Založ si blog

Prečo sa kapitalizmus bojí vedeckého učenia Karola Marxa

Akonáhle bol na Slovensku nastolený kapitalistický režim po roku 1989, boli z vysokých škôl vyškrtnuté z osnov predmety Marxizmus-Leninizmus, politická ekonómia a dejiny medzinárodného robotníckeho hnutia. Bol to dôvod, aby študenti nerozmýšľali nad tým, ako funguje v skutočnosti náš svet. Či je spravodlivý, prečo je niekto bohatý a niekto chudobný. Na rozmýšľanie sme tu my boháči. Vy otročte od rána do noci za pár šupiek, žerte, konzumujte, sexujte, chľastajte, čumte na televíziu, len nerozmýšľajte. Terajšia kapitalistická ideológia už aj deti učí, ako raz budú bohaté. Ani len netušia čo ich čaká. Chúdence čumia do tabletov, ich rodičia na tupé televízne seriály a musia byť spokojní. Zásada je, „Daj chleba a hry a to stačí“. Všetci si myslia, že systém nie je zlý, len tí politici čo sú práve pri korytách sú zlí. Vymeňte ich občania, však na to sú voľby, ktoré vlastne vymenia tých korytárov za iných korytárov. Keď siahate na naše zisky, tak ste extrémisti a fašisti. Dejiny medzinárodného robotníckeho hnutia hovoria aká krvavá kronika sociálnych zápasov o holý život obyčajných ľudí sa v minulosti udiala Kruto vykorisťovaných robotníkov, žien a detí v 12 hodinových zmenách za žobrácku mzdu, hladujúcich a zomierajúcich. To nepotrebuje počuť kapitalistická elita. Taká neľudskosť a zločinnosť majiteľov firiem a slúžiacim ich politikov nepotrebuje počuť ako národ živorí. Mnohé štrajky za 8 hodinovú pracovnú dobu, keď 10 ročné deti kapali od otročenia a hladu v kapitalistických fabrikách, len aby majitelia mali čo najväčšie zisky. Kapitalizmus len ohuruje naivných občanov rozsvietenými reklamami a naplnenými výkladmi, ale nikto nevidí nekonečné utrpenie, vykorisťovanie a milióny detí umierajúcich od hladu. Toto je vizitka kapitalizmu v rôznych štátoch zemegule. Tomuto po roku 1989 hovorite „sloboda a demokracia“?. Dejiny medzinárodného robotníckeho hnutia vám to teraz študenti neukážu, lebo to bol boj za sociálnu spravodlivosť sveta a preto kapitalistická chunta to vylúčila z učebných osnov, aby sa mládež nedozvedela o zločinoch kapitalizmu.
Keď hovoríme o zločinnosti, tak všetky spoločenské formácie, ktoré sú založené na súkromnom vlastníctve výrobných prostriedkov mali a majú zločinecký charakter. Americkí a Európski otrokári umučili a vyvraždili desiatky miliónov Indiánov a černošských otrokov z Afriky, a to za cenu svojich ziskov zo súkromného vlastníctva. Človek bol využívaný ako otrok v systéme feudálneho poddanstva, kde rôzne vzbúry boli charakteristické pre sociálny útlak nemajetných občanov. Každý odpor proti tejto zločinnosti bol ukončený strieľaním a vraždením nevinných ľudí. Už v rannom kapitalizme sa udiali značné masakre pri štrajkoch pracujúcich v rôznych priemyselných mestách ako Chicágo a New York v USA, Manchester a Londýn v Anglicku, či Hamburg v Nemecku. K masovému ničeniu života ľudí dochádzalo v bývalých kolóniach, na ktorých sa podieľali najmä monarchie západných európskych štátov. Na Slovensku boli viaceré vzbúry potlačené streľbou do robotníkov a roľníkov. História medzinárodného robotníckeho hnutia boja proti sociálnej nespravodlivosti bola po roku 1989 zmazaná. Dnešný mladý človek sa nedozvie o krivdách a zločinnosti predchádzajúcich formáciach a najmä o dnešnom zločineckom systéme kapitalizmu.

Kto je príčinou vojny na Ukrajine ?

01.06.2023

Už v roku 2013 a 2014 americká lobby s postupnou návštevou Ukrajiny ( prezident Obama, predtým senátor a terajší prezoident Biden aj svojim synom, vtedajší, dnes už mrtvý senáto Mc Caine, ) pripravovali zosadenie regulárne zvoleného prezidenta Janukoviča a americkou podporou bol vykonaný majdán, kde zomrelo vyše 6 tisíc ľudí. Tak dosiahli Amíci to, že Ukrajina sa stala [...]

Európske fondy sú najväčší klam a výdrb pre pracujúci národ Slovenska

08.05.2023

Najprv peniaze zo štátneho rozpočtu, t.j. peniaze všetkých nás sa posielajú do Bruselu a potom Brusel k tomu pridá nejaký ten milión, z peňazí západných štátov, ktoré okrádajú Slovensko bankami, poisťovňami, potravinovými reťazcami, hornbachmi, a firmami ako sú automobilky a podobne. Tieto tzv. eurofondy sú namierené pre slovenskú oligarchiu a aristokraciu, nie pre [...]

Korunovácia Karola III. ako najväčšia groteska súčasnosti.

06.05.2023

Na to, že svet žije v 21. storočí, je príšerné, že existujú ešte prapotopné móresy rôznych kráľovstiev, kniežatstiev a podobne. Už pominuli časy, keď anglická kráľovská mašinéria ešte v stredoveku vytvárala v čase feudalizmu. Mnohí z tejto garnitúry si vytvárajú ešte aj teraz v modernom svete privilégia, ktoré svet už dávno prekonal. Britská monarchia za [...]

vykoľajený vlak

Pri Rimavskej Sobote sa prevrátil vlak, zranili sa traja cestujúci

06.06.2023 21:44, aktualizované: 21:52

K vykoľajeniu vlaku došlo medzi obcami Rimavské Zalužany a Kociha. Železničná doprava bola v úseku prerušená.

Francúzsko protesty reforma dôchodková

Francúzi opäť protestujú proti dôchodkovej reforme, účasť na demonštráciách klesá

06.06.2023 21:09

Francúzsky prezident podpísal novú dôchodkovú legislatívu v apríli, pričom vláda použila kontroverzný no zákonný mechanizmus, aby sa vyhla hlasovaniu o zákone v parlamente.

ukrajina, cherson, priehrada, kachovka

Po zničení Kachovskej priehrady hrozí humanitárna i ekologická kríza

06.06.2023 20:00

Potenciálne nebezpečné dôsledky na životné prostredie, energetickú bezpečnosť a jadrovú bezpečnosť môžu presahovať hranice Ukrajiny, obávajú sa lídri Rady Európy.

Jens Stoltenberg

Šéf NATO exkluzívne pre Pravdu: Rusko vie, že jadrová vojna sa nedá vyhrať

06.06.2023 19:25

Rozhovor s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom, ktorý vznikol na bratislavskom summite Bukureštskej deviatky.