Založ si blog

Výzva k spoluobčanom Slovenska.

Vážení spoluobčania, už 30 rokov od tzv. „nežnej revolúcie“ sa Slovensko každý rok potápa nižšie a nižšie. Vyše 700 tisíc občanov nášho štátu sa ocitlo na dne chudoby. Možno 10 % občanov miliónovými príjmami včítane politikov si užíva luxusný život, ktorí špekuláciami, lúpežou a krádežou si vytvorili mimoriadne podmienky pre svoj luxusný život a život svojich rodín, ktoré budú mať dostatok  až do ďalších pokolení. Rozdali si veľké majetky vytvorené robotníckou triedou za socializmu. Už 30 rokov politici plačú, že nie je dostatok financií ako pre zdravotníctvo, školstvo, infraštruktúru obranu. políciu, dôchodky, atď. Zlikvidovalo sa fungujúce poľnohospodárstvo, potravinárstvo, pri čom  musíme dovážať zo zahraničia vyše 60 %potravín niekoľko sto kamiónmi denne. Vytvorené prostriedky sú odovzdávané do zahraničia prostredníctvom privolaných firiem,  zahraničných bank, zahraničných poisťovní a  televíznych spoločností, ktoré sú tiež zahraničné. Ich zisky neprúdia do štátnej pokladnice, ale na súkromné účty cudzích spoločností. Do štátneho rozpočtu idú iba omrvinky vo forme daní. Preto za tohto systému nebude nikdy dosť prostriedkov pre štát, to si pamätajte. Zároveň nedovolia zvyšovať mzdy, lebo by magnáti prišli o abnormálne zisky.

Vážení spoluobčania, konečne otvorte oči a tak uvidíte čo kapitál a najmä cudzí robí s nami Slovákmi a Slovenskami. Všetko to, čo za socializmu sa vytvorilo, okrem vyše 2 miliónov bytov, kde teraz máte bývanie, plynofikácie, elektrifikácie železničných tratí, výstava vodných nádrží, vodných elektrárni, jadrových elektrárni, množstva škôl, škôlok, administratívnych budov, mostov, rekreačných zariadení, atď., zhabala hŕstka  nenažraných korupčníkov za minimálne koruny, poťažne veľa zariadení boli odovzdané bez zaplatenia, alebo symbolicky iba za korunu. Toto umožnil nábeh kapitalizmu na Slovensku.

Vážení spoluobčania, najmä mladí ľudia, ktorí nežili v minulom režime, len si porovnajte to, že sme za socializmu nemuseli platiť vôbec za lieky, mali sme bezplatné školy, lekárske ošetrenie a akékoľvek operácie bez čakacích lehôt, nemali sme bezdomovcov, práca bola povinnosťou, mladomanželské pôžičky, bezúročné pôžičky pre mladé rodiny, nenávratné pôžičky pre mladomanželov, pôrodné pri narodení dieťaťa, cez odborové hnutie bezplatné poukazy do liečebných ústavov a kúpeľov, pre ženy vo veku 57 rokov možnosť ísť do dôchodku, primerané dôchodky vo vzťahu ku mzdám, každý bol zamestnancom vo vzťahu k štátu, žiadne súkromné vlastníctvo výrobných prostriedkov , žiadne súkromné obmedzenia vstupu do lesov, na vodné plochy, vyrábali sa rôzne turbíny, železničné lokomotívy, lode, lietadla, atď, atď. Národ žil bez strachu o budúcnosť, neboli zabíjania pre majetky, nebolo potrebné toľko sudcov a policajtov ako teraz, Ľudia žili svorne a navzájom si pomáhali, nebolo potrebné toľko liekov najmä psychiatrických, nebolo potrebné psychiatrov  oproti tomu čo sa teraz na školách robí, dokonca strieľa. Učiteľ v škole bol autorita. Neboli drogy a toľko väzníc ako je teraz. Nebolo toľko vrážd a súdnych sporov, Proste bol život v pohode a každý starší človek si spomína ozaj len v dobrom. Nehovoriac o tých ktorí sa nevmestili do kože, ako napríklad Budaj, Srholec, Mikulaško, Havel, a tí ktorí ďalší, ktorí túžili po majetkoch aj za cenu vrážd.

Preto vážení spoluobčania, bývalé Československo bolo vyspelou krajinou v Európe a keby takto ostalo doposiaľ,  vývoj v každej oblasti by sa iba zvyšoval a zmenili by sa vzťahy k ostatným štátom aj s voľným pohybom občanov, ale tomu všetkému prekazil rok 1989, kedy bezhlavé oblbnutie národa  štŕnganím kľúčov na námestiach vytvorili zo Slovenka  kolóniu závislú od západného kapitálu. Kapitalizmus vytvára iba vojny, zbrojenie a mimo toho každý druhý rok ekonomická a sociálna kríza..  Každý rok viac chudoby a viac bezdomovcov. Je to proste kapitalizmus a nečaká nás nič príjemné do budúcna. Bez ohľadu na to aká vláda bude pre nasledujúce obdobie. Pri terajších voľbách si môžte vybrať iba menšie zlo. To si zapamätajte a po rokoch si na to si na to spomeniete.

 

.

Ako slovenská mafia a slovenská aristokracia urobila ekonomickú genocídu slovenského národa

03.12.2023

Začiatky prechodu od socializmu ku kapitalizmu boli poznačené obrovskými machináciami a podvodmi slovenských politikov i ďalších vplyvných osobnosti. Predovšetkým to boli právnici, ktorí vytunelovali fungujúce slovenské podniky. 80 % slovenských podnikov, včítane poľnohospodárskych družstiev bolo doslova zničených a tých lukratívnych 20 % boli pohltené zahraničným [...]

LGBTI ako novodobá choroba ľudstva

01.12.2023

Chémia vládne svetu. Celé galaxie vo vesmíre, včítane vzniku našej planéty sú výsledkom chemických procesov. Chémia sa dostáva čím ďalej , tým viac do každodenného života človeka. Neustále snahy o dorábanie väčšieho množstva potravín a aj zvyšovanie ziskov výrobcov potravín, sa zvyšujú výnosy plodín tým, že sa stále vo väčšej miere používajú rôzne [...]

Koho je to zásluha, že máme na Slovensku vyše 700 000 chudobných občanov a vyše 200 000 bezdomovcov?

21.11.2023

Kapitalistický systém vytvára podmienky pre neustály nárast miliardárov vo svete a podobne to vyzerá aj na Slovensku. Neustále sa roztvárajú nožnice medzi bohatstvom a chudobou. Kto z vás si myslí, že to je v poriadku? Kto je vinný za neustály nárast chudobných dôchodcov, za nárast chudobných rodín s malými deťmi, za nárast bezdomovcov a podobne. Nedá sa hovoriť o vine [...]

Jana Černochová, robert kaliňák

Krajiny V4 budú naďalej podporovať Ukrajinu. Ministri obrany schválili spoločnú deklaráciu

08.12.2023 14:06

Krajiny Vyšehradskej skupiny budú naďalej podporovať Ukrajinu v obrane proti Rusku.

prezidentka čaputová

Čaputová k rušeniu ÚŠP: Takýto krok sa javí ako účelový, zvážim podanie na Ústavný súd

08.12.2023 13:20, aktualizované: 14:05

Prezidentka bude vysoko pravdepodobne vetovať vládnu novelu Trestného zákona, ktorá ruší Úrad špeciálnej prokuratúry a znižuje trestné sadzby za niektoré trestné činy.

kolíková, šutaj eštok

Kolíková: Žilinka by mal rezignovať, nebráni svoju inštitúciu pri návrhoch vlády

08.12.2023 12:41

Uviedla to na margo Žilinkovho vyhlásenia, že Úrad špeciálnej prokuratúry nie je pre fungovanie prokuratúry nevyhnutný.

Vladimir Putin

Putin súhlasil, bude kandidovať za prezidenta, požiadal ho o to jeden z hostí. Voľby sa budú po prvý raz konať inak

08.12.2023 12:35, aktualizované: 13:26

Vladimir Putin dnes uviedol, že vo voľbách v marci 2024 sa bude opäť uchádzať o prezidentský úrad.