Založ si blog

Kapitalizmus a život na ulici

Dňa 7.12.2019 sa v televízii Ta3 viedla diskusia o ľuďoch, ktorí žijú na ulici, čiže o bezdomovcoch. Prekvapila má informácia, že na celom svete existuje počet ľudí bez domova cca do 1 miliardy. Je to alarmujúci stav kapitalistického sveta. No iba v samotnej Bratislave odhaduje sa ich počet vyše 4000 a tento počet sa neustále zvyšuje. Je to ozaj alarmujúce ako sa štát v dnešnej dobe na Slovensku od roku 1989 stará o ľudí, ktorí sa dostali z rôznych dôvodov do bezvýchodiskového stavu. Namiesto toho, aby sa predchádzalo takýmto situáciám, neschopnosť kapitalistickej vlády nie je predchádzať takýmto stavom, ale iba prenechať starostlivosť na mimovládne charitatívne organizácie, ktorých starostlivosť je iba v tom, aby nezomierali ľudia na ulici najmä v zimnom období.
Ľudia, ktorí predtým žili normálnym životom, mnohokrát aj vzdelaní jednotlivci sa dostávajú do situácii ako bezdomovci z rôznych dôvodov. Či už je to rozvod manželstiev, alkohol, drogy, domáce násilie, nesplácanie úverov, mnohé exekúcie, strach z krachu firiem, stresy z obavy o prácu a strata živobytia, atď. Všetky tieto neduhy a problémy vyplývajú z nových podmienok života kapitalistickej spoločnosti. Za socializmu sme pojem bezdomovec nepoznali, lebo každý bol povinný pracovať a tým bol zabezpečený. Drogy neexistovali, domáce násilníci a alkoholici boli braní do záchytky, kde museli zaplatiť za nocľah a mimo toho mali problémy na pracovisku, pri rozvodoch sa vždy vyriešil aj spôsob bývania, strach z krachu firiem nemohol byť, nakoľko súkromníci nevlastnili žiadne firmy, strach o stratu práce a živobytia nebol, lebo práca bola povinnosťou. Sociálny systém bol spravodlivý pre každého. To, čo teraz nazýva vláda sociálny systém, je nejaký kapitalistický paškvil, ktorý nemôže by nazývaný vôbec sociálnym systémom.
Vláda by mala sa postarať o to, ako predísť bezdomovectvu a nie riešiť následne tieto problémy nejakými charitami. Za socializmu štát nepotreboval žiadne charity, žiadnych mníchov, žiadne dobročinné organizácie, žiadne zbierky ako teraz dennodenne vidíme ľudí chodiť po uliciach a zberať peniaze a mimo toho už aj televízne spoločnosti sa podujali na zbierky, čo je trápne pre vládu. Je to typicky systém vo všetkých kapitalistických štátoch. Milióny idú oligarchom, domácej a zahraničnej šľache, ale chýbajú peniaze na riešenie bežných problémov národa na Slovensku.

Komu prospieva 2 % na zbrojenie podľa pokynov NATO ?

11.07.2022

Spojené štáty americké, ktoré sú hlavným vodcom organizácie NATO vytvorili špekulatívny systém ako zveľadiť svoj zbrojný priemysel a samozrejme ekonomiku USA. Ako už každý vie, že USA vyrába najviac zbraní na svete. Za určitých podmienok tieto predáva do rôznych štátov sveta. Tým sa obohacujú miliardovými ziskami súkromní majitelia zbrojného priemyslu a samozrejme [...]

Naše média vymývajú mozgy ľuďom v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

09.07.2022

Amerika už dávno rieši problém ako zničiť Rusko. Pod americkým velením NATO sa začalo rozpínať do štátov Východnej Európy postupne bližšie k hraniciam Ruska od Estónska cez Litvu, Lotyšsko, Poľsko, Slovensko, Maďarsko, až po Rumunsko a Bulharsko. Od nástupu proamerickej vlády na Ukrajine po Majdane roku 2014 financovanom vládou USA a doslova vyhnaním prezidenta [...]

Zvyšovanie cien – opakujúca sa kríza – vojna = kapitalizmus.

26.06.2022

Vážení priatelia, čomu sa máme tešiť v tom zločineckom kapitalistickom systéme, ktorý vytvoril opäť na národ pohromu. Nie vojnou na Ukrajine dospelo k zvyšovaniu cien benzínu a nafty. To sa len tí hlupáci, alebo tí americkí pätolízači vytvárajú vlastne doménu pre národ, že za všetko o zvyšovaní cien je vraj zodpovedný Putin. Však ruská ropa ako lacná prúdi do [...]

Nagasaki, atómová bomba

Jadrová vojna medzi USA a Ruskom by zabila päť miliárd ľudí

16.08.2022 06:23

Podľa novej štúdie by v prípade totálnej jadrovej vojny medzi USA a Ruskom zomrelo od hladu viac ako päť miliárd ľudí.

Británia, Ukrajina, vojna na Ukrajine

ONLINE: Prejsť cez front je risk, odkazujú Rusi agentúre pre atómovú energiu

16.08.2022 05:55, aktualizované: 06:30

"Keby delegácia Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu prešla cez frontovú líniu, mohlo by sa stať čokoľvek," tvrdí ruský predstaviteľ. Majú ísť inou cestou.

Jozef Tomko na Levočskej púti

Posledná rozlúčka s kardinálom Tomkom. Nemal rád vetu, ktorú musel opakovať pápežom

16.08.2022 05:55

Duchovný velikán vo Vatikáne zo Slovenska, ktorý ako kardinál bol oporou troch pápežov. Jozefa Tomka v utorok pochovajú v Košiciach.

telefón, ruky, mobil

V Česku zaznamenali sofistikovaný podvod, varujú pred falošnými exekúciami

15.08.2022 22:59

Podvodníci ľuďom posielajú SMS správy, kde ich informujú o vymyslenej exekúcii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 440
Celková čítanosť: 1558025x
Priemerná čítanosť článkov: 3541x

Autor blogu

Kategórie