Založ si blog

Do pozornosti mladým, narodeným po roku 1975 a mladším

Prežil som celý svoj aktívny život v období socializmu, ktorý trval 40 rokov a preto viem nestranne posúdiť čo bolo dobré a čo zlé. Taktiež viem nestranne posúdiť čo je dobré a čo zlé po roku 1989, čiže za obdobie 30 rokov po nastolení terajšieho kapitalizmu na Slovensku, ktorý omylom nazývate demokraciou.
Vážení mladí priatelia, vy ktorí ste v roku 1989 mali maximálne 14 rokov, alebo keď ste sa narodili po roku 1989 nemáte absolútne znalostí o socializme a pri tom sa veľmi zákerne vyjadrujete o uplynulom období. Mnohí z vás máte informácie snáď iba z počutia, alebo z nejakých filmov, novín, televízie a iných médií, najmä od ľudí, ktorí nenávideli rovnosť národa a iba prahli po majetkoch, prípadne boli náboženskí fanatici alebo slúžili nejakým sektám.
Po znárodnení výrobných prostriedkov po roku 1948 sa odstránili rozdiely medzi bohatstvom a chudobou. Človek k človeku sa stal rovnoprávnym a rovnocenným. Po vojnou zničenom Československu nastala veľkolepá industrializácia, pri čom sa vybudovalo množstvo priemyselných podnikov v každom meste najme na Slovensku, ktoré bolo za prvej ČR i predvojnového Slovenského štátu veľmi zaostalé a viacmenej ako agrárny prívesok štátu. V okresných mestách na Východnom Slovensku okrem nejakej mliekarne, mlyna a lesného závodu, nebol žiadny priemysel. Po roku 1948 mimo priemyselných závodov, začali sa budovať elektrárne, priehrady, elektrifikácia železničných tratí, budovalo sa množstvo škôl, nemocníc, jaslí a škôlok pre detí a státisíce štátnych, mestských a podnikových bytov v ktorých bývate doposiaľ. Zdravotníctvo a školstvo v Československu bolo na vysokej úrovni a vzorom pre ostatné štáty. Napríklad podnikový byt ste dostali v priebehu dvoch až štyroch mesiacov. Každý podnik mal svoje učilištia, kde mladí mali zaručenú prácu po ukončení školy. Napríklad za internát som platil mesačne 30 slovenských korún, čo je 1 euro! Teraz 50 eur!! Za obed sme platili 5.60 sk, čo je necelých 30 centov, za žiadnu operáciu nikto nič neplatil. Po čase sa poľnohospodárstvo a potravinársky priemysel dostal na vysokú úroveň a Československo bolo v potravinách sebestačné, pri čom potraviny boli veľmi lacné a najmä zdravé. Mladí ľudia dostávali mladomanželské a nenávratné pôžičky. Trvalá práca a bývanie doma bolo základom šťastných rodín.
Každý zdravý človek bol povinný pracovať. Nebolo exekúcií, nebolo žobrákov a nebolo žiadnych bezdomovcov. Pracovníci v podnikoch dostávali zdarma rekreačné pobyty v kúpeľoch, o stravu mali postarané v závodných jedálňach. Zdarma boli všetky lieky, len jedna koruna sa platila za recept, čo v eurách je 3 centy. Všetky školy a zdravotníctvo boli zdarma. Mladí sa nemali času flákať, kradnúť, drogovať, zabíjať a podobne. Dokonca cigáni(teraz nazývaní Romovia) bežne pracovali a prostredníctvom práce sa asimilovali do spoločnosti.
Pozrite sa na súčasnú situáciu. Nastolením kapitalizmu na Slovensku súkromným kapitálom národ sa rozdelil na boháčov a chudobu. Nastalo nebývalé rozkrádanie štátu a všetko sa dostalo do súkromných rúk, čo nahonobili naši predkovia za socializmu. Dotiahli sa rôzne súkromné podniky, banky, poisťovne a supermarkety, ktoré ožobračujú slovenský národ a robia zo Slovákov otrokov. V začiatkoch, keď sa zrušil priemysel a poľnohospodárske podniky, z dôvodu veľkej nezamestnanosti množstvo ľudí muselo odísť mimo republiku.. Zahraničný poľnohospodársky kapitál obral našich farmárov o pôdu. Už 30 rokov máme problémy so zdravotníctvom, aj so školstvom. Súdnictvo, prokuratúra slúžia boháčom a oligarchii. Nebankové spoločnosti okradli slovenský národ o milióny. 20 násobne sa zvýšil počet policajtov, lebo máme stále značné problémy s korupciou a rôznou zločineckou činnosťou. Za 30 rokov je takmer žiadna výstavba bytov, je veľký rozsah drogovej činnosti, rozkrádanie a tunelovanie je na bežnom poriadku. Rozrástla sa chudoba a denne vzniká množstvo bezdomovcov, len v Bratislave je už do 5 000. Ľudia sa zabíjajú pre majetky, lebo súkromné vlastníctvo a prahnutie po ziskoch plodí zločiny.
Tak mladí ľudia, hoci už máte či 30, či 40, alebo hoci 50 rokov, prestaňte ohavne rozprávať o socializme, prestaňte z nevedomosti hlúpo urážať ľudí, ktorí za socializmu odviedli veľký kus práce, z ktorej teraz ťažíte a z ktorej teraz žijete. Už ste si zvykli na urážlivé slová ako „komančovia, totalita, atď“. Môžem vám rovno povedať, že za socializmu bola skutočná demokracia preto, že štát slúžil ľudu a nie ako teraz za 30 rokov, keď sa volí taká vláda, ktorá je vždy iba menšie zlo a vytvára čoraz väčšiu chudobu. Stratila sa rovnoprávnosť ľudí, bohatí žijú luxusné životy, iní trú chudobu a biedu. Takýto systém sa vám páči? Keď áno, tak to vám značne poplietli hlavy tí kapitáloví magnáti.

Zvyšovanie cien – opakujúca sa kríza – vojna = kapitalizmus.

26.06.2022

Vážení priatelia, čomu sa máme tešiť v tom zločineckom kapitalistickom systéme, ktorý vytvoril opäť na národ pohromu. Nie vojnou na Ukrajine dospelo k zvyšovaniu cien benzínu a nafty. To sa len tí hlupáci, alebo tí americkí pätolízači vytvárajú vlastne doménu pre národ, že za všetko o zvyšovaní cien je vraj zodpovedný Putin. Však ruská ropa ako lacná prúdi do [...]

Blíži sa tretia nemecká ríša? či Nemecko – Franská ríša?

02.06.2022

Za celý čas fungovania Európskej Únie stáli vždy na jej čele prevažne Nemci. Dlhodobo riadila EU na diaľku Nemka Merkelová, teraz je na čele EU Uršula von der Leyonová a taktiež na diaľku z Nemecka riadi EU súčasný kancelár Olaf Scholz. To nasvedčuje tomu, že keď sa nepodarilo Nemecku II. svetovou vojnou dobyť celú Európu so zničením a ovládnutím bývalého Sov. [...]

Referendum o rozpustení SNR

02.06.2022

Keďže ústavní právnici vzhľadom na klauzulu v ústave, že poslanec je volený na 4 roky mali výhrady k uskutočneniu referenda o predčasných parlamentných voľbách. Avšak nie je v ústave nikde napísané, že poslanci v SNR musia zotrvať v SNR 4 roky. Keďže ústavní právnici neodsúhlasili predchádzajúce referendum o predčasných parlamentných voľbách, tak naskytla sa [...]

žralok, žraloky, more, potápač, oceán, ryby, predátor, dravec

Žralok v egyptskom letovisku Hurghada smrteľne zranil 68 ročnú Rakúšanku

02.07.2022 18:07, aktualizované: 18:38

Miestne úrady pláž a okolitú oblasť na tri dni uzavreli.

polícia, policajt, pes, psovod

Polícia pátra po dvojročnom chlapcovi z Lemešian, stratil sa pri Toryse

02.07.2022 15:28

Do pátracej akcie sú okrem policajtov zapojení psovodi so psami a hasičskí potápači.

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 438
Celková čítanosť: 1531077x
Priemerná čítanosť článkov: 3496x

Autor blogu

Kategórie