Založ si blog

Za 30 rokov stále horšia situácia sebestačnosti v potravinách

Pri prechode na kapitalistický režim hospodárskej politiky po roku 1989 naši politici  plnením podmienok západu poslušne devastovali množstvo fungujúcich nielen priemyselných podnikov, ale zničili predovšetkým celé poľnohospodárstvo včítane potravinárskych firiem. Výsledkom  hlúpych názorov  predstaviteľov všetkých doterajších vlád v priebehu posledných 30 rokov ostali z množstva fabrík iba ruiny. V poľnohospodárstve sme povinne zrušili pestovanie potrebných plodín, a výrobu potravín v ktorých sme boli do roku 1989 sebestační. Pôdu začali prenajímať najmä Holanďania alebo Taliáni, ktorí pestujú monokultúry pre dosahovanie súkromných ziskov, bez ohľadu na potreby štátu. Toto je výsledok dovozu  vyše 60 % potravín na Slovensko zo západoeurópskych štátov. Je to totálna politika západu umŕtviť sebestačnosť potravín na Slovensku. a presadiť predaj vlastných potravín, samozrejme menej hodnotných.

Teraz už 30 rokov špekulujeme a nevieme nájsť spôsob pre zabezpečenie sebestačnosťi potravín na Slovensku. Každý deň omieľame v televízii rôzne hlúpe argumenty, no naďalej je horšie a horšie. Denne nespočetné množstvo kamiónov s potravinami putuje na Slovensko. Pokiaľ by sa zatvorili hranice, slovenské obyvateľstvo by hladovalo. Je to zarážajúce, že Slovensko ako bývala zemiakárska  veľmoc dováža na Slovensko denne obrovské množstvo zemiakov.. O zelenine ani nehovorím. Taktiež úbytkom hovädzieho dobytka a ošípných ,nastal nedostatok vlastnej výroby mäsa, ktoré musíme dovážať.Taktiež  samozrejme Nemecko nám veľmi rád prináša nemecké maslo. Nič nie je také, ako bolo pred 30. rokmi. Poľnohospodárstvo by mali riadiť odborníci a nie politici ako je teraz. Keď to neviete, spýtajte sa tých, ako sa to robí, ktorí obrábali pôdu pred 30. rokmi .Vyžeňte tých skorumpovaných  Talianov  a Holanďanov , ktorí prišli tu iba ryžovať a nie zabezpečovať štát potravinami. Ich snaha je iba nabrať si zo Slovenska peniaze cez rôzne dotácie . Vytvorte družstva z vlastníkov pôdy, ktorí majú k pôde vzťah, ktorí nebudú pestovať iba repku a kukuricu na olej, ale  pestovať také plodiny, ktoré potrebuje naše obyvateľstvo, tak ako to bolo za socializmu. Áno ešte raz poviem, že za socializmu čo západní pätolízači nemajú radi slovo socializmus. Ale vtedy sme skutočne mali dostatok vlastných a dobrých potravín.

Ďalšie mrtvé a zranené slovenské opatrovateľky

21.12.2023

Zo Slovenska pracuje v zahraničí, najmä v Rakúsku, Nemecku Švajčiarsku a v ďalších štátoch mimo Slovenska niekoľko tisíc opatrovateliek. Nakoľko tie žienky najmä z Východného a Stredného Slovenska nenašli doposiaľ dostupnosť práce vo svojej vlasti, museli za nedôstojných podmienok hľadať prácu v zahraničí. Tieto ženičky, niektoré skoro šestdesiatníčky sú [...]

Ako slovenská mafia a slovenská aristokracia urobila ekonomickú genocídu slovenského národa

03.12.2023

Začiatky prechodu od socializmu ku kapitalizmu boli poznačené obrovskými machináciami a podvodmi slovenských politikov i ďalších vplyvných osobnosti. Predovšetkým to boli právnici, ktorí vytunelovali fungujúce slovenské podniky. 80 % slovenských podnikov, včítane poľnohospodárskych družstiev bolo doslova zničených a tých lukratívnych 20 % boli pohltené zahraničným [...]

LGBTI ako novodobá choroba ľudstva

01.12.2023

Chémia vládne svetu. Celé galaxie vo vesmíre, včítane vzniku našej planéty sú výsledkom chemických procesov. Chémia sa dostáva čím ďalej , tým viac do každodenného života človeka. Neustále snahy o dorábanie väčšieho množstva potravín a aj zvyšovanie ziskov výrobcov potravín, sa zvyšujú výnosy plodín tým, že sa stále vo väčšej miere používajú rôzne [...]

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

drogy chorvátsko kokaín

V Európe sa rozmáha organizovaný zločin, využíva každú slabinu, varuje Europol

20.07.2024 17:36

Výroba kokaínu je v Latinskej Amerike podľa Europolu mimoriadne rozšírenia a Európa je touto drogou zahltená.