Založ si blog

Krivdy páchané na dôchodcoch

Pre rok 2020 sa majú dôchodky zvýšiť o 2 %, čo v priemere to predstavuje zvýšenie o 9 eur ?!!!!. Kapitalistické poslanecké grémium na čele s Dankom, s doporučením toho primitívneho ministra Richtera a celej vraj vraj „sociálnej vlády“ len nedávno si zvýšili platy o 1000 až 1500 eur!!! Je to obrovská hanba a nielen to, ale obrovská diskriminácia. Aké sú t ľudské práva na život? Kde je ombusmanka? Kde je ústavný súd? Tí, ktorí sa dušujú, ako dobre chcú pre národ, ako stále hovoria o nízkych dôchodkoch, že sa nehanbia títo papaláši, ktorí tak dehonestujú starcov a starenky, ktorí ťažko pracovali, aby takým výsmechom nenažraní politici dali pocítiť, že žijeme už v kapitalizme. Takej Cigánikovej z SaS je to málo, chcela by mať príjem vyše 10 000 eur. Nech dôchodca zdochýňa za 300 eur, jej na tom nezáleží. To nie sú ľudia, ale hyeny, alebo ľudský odpad. Ako teraz vidíme, že ako sa bijú o poslanecké miesta 25 strán po 150 na každej kandidátskej listine, čo je 3750 chamtivcov, ktorí chcú ťažiť z tohto národa. O čom im ide? Vedia, že sa dá 4 roky, niektorí už 30 rokov ako Bugár žiť z mozoľov ľudí. Práve tí, ktorí majú príjmy vyše 40 000 eur mesačne, najviac hovoria o nízkych dôchodkoch (Danko, Solymos, Kollár, Kiska, Gál, Kaliňák, Matovič, a ďalší.) Že nebude dostatok prostriedkov do budúcna na dôchodky? Keby milionári neťažili a nekradli, bolo by peňazí dosť pre všetkých. Lenže hospodárenie v kapitalizme je také, že milionári rozhodujú aké odrobinky dajú dôchodcom a ostatnej chudobe, čo vidíme stále od roku 1989. Boli ste štrngať terajší dôchodcovia na majdane v novembri 1989? Koľko ste si vyštrngali toľko teraz máte. Sťažujú sa politici, že ide o miliardy kde sa klame pri nedostatočnom výbere daní. Že sa s daňami robia podvody? Kto si kráti alebo neodvádza dane podľa zákona? Samozrejme, že sami podnikatelia, ktorí toľko šomrú. Keby neokrádali štát politici, oligarchovia, banky, poisťovne, supermarkety a ostatná kapitalistická zberba, tak je tu dostatok peňazí pre všetkých, i pre dôchodcov.

Demokracia = korupcia

21.01.2020

Je zaujímavé, že kapitalizmus politici nazvali demokraciou, aby ohúrili národ, že vraj vládne ľud. Práve táto tzv. demokracia vytvára živnú pôdu pre korupciu, podvody a zlodejinu. Boj o viac »

Ako vznikajú slovenskí boháči a slovenská šľachta.

09.01.2020

Za čias "mečiarizmu" sa prideľovali lukratívne podniky priamou privatizáciou od buka do buka darom samozrejme " svojím ". Tak napríklad vznikol mecenáš, boháč R e z e š a následne jeho rodina viac »

Eurofondy a klamanie národa

06.01.2020

Ako je známe, že Slovensko platí do EU ročne takmer miliardu eur. Je to platba zo štátneho rozpočtu, to znamená že tieto peniaze idú z vreciek každého z nás. Európska komisia vracia tieto viac »

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda

Kampaň proti Kotlebovi môže priniesť trpké ovocie

25.01.2020 06:00

Chýba politická diskusia. Vitajte vo svete útokov, invektív a ponižovania. Prečo to politici robia?

Judita, súd

Judita, obžalovaná z vraždy kamaráta, bola podľa susedov nekonfliktná

25.01.2020 05:00

Sedemnásťročná Žilinčanka, obvinená z vraždy kamaráta, sa opäť postavila pred sudkyňu. Tá si teraz vypočula svedecké výpovede susedov z bytovky.

Hong Kong, koronavírus

Koronavírus dorazil do Európy, v Číne už zabil desiatky ľudí

25.01.2020 00:00

Úmrtia pripisované koronavírusu pribúdajú, v Číne ich je viac ako štyri desiatky. Prvých nakazených v Európe hlásia z Francúzska.

Trump donald

Demokrati končia so zdôvodňovaním impeachmentu

24.01.2020 22:55

Zdôvodnenie žaloby je na programe impeachmentu od stredy.