Založ si blog

Kapitalizmus po roku 1989 vytvoril oligarchov a grázlov.

Takmer všetci grázli, ktorí fungujú ako oligarchovia, v politickej oblasti, v prokuratúre a súdnictve, viď „kočneriádu“, vyrastali nie v predošlom režime, ale v tomto súčasnom kapitalistickom Slovensku. Nikdy toľko problémov za bývalého režimu nebolo. Každý každému je teraz nepriateľ. Žraločí predátorský systém života tohto systému s cieľom maximálnych ziskov a majetkov, vytvoril z ľudí zvieratá. ľudia sú k sebe ako psy. Z pôvodných vraj podnikateľov sa stali oligarchovia, ktorí riadia politikov a politiku štátu. Politici s podnikateľmi hrajú spoločnú hru a odsúhlasujú také zákony, ktoré vytvárajú bohatú šľachtu a masu chudoby na Slovensku. Zbohatlíci nevedia kedy dosť, viď takého Kočnera, Počiatka, Haščáka z PENTY, Kisku, ktorému taktiež nestačí obrovské bohatstvo, Kollára, ktorý prehlásil, že má toľko peňazí, že nemusí robiť do konca života, multimilionára Matoviča, ktorý tiež na ľuďoch zobhatol, atď. atď. Práve tí bohatí sa ženú maximálne za ďalším bohatstvom a vyberajú tie najohavnejšie spôsoby na vytvorenie svojho luxusného života na úkor iných a celej spoločnosti. Tento marazmus nazývajú demokraciou. Boháči ovládajú politiku a zároveň aj políciu a armádu, včítane všetkých médií. Iba tvária sa že každý z nich sa bije do pŕs, že pracujú za národ. Je to lož, každý sa bije za seba. Každý politik hovorí o nejakej zmene, čo je podvod. Všetko je stále to isté, či je taká vláda, alebo onaká. Naďalej bude na Slovensku vďaka grázlom, skorumpovaným politikom, sudcom a prokurátorom masa chudoby a naďalej si bude žiť luxusný život slovenská šachta.

Ďalšia kríza v priebehu 30 rokov trvania kapitalizmu na Slovensku

03.01.2023

Celé obdobie trvania kapitalizmu vo svete je poznačené permanentnými krízami. Najväčšia bola v roku 1929 keď najmä v USA zasiahla americkú burzu a mnohé finančné inštitúcie reťazovite po celom svete. Teraz sa svetový kapitalizmus ocitá v ďalšej hlbokej ekonomickej kríze ktorá zasahuje veľmi silno sociálnu oblasť a doslova milióny životov ľudí ktorí sa dostali pod [...]

Komu prospieva 2 % na zbrojenie podľa pokynov NATO ?

11.07.2022

Spojené štáty americké, ktoré sú hlavným vodcom organizácie NATO vytvorili špekulatívny systém ako zveľadiť svoj zbrojný priemysel a samozrejme ekonomiku USA. Ako už každý vie, že USA vyrába najviac zbraní na svete. Za určitých podmienok tieto predáva do rôznych štátov sveta. Tým sa obohacujú miliardovými ziskami súkromní majitelia zbrojného priemyslu a samozrejme [...]

Naše média vymývajú mozgy ľuďom v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

09.07.2022

Amerika už dávno rieši problém ako zničiť Rusko. Pod americkým velením NATO sa začalo rozpínať do štátov Východnej Európy postupne bližšie k hraniciam Ruska od Estónska cez Litvu, Lotyšsko, Poľsko, Slovensko, Maďarsko, až po Rumunsko a Bulharsko. Od nástupu proamerickej vlády na Ukrajine po Majdane roku 2014 financovanom vládou USA a doslova vyhnaním prezidenta [...]

Skýtske zlato / Helma /

Krym žiadal späť skýtsky zlatý poklad, Holanďania ho chcú definitívne prideliť Ukrajine

28.01.2023 06:30

Holandská generálna prokuratúra v Haagu odporučila v piatok najvyššiemu súdu krajiny, aby 2000-ročný skýtsky zlatý poklad pochádzajúci z piatich múzeí na Kryme definitívne pridelil Ukrajine.

Zelenskyj

Zelenskyj má vystúpiť na piesňovom festivale Sanremo, v Taliansku je o tom debata

28.01.2023 06:25

V Taliansku sa zdvihla vlna odporu proti plánovanému vystúpeniu Volodymyra Zelenského na populárnom piesňovom festivale Sanremo.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Dzurinda je späť. Tentoraz však nebude strany spájať, ale požierať

28.01.2023 06:05

Expremiér viac ako víziou lepšej krajiny a snahou spájania pravice zaujal svojou nezmenenou aroganciou a chýbajúcou sebareflexiou, hovorí v podcaste denníka Pravda komentátor Marián Repa.

referendum

Konsenzus na dosah: Ako zefektívniť referendum?

28.01.2023 06:00

Ďalšie neúspešné referendum ukázalo, že v slovenskej spoločnosti vyvstáva otázka efektivity a využiteľnosti tohto inštitútu. Mali by sme upraviť podmienky, za akých sa realizuje? A ak áno, tak ako?