Založ si blog

Slovenskí voliči ako stádo oviec

Už som sa zmienil v určitom blogu asi pred mesiacom, že ktorý bača najviac kričí, ten najviac naženie oviec do svojho košiara. Zo slovenských politikov, kto vo vhodnej chvíli príde s nejakou návnadou a maškrtou pre voličov, ten voličov získa na svoju stranu. Vo voľbách pre slovenských voličov nie je podstatné, kto predkladá aké konkrétne riešenia pre zlepšenie života na Slovensku, ale zaberie ten, kto iba všeobecne tára, že si poradí so všetkým, alebo vyjde s niečim mimoriadnym, uleteným, svojráznym, originálnym a podobným kúskom, ktorý uchváti najmä tých, ktorí o politike nič nevedia, ale voliť prídu len preto, lebo voľby vidia ako nejakú estrádu. Chcem ďalej poukázať na to, že videli ste iba 14 dní pred voľbami, aké boli rôzne pókusy, hókusy, primitívne predpovede tzv. profesionálnych prognostikov (ako skupiny FOKUS, AKO) a rôznych iných hlupákov, ktorým strany platia za tie bludy, ktoré predkladajú národu. Matovič mal cca 5 %, PS/SPOLU vyše 12 %, Kisková strana cca 11 %, KDH vyše 7 %, ale ako to dopadlo? Matovič svojimi ukážkami z Počiatkovej luxusnej usadlosti vo Francúzsku, ukážkou schránkových firiem PENTY na Cypre a ďalšimi vystúpeniami vyvolal ošiaľ u voličov. No nehovoril však o svojich peniazoch uložených na Cypre cez finančnú skupinu J&T. Takto náš volič, ktorý o politike nevie nič je vedený ako stádo, bez predstavy o tom čo bude, len aby sa čosi zmenilo, ale nevie čo. Videli ste pred voľbami, ako sa už videl Kiska ako premier? No teraz trpne, čo sa mu zvýši, hoci by rád svoje kauzy zamietol pod koberec tým, že si brúsi zuby na ministra vnútra. Už teraz vidieť, ako si všetci vzájomne rozporujú, už ako sa perú, kto čo by chcel uchmatnúť. Pripadá mi to ako supy, ktoré sa delia na zdochline.
Vážení občania, nečakajte nijaké horibilné zmeny a vylepšenia. Už sa za tých 30 rokov vystriedalo niekoľko vlád, no situácia je čoraz horšia. Každá vláda má svojich verných, svojich oligarchov, ktorým slúži. Táto vláda nebude iná. Vždy je to menšie, alebo väčšie zlo, lebo je to ten istý režim. Vládu skladajú akurát najbohatší ľudia na Slovensku, preto nečakajte, že sa zlepší život bežného človeka. Zo skúseností vieme ako sa obohatili tí čo skladajú vládu za uplynulých pár rokov. Pravica vždy bude podporovať zákony pre bohatých, včítane úžerníkov a okrádať chudobný ľud o živobytie. Tu jedine pomôže iba zmena režimu.

Kto je príčinou vojny na Ukrajine ?

01.06.2023

Už v roku 2013 a 2014 americká lobby s postupnou návštevou Ukrajiny ( prezident Obama, predtým senátor a terajší prezoident Biden aj svojim synom, vtedajší, dnes už mrtvý senáto Mc Caine, ) pripravovali zosadenie regulárne zvoleného prezidenta Janukoviča a americkou podporou bol vykonaný majdán, kde zomrelo vyše 6 tisíc ľudí. Tak dosiahli Amíci to, že Ukrajina sa stala [...]

Európske fondy sú najväčší klam a výdrb pre pracujúci národ Slovenska

08.05.2023

Najprv peniaze zo štátneho rozpočtu, t.j. peniaze všetkých nás sa posielajú do Bruselu a potom Brusel k tomu pridá nejaký ten milión, z peňazí západných štátov, ktoré okrádajú Slovensko bankami, poisťovňami, potravinovými reťazcami, hornbachmi, a firmami ako sú automobilky a podobne. Tieto tzv. eurofondy sú namierené pre slovenskú oligarchiu a aristokraciu, nie pre [...]

Korunovácia Karola III. ako najväčšia groteska súčasnosti.

06.05.2023

Na to, že svet žije v 21. storočí, je príšerné, že existujú ešte prapotopné móresy rôznych kráľovstiev, kniežatstiev a podobne. Už pominuli časy, keď anglická kráľovská mašinéria ešte v stredoveku vytvárala v čase feudalizmu. Mnohí z tejto garnitúry si vytvárajú ešte aj teraz v modernom svete privilégia, ktoré svet už dávno prekonal. Britská monarchia za [...]

vykoľajený vlak

Pri Rimavskej Sobote sa prevrátil vlak, zranili sa traja cestujúci

06.06.2023 21:44, aktualizované: 21:52

K vykoľajeniu vlaku došlo medzi obcami Rimavské Zalužany a Kociha. Železničná doprava bola v úseku prerušená.

Francúzsko protesty reforma dôchodková

Francúzi opäť protestujú proti dôchodkovej reforme, účasť na demonštráciách klesá

06.06.2023 21:09

Francúzsky prezident podpísal novú dôchodkovú legislatívu v apríli, pričom vláda použila kontroverzný no zákonný mechanizmus, aby sa vyhla hlasovaniu o zákone v parlamente.

ukrajina, cherson, priehrada, kachovka

Po zničení Kachovskej priehrady hrozí humanitárna i ekologická kríza

06.06.2023 20:00

Potenciálne nebezpečné dôsledky na životné prostredie, energetickú bezpečnosť a jadrovú bezpečnosť môžu presahovať hranice Ukrajiny, obávajú sa lídri Rady Európy.

Jens Stoltenberg

Šéf NATO exkluzívne pre Pravdu: Rusko vie, že jadrová vojna sa nedá vyhrať

06.06.2023 19:25

Rozhovor s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom, ktorý vznikol na bratislavskom summite Bukureštskej deviatky.