Založ si blog

Ako vyzerá demokracia na Slovensku ?

Len kvôli tomu, že existujú nejaké voľby možno hovoriť, že na Slovensku je demokracia ? Keď v preklade demokracia znamená vláda ľudu, domnievate sa, že na Slovensku vládne ľud? V tomto novodobom režime vždy po voľbách nastáva diktát. Buď to je diktát jednej strany, alebo koalície zloženej z dvoch , alebo viacerých strán. Všetko sa deje tak, že mecenáši, oligarchovia a finančné skupiny riadia štátny proces prostredníctvom politikov, ako svojej predĺženej ruky. Tento režim takto nemá za cieľ slúžiť národu, ale mocní slúžia sami sebe. Všetko je prispôsobené tomu, aby štát slúžil triede bohatých. Následne do vlády a vysokých politických funkcií sa dostávajú iba tí, ktorí sú dokonale finančne zabezpečení. Ako príklad pozrite si každého z tých lídrov mnohopočetných strán, čo sú to za ľudia a s akými obrovskými financiami disponujú. Či je to Mečiar, ktorý tuneloval okrem Braniska všetko iné, Dzurinda, s Niklošom, ktorí zbohatli na predaji energetického priemyslu, Kiska, ktorý zbohatol ako milionár na úžerníctve, Kollár, ktorý zbohatol na pašovaní drahých kovov a drog, Hlina, ktorý vlastní niekoľko reštaurácií a chát, Počiatek a Kaliňák, ktorý zbohatol vďaka zlodejine, Beblavý, ktorému zabezpečil financie a luxusný život jeho otec, keď sprivatizoval bratislavskú PALMU, Truban, ktorý nabalil sa cez nejakú svoju vraj veľmi ziskovú firmu, Bugár, ktorý manévruje v politických funkciách už 30 rokov a skupovaním pozemkov pod diaľnicami a ich výnosnom predaji, Danko, ktorý spolu s otcom zbohatol na privatizácii lesov na Gemeri, Fico pri alobalovej afére štátnych dotácií do baní na Hornej Nitre, Matovič, ako milionár, ktorý neodvádzal dane, atď, atď. To sú všetko tí, ktorí sa vraj chcú obetovať pre ľudí? Kto to uverí ten je slepý a nevidí čo sa deje na Slovensku po roku 1989. Taký Hščák z PENTY a Kočner nepotrebujú byť na politických funkciách, tí sa nesú na vlnách vzájomných dohôd s politikmi a bohatnú svojim spôsobom ako oligarchovia.
Tak si predstavte, že takýto ľudia sa hlásia, že sa budú podriaďovať vláde ľudu? Aby sa nepovedalo a aby sa iba zatienili mozgy národu, tak občas nejakú omrvinku poskytnú ľuďom, ako nejaké zvýšenie dôchodku, alebo zadarmo vlak, rekreačný poukaz, lyžiarsky zájazd ap. To sú iba triky, ako omráčiť oči národu. Od pravicových vlád nemôžte očakávať ani toľko, lebo im jednoznačne ide len o podnikateľov a zvýhodňovania triedy zbohalíkov. Žiadne výhody pre pracujúcich ale iba zvyšovanie počtu chudoby.
Demokracia pre nich znamená iba v čase volieb, kedy sa všetci tí predátori správajú ako svorka vlkov, len aby sa dostali k válovu, z ktorého si budú užívať luxusný život. Následne je za celé volebné obdobie iba diktatúra bohatých a finančných skupín. To celé divadlo prekvitá na Slovensku za celých 30 rokov. Takto vyzerá podľa našich politikov S L O V E N S K Á D E M O K R A C I A.

Ďalšia kríza v priebehu 30 rokov trvania kapitalizmu na Slovensku

03.01.2023

Celé obdobie trvania kapitalizmu vo svete je poznačené permanentnými krízami. Najväčšia bola v roku 1929 keď najmä v USA zasiahla americkú burzu a mnohé finančné inštitúcie reťazovite po celom svete. Teraz sa svetový kapitalizmus ocitá v ďalšej hlbokej ekonomickej kríze ktorá zasahuje veľmi silno sociálnu oblasť a doslova milióny životov ľudí ktorí sa dostali pod [...]

Komu prospieva 2 % na zbrojenie podľa pokynov NATO ?

11.07.2022

Spojené štáty americké, ktoré sú hlavným vodcom organizácie NATO vytvorili špekulatívny systém ako zveľadiť svoj zbrojný priemysel a samozrejme ekonomiku USA. Ako už každý vie, že USA vyrába najviac zbraní na svete. Za určitých podmienok tieto predáva do rôznych štátov sveta. Tým sa obohacujú miliardovými ziskami súkromní majitelia zbrojného priemyslu a samozrejme [...]

Naše média vymývajú mozgy ľuďom v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

09.07.2022

Amerika už dávno rieši problém ako zničiť Rusko. Pod americkým velením NATO sa začalo rozpínať do štátov Východnej Európy postupne bližšie k hraniciam Ruska od Estónska cez Litvu, Lotyšsko, Poľsko, Slovensko, Maďarsko, až po Rumunsko a Bulharsko. Od nástupu proamerickej vlády na Ukrajine po Majdane roku 2014 financovanom vládou USA a doslova vyhnaním prezidenta [...]

vojna na Ukrajine, M777

ONLINE: Kyjev o mesiac očakáva mohutnú ruskú ofenzívu

28.01.2023 07:55

Stále prebiehajú ťažké boje o Bachmut a Vuhledar, ale ukrajinská armáda predpokladá, že Rusko plnou silou zaútočí 24. februára.

Igor Matovič / Eduard Heger /

Hrabko: Vláda Matoviča či Hegera sa môže po voľbách vrátiť

28.01.2023 07:11

Výsledkom predčasných parlamentných volieb nemusí byť automaticky politická zmena, upozornil publicista Juraj Hrabko.

Skýtske zlato / Helma /

Krym žiadal späť skýtsky zlatý poklad, Holanďania ho chcú definitívne prideliť Ukrajine

28.01.2023 06:30

Holandská generálna prokuratúra v Haagu odporučila v piatok najvyššiemu súdu krajiny, aby 2000-ročný skýtsky zlatý poklad pochádzajúci z piatich múzeí na Kryme definitívne pridelil Ukrajine.

Zelenskyj

Zelenskyj má vystúpiť na piesňovom festivale Sanremo, v Taliansku je o tom debata

28.01.2023 06:25

V Taliansku sa zdvihla vlna odporu proti plánovanému vystúpeniu Volodymyra Zelenského na populárnom piesňovom festivale Sanremo.