenskú oligarchiu a aristokraciu, nie pre [...]

Korunovácia Karola III. ako najväčšia groteska súčasnosti.

06.05.2023

Na to, že svet žije v 21. storočí, je príšerné, že existujú ešte prapotopné móresy rôznych kráľovstiev, kniežatstiev a podobne. Už pominuli časy, keď anglická kráľovská mašinéria ešte v stredoveku vytvárala v čase feudalizmu. Mnohí z tejto garnitúry si vytvárajú ešte aj teraz v modernom svete privilégia, ktoré svet už dávno prekonal. Britská monarchia za [...]

vykoľajený vlak

Pri Rimavskej Sobote sa prevrátil vlak, zranili sa traja cestujúci

06.06.2023 21:44, aktualizované: 21:52

K vykoľajeniu vlaku došlo medzi obcami Rimavské Zalužany a Kociha. Železničná doprava bola v úseku prerušená.

Francúzsko protesty reforma dôchodková

Francúzi opäť protestujú proti dôchodkovej reforme, účasť na demonštráciách klesá

06.06.2023 21:09

Francúzsky prezident podpísal novú dôchodkovú legislatívu v apríli, pričom vláda použila kontroverzný no zákonný mechanizmus, aby sa vyhla hlasovaniu o zákone v parlamente.

ukrajina, cherson, priehrada, kachovka

Po zničení Kachovskej priehrady hrozí humanitárna i ekologická kríza

06.06.2023 20:00

Potenciálne nebezpečné dôsledky na životné prostredie, energetickú bezpečnosť a jadrovú bezpečnosť môžu presahovať hranice Ukrajiny, obávajú sa lídri Rady Európy.

Jens Stoltenberg

Šéf NATO exkluzívne pre Pravdu: Rusko vie, že jadrová vojna sa nedá vyhrať

06.06.2023 19:25

Rozhovor s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom, ktorý vznikol na bratislavskom summite Bukureštskej deviatky.