Založ si blog

Ohováračské hyeny ľudovej demokracie za socializmu

Socializmus v bývalom Československu nepredstavoval žiaden zločinecký režim, ako ho nazvala súčasná kapitalistická chunta. Socializmus bol to doposiaľ najvyšší stupeň ľudovej demokracie na svete, kde vládol ľud vo všetkých sférach spoločenského života. Nikto nebol sluhom nijakého pána, pretože páni a sluhovia neexistovali, nakoľko vlastnícke práva na súkromné majetky neexistovali. Rovnosť ľudí a demokracia sa prejavovala v tom, že nebolo súkromné vlastníctvo výrobných prostriedkov a tým neexistovalo ani vykorisťovanie človeka človekom. Uvedomme si to, že demokracia sa neodráža systémom volieb, kde sa manipuluje s národom, ale demokracia sa vyjadruje skutočným demokratickým životom spoločnosti, čo v súčasnom kapitalistickom zriadení na Slovensku nemáme. Preto že máme množstvo chudoby a na druhej strane bohatú šľachtu, čo vytvára taký obraz spoločnosti, že žiadna demokracia teraz na Slovensku nieje.
No bohužiaľ sa vyskytujú teraz určité skupiny ľudí, ktorým rovnosť a sociálny systém štátu nevyhovoval a nevyhovuje. Sú to tí ľudia, ktorí pred časom svojimi súkromnými majetkami ako bývalá šľachta ovládali spoločnosť a politickú situáciu v štáte. Boli to predovšetkým bývalí vlastníci súkromných firiem, finančného kapitálu ako napríklad bývalý majiteľ obrovských majetkov, buržoázny predstaviteľ Havel a ďalší bývalí finanční magnáti ktorí za účelom získania majetku svojich predkov urobili obrovskú propagáciu kapitalizmu a tak zmanipulovali národ na opätovné uvrhnutie československého ľudu do chudoby a vytvorenie novodobej šľachty. Ďalšie skupiny ľudí, ktoré boli ako náboženskí fanatici (napríklad taký Mikloško a jeho prívrženci ), ktorým vadilo, že sa sa v záujme pracujúceho ľudu rušili neproduktívne skupiny napr.nezmyselných kláštorov a obmedzovalo sa šírenia nezmyselných siekt, a rôznych náboženských skupín, ktoré vytvárali protisocialistické a protiľudové hnutia. Títo zradcovia ľudu burcovali národ pomocou rozhlasu „slobodná Európa“ a rôznymi chartami rozvracali ľudovodemokratické zriadenie. Nakoniec sa im podarilo štrnganím kľúčov, ktoré doposiaľ národ ľutuje.
V súčasnom období je mnoho jednotlivcov a skupín, ktorí teraz najviac pripravujú rôzne protiľudové a protisocialistické televízne programy, píšu knihy s protisocialistickým ohováraním, vedú televízne debaty a vytvárajú rôzne akcie namierené proti bývalému režimu. Samozrejme, že sú to predovšetkým umelci, režiséri filmov a divadiel, bohatí predstavitelia rôznych kultúrnych spoločenstiev, kolaboranti s nadnárodnými firmami, západnými bankami a poisťovňami, rôzni špekulanti a tzv. podnikavci, ktorí rozkrádaním nadobudli značné majetky. Samozrejme sa im darí v súčasnom novodobom kapitalizme, ktorý im pripravil živnú pôdu pre obohacovanie sa a uvalením časti národa do chudoby. Bežný národ, ktorý trpí chudobou nemá peniaze na bránenie sa tým jastrabom a nemá v rukách žiadne rozhlasové a televízne zariadenia, aby sa vedel brániť týmto predátorom s ospevovaním kapitalizmu. Tomuto hyenizmu na Slovensku hovoria demokratický štát?. Je to výsostná nespravodlivosť, ktorá je podložená bohatstvom kapitálu, ktorý určuje spoločenský systém na Slovensku. Dokedy bude národ trpieť tento zvrátený režim?

Charita ako podmienený výmysel kapitalizmu

01.03.2021

Na začiatku je treba povedať, že charita za socializmu bol neznámy pojem, tak ako bol neznámy pojem nejaký bankrot, alebo bezdomovec. Každý zdravý človek bol povinný pracovať, včítane ľudí z cigánskych osád. Okrem chorých či ťažko postihnutých, o ktorých sa staral štát. Charita je dielom kapitalistického režimu, nakoľko nastalo obdobie značnej chudoby, včítane masy [...]

Hlúpe mudrovanie v televízii o corona víruse

24.02.2021

Už každý, kto má nos medzi očami vystupuje v diskusii Ta3 ako najlepší riešiteľ, ako prechádzať pandémii. Každý sa búši do prs, aký je veriaci, že by otvoril najprv kostoly, lebo strašne chcel ísť do kostola. Čo, modliť sa? To si len naivní myslia, že modlenim odoženú pandémiu. Tak ako hovoril minister Krajniak, že sa stane zázrak ako v roku 1710? Taký blud od [...]

Generálny prokurátor Žilinka a extrémizmus

22.02.2021

Súčasná vládna garnitúra a tiež televízie hlavného prúdu ako Ta3 označujú všetko ako extrémne, čo nie je v súlade so súčasnou vládnou politikou. Pokiaľ som dobre počúval nového generálneho prokurátora Žilinku v relácii Ta3, tak som sa presvedčil, že ťahá za tie isté nitky ako terajšia vládna garnitúra. Z jeho diskusie v Ta3 nemám dobrý dojem z toho ako [...]

Košice premiér vakcína Sputnik

Smer: Nátlakom sme prispeli k nákupu Sputniku. Raši hovorí o núdzovom riešení

01.03.2021 18:46

Slovensko nakúpi dva milióny kusov ruskej vakcíny Sputnik V.

Tomáš Valášek

Valášek pre Sputnik V vystupuje z vládnej koalície

01.03.2021 18:45

Poslanec strany Za ľudí Tomáš Valášek tvrdí, že premiér sa namiesto vyvodenia zodpovednosti a nápravy v boji proti pandémii "uprel na zháňanie neoverenej ruskej vakcíny".

Gröhling

Gröhling: Splnili sme odporúčanie odborníkov vo fungovaní škôl

01.03.2021 17:51, aktualizované: 18:06

MŠ a prvý stupeň ZŠ budú otvorené pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry a tých, ktorí nemôžu pracovať z domu.

Jozef Brhel

Jozef Brhel zostáva vo väzbe, rozhodol Najvyšší súd

01.03.2021 16:20

Najvyšší súd sa stotožnil s rozhodnutím Špecializovaného trestného súdu z 5. februára, ktorý obvinenému konštatoval dôvody útekovej a kolúznej väzby.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 355
Celková čítanosť: 1171618x
Priemerná čítanosť článkov: 3300x

Autor blogu

Kategórie