Založ si blog

Slovenský občan, pre koho žiješ a pracuješ?

Jedno je isté, že za 30 rokov nového režimu, za cenu imaginárnej slobody,  stratili sme kľudný a bezpečný život, národnú hrdosť, sociálne istoty, domovy, fabriky, stratili sme štát, našu domovinu. Zostali nám zruinované poľnohospodárstvo, pochybné školstvo, rozvrátené zdravotníctvo, nesplatiteľné dlhy, životné neistoty, strach  a obavy z budúcnosti. 30 rokov žijeme z toho, čo nám naši predkovia zanechali. Žijeme zo spomienok starých filmov, piesni a kultúry minulých období. Najnovšie sme sa zmohli len na plytké a otrasné seriály po vzoru západnej prázdnoty. Zabudli sme na žánre z ostatného sveta, keď pokútne sme kŕmení americkými krvákmi a ich rôznym balastom. Všetko krásne sme vymenili za pohladenie po pleci od našich nových kapitalistických priateľov, dovolili nám odchádzať za prácou do sveta, obdivovať mrakodrapy miliardárov a pozlátko New Yorku, odkiaľ sa vraciame do vykradnutého Slovenska, kde nám nepatrí už ani tá pôda, či voda. Ani nám nenapadlo, že sme dali do otroctva našich potomkov, dcér, synov a vnukov. Bruselský diktát a novo vznikajúca Nemecko-Francúzska ríša berie nám okrem sociálnych istôt i národné povedomie a našu identitu podobne ako to bolo za Raúsko-Uhorska. Nuž položme si otázku, pre koho pracujeme a koho našou prácou živíme? Národ sa dennodenne lopotí a otročí nie pre seba, ale pre tých milionárov, miliardárov, či horných 10 tisíc, ktorí žijú z našich mozoľov a okrádajú naše rodiny. Kde sme sa dostali národ Slovenský? Slovenskí politici, to sú skutoční ľudia, ktorí musia niesť zodpovednosť za tú genocídu  slovenského národa. Kto vlastne nás donútil byť otrokom západného kapitálu, ktorý sa prihrnul na Slovensko ako stádo hyen vyciciavať našich občanov? Žiaľ, novodobý kolonializmus zastihol Slovensko vďaka nenažrancom západných bank, západných firiem, poisťovní, supermarketov a  ďalších cicavcov slovenskej krvi.

Homosexuáli chcú vychovávať deti?

17.07.2021

Je jednoznačne dané prírodou, že homosexuáli pri vzájomnom páreni sa muž s mužom nemôžu plodiť deti, nakoľko žiadny muž nikdy neotehotnie. Pri tom je nastolená požiadavka na výchovu detí homosexuálmi., Odpoveď je jednoznačná. Urobte si deti sami a potom ich môžte vychovávať. Zaujímavé je, že malé dieťa od prvej chvíle vyslovuje slovo “ MAMA „. [...]

Zákerný demagóg Kňažko

17.07.2021

Tento herec Kňažko sa mal za socializmu ako prasa v žite. Za socializmu vyštudoval a štát mu dával také príležitostí, ako málokomu. Ťažil zo všetkého, z čoho sa len dalo, ale jemu to bolo málo. Začal vnímať seba ako nejakú vyvolenú osobnosť a pred rokom revolúcie 1989 spriahol sa o ostatnými protinárodnými elementmi, ako bol predovšetkým buržoázny predátor, ožran [...]

Ako sa znížila životná úroveň od roku 1990( vyjadrené v českých korunách)

10.07.2021

T o v a r cena v korunách k o ľ k o z a 100 k o r ú n 1989 1999 1989 1999 [...]

Donald Trump

Federálna daňová správa musí odovzdať Trumpove daňové priznania Kongresu

31.07.2021 13:13

Cieľom je zistiť, či americký exprezident Trump dodržiaval daňové zákony. Ten akékoľvek pochybenia odmieta a vyšetrovanie svojich daňových záležitostí označil za "hon na čarodejnice".

baňa, Cesta v čase

Cesta v čase prenesie turistov do štôlne s nahými baníkmi

31.07.2021 13:00

Zažiť históriu na vlastnej koži umožňuje interaktívne múzeum.

Požiar

Fínsko bojuje s najhorším lesným požiarom za posledné polstoročie

31.07.2021 12:06, aktualizované: 12:54

Odborníci tvrdia, že vo Fínsku ide o najväčší požiar od roku 1971, keď lesný požiar zdevastoval 1 600 hektárov porastov. Lesné požiare sú v severských krajinách zriedkavé.

Exprezident Salvador Sánchez Cerén / Salvádor /

Nikaragua udelila občianstvo trestne stíhanému exprezidentovi Salvádora

31.07.2021 11:32

Exprezident Salvador Sánchez Cerén je obvinený z nezákonného obohacovania sa a prania špinavých peňazí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 388
Celková čítanosť: 1291577x
Priemerná čítanosť článkov: 3329x

Autor blogu

Kategórie