Založ si blog

Za 30 rokov stále horšia situácia sebestačnosti v potravinách

Pri prechode na kapitalistický režim hospodárskej politiky po roku 1989 naši politici  plnením podmienok západu poslušne devastovali množstvo fungujúcich nielen priemyselných podnikov, ale zničili predovšetkým celé poľnohospodárstvo včítane potravinárskych firiem. Výsledkom  hlúpych názorov  predstaviteľov všetkých doterajších vlád v priebehu posledných 30 rokov ostali z množstva fabrík iba ruiny. V poľnohospodárstve sme povinne zrušili pestovanie potrebných plodín, a výrobu potravín v ktorých sme boli do roku 1989 sebestační. Pôdu začali prenajímať najmä Holanďania alebo Taliáni, ktorí pestujú monokultúry pre dosahovanie súkromných ziskov, bez ohľadu na potreby štátu. Toto je výsledok dovozu  vyše 60 % potravín na Slovensko zo západoeurópskych štátov. Je to totálna politika západu umŕtviť sebestačnosť potravín na Slovensku. a presadiť predaj vlastných potravín, samozrejme menej hodnotných.

Teraz už 30 rokov špekulujeme a nevieme nájsť spôsob pre zabezpečenie sebestačnosťi potravín na Slovensku. Každý deň omieľame v televízii rôzne hlúpe argumenty, no naďalej je horšie a horšie. Denne nespočetné množstvo kamiónov s potravinami putuje na Slovensko. Pokiaľ by sa zatvorili hranice, slovenské obyvateľstvo by hladovalo. Je to zarážajúce, že Slovensko ako bývala zemiakárska  veľmoc dováža na Slovensko denne obrovské množstvo zemiakov.. O zelenine ani nehovorím. Taktiež úbytkom hovädzieho dobytka a ošípných ,nastal nedostatok vlastnej výroby mäsa, ktoré musíme dovážať.Taktiež  samozrejme Nemecko nám veľmi rád prináša nemecké maslo. Nič nie je také, ako bolo pred 30. rokmi. Poľnohospodárstvo by mali riadiť odborníci a nie politici ako je teraz. Keď to neviete, spýtajte sa tých, ako sa to robí, ktorí obrábali pôdu pred 30. rokmi .Vyžeňte tých skorumpovaných  Talianov  a Holanďanov , ktorí prišli tu iba ryžovať a nie zabezpečovať štát potravinami. Ich snaha je iba nabrať si zo Slovenska peniaze cez rôzne dotácie . Vytvorte družstva z vlastníkov pôdy, ktorí majú k pôde vzťah, ktorí nebudú pestovať iba repku a kukuricu na olej, ale  pestovať také plodiny, ktoré potrebuje naše obyvateľstvo, tak ako to bolo za socializmu. Áno ešte raz poviem, že za socializmu čo západní pätolízači nemajú radi slovo socializmus. Ale vtedy sme skutočne mali dostatok vlastných a dobrých potravín.

Homosexuáli chcú vychovávať deti?

17.07.2021

Je jednoznačne dané prírodou, že homosexuáli pri vzájomnom páreni sa muž s mužom nemôžu plodiť deti, nakoľko žiadny muž nikdy neotehotnie. Pri tom je nastolená požiadavka na výchovu detí homosexuálmi., Odpoveď je jednoznačná. Urobte si deti sami a potom ich môžte vychovávať. Zaujímavé je, že malé dieťa od prvej chvíle vyslovuje slovo “ MAMA „. [...]

Zákerný demagóg Kňažko

17.07.2021

Tento herec Kňažko sa mal za socializmu ako prasa v žite. Za socializmu vyštudoval a štát mu dával také príležitostí, ako málokomu. Ťažil zo všetkého, z čoho sa len dalo, ale jemu to bolo málo. Začal vnímať seba ako nejakú vyvolenú osobnosť a pred rokom revolúcie 1989 spriahol sa o ostatnými protinárodnými elementmi, ako bol predovšetkým buržoázny predátor, ožran [...]

Ako sa znížila životná úroveň od roku 1990( vyjadrené v českých korunách)

10.07.2021

T o v a r cena v korunách k o ľ k o z a 100 k o r ú n 1989 1999 1989 1999 [...]

Donald Trump

Federálna daňová správa musí odovzdať Trumpove daňové priznania Kongresu

31.07.2021 13:13

Cieľom je zistiť, či americký exprezident Trump dodržiaval daňové zákony. Ten akékoľvek pochybenia odmieta a vyšetrovanie svojich daňových záležitostí označil za "hon na čarodejnice".

baňa, Cesta v čase

Cesta v čase prenesie turistov do štôlne s nahými baníkmi

31.07.2021 13:00

Zažiť históriu na vlastnej koži umožňuje interaktívne múzeum.

Požiar

Fínsko bojuje s najhorším lesným požiarom za posledné polstoročie

31.07.2021 12:06, aktualizované: 12:54

Odborníci tvrdia, že vo Fínsku ide o najväčší požiar od roku 1971, keď lesný požiar zdevastoval 1 600 hektárov porastov. Lesné požiare sú v severských krajinách zriedkavé.

Exprezident Salvador Sánchez Cerén / Salvádor /

Nikaragua udelila občianstvo trestne stíhanému exprezidentovi Salvádora

31.07.2021 11:32

Exprezident Salvador Sánchez Cerén je obvinený z nezákonného obohacovania sa a prania špinavých peňazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 388
Celková čítanosť: 1291573x
Priemerná čítanosť článkov: 3329x

Autor blogu

Kategórie