Založ si blog

Už 30 rokov súčasného režimu na Slovensku je sústavný nedostatok peňazí

Nedostatok peňazí na zdravotníctvo, na školstvo, na diaľnice a infraštruktúru, na platy zamestnancov, na dôchodcov, atď.   je vizitka dnešného režimu kapitalizmu na Slovensku, ktoré trvá už 30 rokov od tzv.“nežnej“ revolúcie . Neočakávajte nejaké vylepšenie, lebo je to dané tým systémom, ktorý je tu a  príčinu, tohto problému  nevedia vyriešiť žiadni politici a žiadna vláda, ktorá je tu ozaj už 30 rokov. To je všetko závislé od systému súkromného vlastníctva výrobných prostriedkov, kde rozdeľovanie výsledkov úhrnného spoločenského produktu  prioritne pripadajú pre vlastníkov a druhoradý je štát, ktorý dostáva iba omrvinky vo forme dane, čo je pre štát nedostatočné. Nie je div, že majitelia súkromných firiem získavajú obrovské prostriedky pre budovanie rôznych megalomanských stavieb, mrakodrapov, aqaparkov a podobne.No štát je chudobný. Takto vznikajú multimilionári a štát nemá na svoju činnosť dostatok prostriedkov.

Ďalší problém je v tom, že súkromný kapitál a jeho vlastníci rozhodujú o prerozdeľovaní výsledkov výroby medzi svoj zisk a prímy zamestnancov  a to tak, že čím viac prostriedkov ide majiteľovi ako zisk, o to menej majú zamestnanci na výplaty.

Tvrdenie  pravicových politikov, že, podnikatelia prinášajú hodnoty a pracovné miesta nie je pravdou, nakoľko sa na vytvorení výsledkov  každej firmy podieľajú predovšetkým  zamestnanci ako inžinieri, vedci, mechanici, montéri, ako tvorcovia rôznych výrobných liniek, rôznych automatizácii a robotizácii, atď. Bez tejto pracovnej sily zamestnancov kapitál súkromného kapitalistu je mŕtvy a sám o sebe žiadne finančné výsledky, ani zisky neprináša. Preto toto rozhodovanie je nesprávne. Keby zamestnanci dostávali  vyššie mzdy, zvýšil by sa obrat nákupu a tým aj proces rozvoja výroby a nakoniec aj vyššia životná úroveň obyvateľstva. Nízke mzdy udržujú príslušný štát v chudobe a príčinou je tento systém prednostného súkromného vlastníctva, ktorý podporujú všetky zákony v štáte..

Ďalšie mrtvé a zranené slovenské opatrovateľky

21.12.2023

Zo Slovenska pracuje v zahraničí, najmä v Rakúsku, Nemecku Švajčiarsku a v ďalších štátoch mimo Slovenska niekoľko tisíc opatrovateliek. Nakoľko tie žienky najmä z Východného a Stredného Slovenska nenašli doposiaľ dostupnosť práce vo svojej vlasti, museli za nedôstojných podmienok hľadať prácu v zahraničí. Tieto ženičky, niektoré skoro šestdesiatníčky sú [...]

Ako slovenská mafia a slovenská aristokracia urobila ekonomickú genocídu slovenského národa

03.12.2023

Začiatky prechodu od socializmu ku kapitalizmu boli poznačené obrovskými machináciami a podvodmi slovenských politikov i ďalších vplyvných osobnosti. Predovšetkým to boli právnici, ktorí vytunelovali fungujúce slovenské podniky. 80 % slovenských podnikov, včítane poľnohospodárskych družstiev bolo doslova zničených a tých lukratívnych 20 % boli pohltené zahraničným [...]

LGBTI ako novodobá choroba ľudstva

01.12.2023

Chémia vládne svetu. Celé galaxie vo vesmíre, včítane vzniku našej planéty sú výsledkom chemických procesov. Chémia sa dostáva čím ďalej , tým viac do každodenného života človeka. Neustále snahy o dorábanie väčšieho množstva potravín a aj zvyšovanie ziskov výrobcov potravín, sa zvyšujú výnosy plodín tým, že sa stále vo väčšej miere používajú rôzne [...]

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

drogy chorvátsko kokaín

V Európe sa rozmáha organizovaný zločin, využíva každú slabinu, varuje Europol

20.07.2024 17:36

Výroba kokaínu je v Latinskej Amerike podľa Europolu mimoriadne rozšírenia a Európa je touto drogou zahltená.