Založ si blog

Slovensko je svetová veľmoc s vysokoškolskými titulmi

Pred 40 rokmi na Slovensku bolo 5 vysokých škôl. Boli prísne normy pre získanie titulu inžinier. Neuplatňoval sa normatív peňazí podľa počtu študentov na vysokých školách, alebo žiakov na stredných školách. Čo sa udialo za éry nástupu kapitalizmu?. Máme teraz asi 35 vysokých škôl a vyrábame titulovaných ľudí ako na páse. Čím viac študentov a žiakov na školách, tým školy disponovali s väčším balíkom peňazí a preto každá škola držala si študentov umelo aj takých, ktorí nemali potrebnú úroveň, ktorú štúdijný program vyžaduje. Možno povedať, že vyrábame aj hlupákov. To je jeden problém novodobého školstva aj z hľadiska uplatnenia študentov v praxi.
No podľa štatistických dát Slovensko má vraj 47 % vysokoškolský „vzdelaných“ a titulovaných ľudí. Keďže z Bruselu prišla direktíva, aby čo najviac ľudí malo na Slovensku vysokoškolský titul. Už každý vie ako sa tituly robili, príkladom akurát sú súčasní vládni politici ako Boris Kollár, Igor Matovič, dokonca minister školstva Groling, ktorí nemuseli ani záverečné práce sami napísať, ale tituly dostali.(možno za peniaze.)
Najväčší problém Slovenska je, že 37 % absolventov škôl nie sú zaradení do odboru, ktorý študovali. Čiže s nejakým titulom vo vrecku pobehujú kade – tade a štát do nich zbytočne investoval, lebo nevykonávajú tú profesiu, ktorú študovali. Príčinou nie sú iba tí konkrétni ľudia, ale predovšetkým systém školstva na Slovensku po roku 1989. Množstvo špekulantov si vytvorilo svoju vlastnú súkromnú školu ako biznis bez ohľadu na to, čo potreboval štát. Preto nemáme rôzne profesie, ktoré by štát potreboval a zase máme navyše tých, ktorí nemajú uplatnenie. Ešte že sme okopírovali bývalé učňovské školy a podnikové školy, kde sa pripravovali mladí ľudia štúdiom a zároveň praktickým výcvikom priamo na pracoviskách, ktoré teraz nazývame honosným názvom „duálne štúdium“. Vymyslená teplá voda.
Výrazný element v tejto školskej problematike zohrala vysoká škola v Ružomberku s jej tak zbožňovaný súčasnými politikmi pán Krčmery. Tento človek pri výrobe absolventov s titulami uškodil Slovensku najviac. Na škole v Ružomberku doslova „vyrobil“ nespočetné množstvo titulovaných elementov, akože magistrov, z ktorých prevažná väčšina nemá na Slovensku uplatnenie. Ten človek nasúkal pre Slovensko nepotrebných ľudí, no hlavná vec, že majú tituly. Mimo iného tento človek je výrobcom profesorských titulov, cca 38 no na technických a ekonomických univerzitách za to obdobie ibaže po 5 alebo 6 profesorov. Je to na zamyslenie a pri tom politické špičky toho človeka vychvaľujú do nebies. Takže namiesto prispievania slovenskému hospodárstvu sa tu jednoznačne uškodilo. Je to potrebné urýchlene zastaviť. Vysoké školstvo by nemali riadiť súkromní vlastníci škôl, ale štát.

Geniálny plán amerického militarizmu zničiť Rusko.

19.03.2023

Po stretnutí ruského prezidenta Gorbačova s americkým prezidentom Reganom v Helsinkách svet si myslel, že je koniec studenej vojny a v Helsinkách sa dohodli, že sa zruší vojenský pakt „Varšavská zmluva“ a taktiež a vojenský pakt“ NATO“, prípade, že sa nebude ďalej rozširovať. Všetko to bolo z americkej strany iba klam. No zo snahy Ameriky sa NATO [...]

Teraz už vám dochádza, čo znamená kapitalizmus

17.03.2023

Od roku 1989, keď prituchnuté mozgy opantané vidinou stať sa milionármi, postupne chladnú a postupne sa začínajú triezvo vnímať svet kapitalizmu, ktoré nazývajú omylom „demokraciou“. Voľbami opojení ľudia 40 stranami uchádzajucími sa o moc zrazu sa ocitnú oklamaní, nakoľko ktorákoľvek strana vyhrá, je to stále kapitalistická vláda, ktorá znamená nie [...]

Dokedy bude kráľovská háveď otravovať svet?

10.03.2023

Už máme 21. storočie a stále sa nachádzame vo feudalizme pri udržiavaní poklonkovania k „tzv. nadľuďom, ich výsostiam,“ alebo k bývalým predsudkom, ktoré by mali by už konečne vymiznúť ako archaizmus zakotvený v mysliach hlúpych poddaných, ktorí sa poklonkujú priživníckym rodom kráľov, kniežatstiev a podobne. Pred časom tie rodiny ovládli svet a urobili si [...]

SAMP/T

Časť talianskej opozície tvrdo kritizuje výcvik ukrajinských vojakov neďaleko Ríma

20.03.2023 21:42

Taliansko podľa opozície poskytovaním čoraz rozvinutejších zbraní prispieva k zvyšovaniu intenzity konfliktu na Ukrajine.

superpočítač, počítač, pc, procesor, CPU, intel, výpočtová sila, komputing

Nemecká rada pre etiku žiada limity na používanie umelej inteligencie

20.03.2023 20:36

Používanie umelej inteligencie by malo posilniť ľudský rozvoj, nie ho znižovať.

Francúzsko

Francúzska vláda prežila dve hlasovania o vyslovení nedôvery

20.03.2023 19:29, aktualizované: 19:47

Francúzska vláda v pondelok prežila dve hlasovania o vyslovení nedôvery v parlamente.

Remišová

Hlas vystavil Remišovej faktúru na 600 miliónov. Prihodil aj predražené vešiaky

20.03.2023 18:21

Nečerpá eurofondy a nakupuje predražené vešiaky, tvrdí Hlas o ministerke Remišovej. Podľa rezortu ide o osobnú pomstu.