Založ si blog

Zbrane a masaker v Kanade

Včera, t.j. 19.4.2020 Kanadou otriasol najhorší masaker v novodobých dejinách Kanady. Vraj nejaký švihnutý muž strieľal koho zastihol. Sme svedkami takýchto a podobných prípadov, ktoré sa takmer každý mesiac dejú najmä v USA, ale aj v európskych štátoch, nevynímajúc Slovenska od roku 1989, keď zavládli drogy, ochrana súkromného vlastníctva a boj o majetky. Preto po roku 1989, t. j. za vraj „demokratického “ režimu na Slovensku vláda umožnila zavedením zákona o zbraniach napodobniť ostatné kapitalistické štáty tak, aby aj Slovensko nezaostávalo za vraždením v iných štátoch.. Uzákonili sme možnosť držať zbraň každému, kto o to požiadal, aby sme do bodky skopírovali všetko zlo, čo priniesol tento nový režim.
V minulosti za socializmu v Československu zbraň mohli držať jedine vojaci, policajti, ochranka vládnych predstaviteľov a poľovníci. Okrem týchto nemal právo vlastniť zbraň nikto. V súčasnosti obchod so zbraňami je najlukratívnejší biznis. Keby bolo zakázané komukoľvek držať zbraň, nekonali by sa také masakre ako včera v Kanade, alebo mnohokrát v amerických školách. V USA si bežne v obchode, dokonca i na trhu kúpite zbraň bez problémov. Mimo iného, Američania si zvykli na vraždenie ľudí už od čias vyvražďovania Indiánov, samozrejme pre majetky.
Súkromné vlastníctvo a prílev drog s psychicky narušenými ľuďmi vytvorilo predpoklady pre masakre, lebo súkromný majetok je v tomto režime dôležitejší, ako život človeka. Výrobcom a predajcom zbraní to samozrejme vyhovuje, lebo je to veľmi dobrý biznis. To všetko nám priniesol ten vami “ vytúžený “ kapitalizmus.

Ďalšie mrtvé a zranené slovenské opatrovateľky

21.12.2023

Zo Slovenska pracuje v zahraničí, najmä v Rakúsku, Nemecku Švajčiarsku a v ďalších štátoch mimo Slovenska niekoľko tisíc opatrovateliek. Nakoľko tie žienky najmä z Východného a Stredného Slovenska nenašli doposiaľ dostupnosť práce vo svojej vlasti, museli za nedôstojných podmienok hľadať prácu v zahraničí. Tieto ženičky, niektoré skoro šestdesiatníčky sú [...]

Ako slovenská mafia a slovenská aristokracia urobila ekonomickú genocídu slovenského národa

03.12.2023

Začiatky prechodu od socializmu ku kapitalizmu boli poznačené obrovskými machináciami a podvodmi slovenských politikov i ďalších vplyvných osobnosti. Predovšetkým to boli právnici, ktorí vytunelovali fungujúce slovenské podniky. 80 % slovenských podnikov, včítane poľnohospodárskych družstiev bolo doslova zničených a tých lukratívnych 20 % boli pohltené zahraničným [...]

LGBTI ako novodobá choroba ľudstva

01.12.2023

Chémia vládne svetu. Celé galaxie vo vesmíre, včítane vzniku našej planéty sú výsledkom chemických procesov. Chémia sa dostáva čím ďalej , tým viac do každodenného života človeka. Neustále snahy o dorábanie väčšieho množstva potravín a aj zvyšovanie ziskov výrobcov potravín, sa zvyšujú výnosy plodín tým, že sa stále vo väčšej miere používajú rôzne [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.