Založ si blog

Generálny prokurátor Žilinka a extrémizmus

Súčasná vládna garnitúra a tiež televízie hlavného prúdu ako Ta3 označujú všetko ako extrémne, čo nie je v súlade so súčasnou vládnou politikou. Pokiaľ som dobre počúval nového generálneho prokurátora Žilinku v relácii Ta3, tak som sa presvedčil, že ťahá za tie isté nitky ako terajšia vládna garnitúra. Z jeho diskusie v Ta3 nemám dobrý dojem z toho ako pristupuje ku svojej novej funkcii. Jeho obecné frázy mi pripadajú ako liknavého človeka, tak ako sa hovorí na východe, „kus me ulap, kus me pušč“. Nevedel odpovedať priamo na žiadnu položenú otázku. Všetko odpovedal vyhýbavo. Ten človek však nevidí žiaden problém napr. pri voľbe Lipšica za špeciálneho prokurátora. Prehliadol všetko čo sa mu vytýkalo pri grilovaní. Samozrejme však pred časom spolu bačovali ako priatelia a budú si nahrávať a čistiť všetko, čo sa im nepáči. Vytvoril sa skutočný pravičiarsky gang z minulých časov, Generálny prokurátor, za asistencie špeciálneho prokurátora Lipšica, ministra Krajniaka, podpredsedu NR Gredela, bratov Pčolinských a ďalších. Nastala nová totalita na čele s predsedom vlády Matovičom.
Žilinka diskutoval v Ta3 zdĺhavejšie o extrémizme. Vraj sa posilnia prokurátorské pozície pre riešenie tzv. extrémizmu. Čo to znamená? Jednotliví prokurátori špeciálnej prokuratúry budú striehnuť na to (viď extrémny prokurátor Honc), aby triezve kritické názory ľudí boli šikanované, ktoré nie sú v súlade s tendenciou vládnej garnitúry a budú zatvárať čestných ľudí, ktorí nesúhlasia s hlavným prúdom. Sám Žilinka uviedol, že bude sa snažiť o zákroky proti akýmkoľvek iným názorom ako je vládna politika. Je to systém totality podobný fašistických praktikám. Ako môže súhlasiť napríklad s takým odsúdením Mazúreka za pravdu, ktorú povedal o cgánoch, ktorí sa priživujú na ostatnom pracujúcom národe? Je potrebné povedať, že príčinou tohto stavu nie sú samotní cigáni, ale kapitalistický režim, ktorý tento stav pre nich pripravil, tak ako pripravil stav pre bezdomovcov. (Pre ilustráciu slovo“ Rom“ nepoužívam, nakoľko nie je uvádzané v žiadnej historickej literatúre o tomto vymyslenom oslovení a pragmatické označenia ako “ cigánsky bál, cigáni idú do neba, cigánsky diabli, pesnička Cigánko ty krásna, atď.“ svedčia o historickom názve toho etnika. Preto nevidím v tom nič zlé, ako si niekto to vysvetľuje.) Takých prokurátorov ako je Honc, si bude história dlho pamätať pre jeho súkromné názory pri vynášaní rozsudkov.
Post generálneho prokurátora a taktiež špeciálneho prokurátora by mal zastávať bezúhonný človek, ktorý je apolitický a nie, ktorý zastával rôzne politické funkcie, od ktorých z hľadiska povahy a danosti človeka nikdy sa nemôže odstrihnúť od minulosti.!!! Preto so žiadnym z týchto menovaných sa ako bežný občan, ktorý nie som v žiadnej strane, nemôžem stotožniť. Vidím iba hru na zainteresovaných mocipánov pre určitú skupinu ľudí na Slovensku. Za extrémizmus môžme považovať hocičo, pokiaľ si na to vytvorím svoj súkromný pohľad. A prokurátor nie je súkromník, ale služobník ľudu, preto súkromný názor a súkromné vedomie nejakého sebavedomého „prokurátorika“, nesmie byť ako ortieľ smrti proti slušným ľuďom, pokiaľ sa ich názory priečia iba hlavnému prúdu, hoci sa s nimi stotožňuje verejný názor miliónov ľudí na Slovensku. Takí prokurátori by si mali spytovať svedomie.

Ďalšie mrtvé a zranené slovenské opatrovateľky

21.12.2023

Zo Slovenska pracuje v zahraničí, najmä v Rakúsku, Nemecku Švajčiarsku a v ďalších štátoch mimo Slovenska niekoľko tisíc opatrovateliek. Nakoľko tie žienky najmä z Východného a Stredného Slovenska nenašli doposiaľ dostupnosť práce vo svojej vlasti, museli za nedôstojných podmienok hľadať prácu v zahraničí. Tieto ženičky, niektoré skoro šestdesiatníčky sú [...]

Ako slovenská mafia a slovenská aristokracia urobila ekonomickú genocídu slovenského národa

03.12.2023

Začiatky prechodu od socializmu ku kapitalizmu boli poznačené obrovskými machináciami a podvodmi slovenských politikov i ďalších vplyvných osobnosti. Predovšetkým to boli právnici, ktorí vytunelovali fungujúce slovenské podniky. 80 % slovenských podnikov, včítane poľnohospodárskych družstiev bolo doslova zničených a tých lukratívnych 20 % boli pohltené zahraničným [...]

LGBTI ako novodobá choroba ľudstva

01.12.2023

Chémia vládne svetu. Celé galaxie vo vesmíre, včítane vzniku našej planéty sú výsledkom chemických procesov. Chémia sa dostáva čím ďalej , tým viac do každodenného života človeka. Neustále snahy o dorábanie väčšieho množstva potravín a aj zvyšovanie ziskov výrobcov potravín, sa zvyšujú výnosy plodín tým, že sa stále vo väčšej miere používajú rôzne [...]

Európsky parlament / Europarlament /

Je EÚ súca na radikálnu zmenu? A ako by (ne)mala vyzerať?

23.05.2024 19:00

Chceme suverénnejšie štáty so súčasným právom veta? Či silnejšiu a akcieschopnejšiu Úniu? Dokážeme sa zhodnúť na základných kontúrach fungovania EÚ? Zapojte sa do diskusie!

Maximilian Krah, Nemecko, AfD, eurovoľby

AfD stráca spojencov v Európe. Pobúrili ich výroky o SS, stranu vylúčili z frakcie v europarlamente

23.05.2024 18:35

Stranu Alternatíva pre Nemecko s okamžitou platnosťou vylúčili z frakcie v europarlamente (EP) a jej poslanci zrejme zostanú nezaradení aj po júnových voľbách do EP.

Bosna, Srebrenica

Valné zhromaždenie OSN schválilo medzinárodný deň na pamiatku genocídy v Srebrenici

23.05.2024 18:05, aktualizované: 18:39

Návrh vyvolal kritiku Srbska a v radoch bosnianskych Srbov

SR voľby24 prezident kandidáti debata 1. kolo BAX

Matovič by si v prípade zvolenia do europarlamentu mandát neuplatnil, Šipoš s Mikulcom áno

23.05.2024 17:39

Matovič uviedol, že to Pollákovi prisľúbil v čase predstavovania kandidátky.