Založ si blog

Príroda to vie riešiť sama

Doposiaľ sa uskutočnilo toľko rôznych samitov, zasadnutí na úrovni OSN, odznelo množstvo rôznych diskusií o tom, ako predchádzať zamorovaniu ovzdušia a tým aj otepľovaniu zemegule. Fabriky chrlia aj naďalej splodiny, lode brázdiace po oceánoch zanechávajúce za sebou splodiny nafty, množstvo aut a kamiónov premávajúce aj naďalej po cestách celej zemegule, nespočetné milióny lietadiel krížiace oblohu, chrliace dymovú clonu z leteckého benzínu nad našimi hlavami každú minútu, atď, atď.
Zrazu príde náhodný prírodný element – koronavírus, ktorý zavládne nad aktivitami ponáhľajúceho sa sveta, borením sa ľudí chamtivosťou za peniazmi, snahou podnikavcov o extrémne ekonomické výsledky, úžasným bojom za dosiahnutie maximálnych ziskov, atď., atď. Obmedzuje sa výroba v rôznych fabrikách spôsobujúcich exhaláty, obmedzuje sa automobilová doprava, dáva sa stop mnohým leteckým linkám a znižuje sa množstvo smogu.
Zrazu vedci konštatujú, že ubúda ozónová diera nad zemeguľou, ovzdušie sa stáva čistejšie a zdá sa, že to ovplyvní topenie sa ľadovcov a otepľovanie zemegule.
Naproti tomu, že americký prezident Trump ignoroval Parížsku dohodu o zmene klímy, že stále prehlasoval „Amerika first“, dnes sa musel skloniť pred nástrahami moci prírody koronavírusu.
Príroda si musela sama zariadiť a pozastaviť ten prehnaný šturm, kde svet ženú v poslednom období do záhuby najmä nenažrané nadnárodné kapitalistické spoločnosti, len aby dosahovali svoje miliardy. Tu nastáva otázka. Kde sa vlastne ten svet ženie?. Vždy každému je málo miliardy, potrebujú bilióny, trilióny? Kedy skončí tá bohapustá chamtivosť? Keď nevie riešiť problémy existencie zemegule chamtivá ľudská spoločnosť, tak to musí v konečnom dôsledku vyriešiť sama príroda.

Ďalšie mrtvé a zranené slovenské opatrovateľky

21.12.2023

Zo Slovenska pracuje v zahraničí, najmä v Rakúsku, Nemecku Švajčiarsku a v ďalších štátoch mimo Slovenska niekoľko tisíc opatrovateliek. Nakoľko tie žienky najmä z Východného a Stredného Slovenska nenašli doposiaľ dostupnosť práce vo svojej vlasti, museli za nedôstojných podmienok hľadať prácu v zahraničí. Tieto ženičky, niektoré skoro šestdesiatníčky sú [...]

Ako slovenská mafia a slovenská aristokracia urobila ekonomickú genocídu slovenského národa

03.12.2023

Začiatky prechodu od socializmu ku kapitalizmu boli poznačené obrovskými machináciami a podvodmi slovenských politikov i ďalších vplyvných osobnosti. Predovšetkým to boli právnici, ktorí vytunelovali fungujúce slovenské podniky. 80 % slovenských podnikov, včítane poľnohospodárskych družstiev bolo doslova zničených a tých lukratívnych 20 % boli pohltené zahraničným [...]

LGBTI ako novodobá choroba ľudstva

01.12.2023

Chémia vládne svetu. Celé galaxie vo vesmíre, včítane vzniku našej planéty sú výsledkom chemických procesov. Chémia sa dostáva čím ďalej , tým viac do každodenného života človeka. Neustále snahy o dorábanie väčšieho množstva potravín a aj zvyšovanie ziskov výrobcov potravín, sa zvyšujú výnosy plodín tým, že sa stále vo väčšej miere používajú rôzne [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.