Založ si blog

Slovensko je svetová veľmoc s vysokoškolskými titulmi

Pred 40 rokmi na Slovensku bolo 5 vysokých škôl. Boli prísne normy pre získanie titulu inžinier. Neuplatňoval sa normatív peňazí podľa počtu študentov na vysokých školách, alebo žiakov na stredných školách. Čo sa udialo za éry nástupu kapitalizmu?. Máme teraz asi 35 vysokých škôl a vyrábame titulovaných ľudí ako na páse. Čím viac študentov a žiakov na školách, tým školy disponovali s väčším balíkom peňazí a preto každá škola držala si študentov umelo aj takých, ktorí nemali potrebnú úroveň, ktorú štúdijný program vyžaduje. Možno povedať, že vyrábame aj hlupákov. To je jeden problém novodobého školstva aj z hľadiska uplatnenia študentov v praxi.
No podľa štatistických dát Slovensko má vraj 47 % vysokoškolský „vzdelaných“ a titulovaných ľudí. Keďže z Bruselu prišla direktíva, aby čo najviac ľudí malo na Slovensku vysokoškolský titul. Už každý vie ako sa tituly robili, príkladom akurát sú súčasní vládni politici ako Boris Kollár, Igor Matovič, dokonca minister školstva Groling, ktorí nemuseli ani záverečné práce sami napísať, ale tituly dostali.(možno za peniaze.)
Najväčší problém Slovenska je, že 37 % absolventov škôl nie sú zaradení do odboru, ktorý študovali. Čiže s nejakým titulom vo vrecku pobehujú kade – tade a štát do nich zbytočne investoval, lebo nevykonávajú tú profesiu, ktorú študovali. Príčinou nie sú iba tí konkrétni ľudia, ale predovšetkým systém školstva na Slovensku po roku 1989. Množstvo špekulantov si vytvorilo svoju vlastnú súkromnú školu ako biznis bez ohľadu na to, čo potreboval štát. Preto nemáme rôzne profesie, ktoré by štát potreboval a zase máme navyše tých, ktorí nemajú uplatnenie. Ešte že sme okopírovali bývalé učňovské školy a podnikové školy, kde sa pripravovali mladí ľudia štúdiom a zároveň praktickým výcvikom priamo na pracoviskách, ktoré teraz nazývame honosným názvom „duálne štúdium“. Vymyslená teplá voda.
Výrazný element v tejto školskej problematike zohrala vysoká škola v Ružomberku s jej tak zbožňovaný súčasnými politikmi pán Krčmery. Tento človek pri výrobe absolventov s titulami uškodil Slovensku najviac. Na škole v Ružomberku doslova „vyrobil“ nespočetné množstvo titulovaných elementov, akože magistrov, z ktorých prevažná väčšina nemá na Slovensku uplatnenie. Ten človek nasúkal pre Slovensko nepotrebných ľudí, no hlavná vec, že majú tituly. Mimo iného tento človek je výrobcom profesorských titulov, cca 38 no na technických a ekonomických univerzitách za to obdobie ibaže po 5 alebo 6 profesorov. Je to na zamyslenie a pri tom politické špičky toho človeka vychvaľujú do nebies. Takže namiesto prispievania slovenskému hospodárstvu sa tu jednoznačne uškodilo. Je to potrebné urýchlene zastaviť. Vysoké školstvo by nemali riadiť súkromní vlastníci škôl, ale štát.

Komu prospieva 2 % na zbrojenie podľa pokynov NATO ?

11.07.2022

Spojené štáty americké, ktoré sú hlavným vodcom organizácie NATO vytvorili špekulatívny systém ako zveľadiť svoj zbrojný priemysel a samozrejme ekonomiku USA. Ako už každý vie, že USA vyrába najviac zbraní na svete. Za určitých podmienok tieto predáva do rôznych štátov sveta. Tým sa obohacujú miliardovými ziskami súkromní majitelia zbrojného priemyslu a samozrejme [...]

Naše média vymývajú mozgy ľuďom v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

09.07.2022

Amerika už dávno rieši problém ako zničiť Rusko. Pod americkým velením NATO sa začalo rozpínať do štátov Východnej Európy postupne bližšie k hraniciam Ruska od Estónska cez Litvu, Lotyšsko, Poľsko, Slovensko, Maďarsko, až po Rumunsko a Bulharsko. Od nástupu proamerickej vlády na Ukrajine po Majdane roku 2014 financovanom vládou USA a doslova vyhnaním prezidenta [...]

Zvyšovanie cien – opakujúca sa kríza – vojna = kapitalizmus.

26.06.2022

Vážení priatelia, čomu sa máme tešiť v tom zločineckom kapitalistickom systéme, ktorý vytvoril opäť na národ pohromu. Nie vojnou na Ukrajine dospelo k zvyšovaniu cien benzínu a nafty. To sa len tí hlupáci, alebo tí americkí pätolízači vytvárajú vlastne doménu pre národ, že za všetko o zvyšovaní cien je vraj zodpovedný Putin. Však ruská ropa ako lacná prúdi do [...]

Argentína, prezidentka Cristina Fernándezová Kirchnerová

Argentínsku viceprezidentku Kirchnerovú odsúdili na šesť rokov väzenia za korupciu

06.12.2022 23:32

Súd tiež Kirchnerovej doživotne zakázal zastávať verejnú funkciu.

Ajatolláh / Alí Chameneí /

Chameneí vyzval na "revolučnú rekonštrukciu" iránskeho kultúrneho systému

06.12.2022 22:50

Apel najvyššieho iránskeho duchovného vodcu zrejme súvisí s protivládnymi protestami, ktoré pre Irán od revolúcie v roku 1979 predstavujú jednu z najväčších výziev na zmenu.

Donald Trump, Pennsylvania

Firma exprezidenta Trumpa bola uznaná za vinnú z daňového podvodu

06.12.2022 22:26, aktualizované: 23:37

Trump sám súdený nebol, aj keď podľa vyšetrovateľov presne vedel, čo sa dialo.

Turecko / Bitka v parlamente /

Po bitke v tureckom parlamente skončil poslanec v kritickom stave

06.12.2022 21:45, aktualizované: 23:49

Niekoľko ďalších poslancov sa pri bitke ocitlo na zemi.