Založ si blog

Prečo niet peňazí na zdravotníctvo a školstvo ?

Toľko „premúdrych“ skôr hlúpych názorov politikov a celého radu vzdelaných ľudí, včítane novinárov, pracovníkov akadémie vied, či komentátorov televíznych spoločností o tom, že majú všetci títo klapky na očiach, a nevidia prečo niet dostatok peňazí na zdravotníctvo, školstvo a iné verejné aktivity štátu. Iba obyčajný človek so základným vzdelaním dokáže poznať to, že prevažné množstvo peňazí odčerpáva súkromný sektor na svoje bankové účty a štátu ostáva mizivé percento akurát z daní. Tak čo sa čudujete vy zemiakové hlavy. Štát za kapitalizmu je chudobný a súkromný sektor bohatne. Vidíte to na príklade PENTY a ďalších súkromných spoločností. Tak z čoho možno platiť učiteľov, lekárov zdravotné sestry, políciu, armádu, dôchodcov, šport, infraštruktúru a ostatných štátnych zamestnancov atď. keď kolektívy zahraničných firiem ako automobiliek, supermarketov, zahraničných bank a poisťovní a mnoho iných zahraničných firiem odoberajú financie zo štátu do zahraničia. Množstvo slovenských občanov upadlo do priepasti chudoby. Taktiež množstvo exekúcií hovorí o problémoch tejto spoločnosti a o bezdomovcoch ani nehovoriť. Štátu ozaj ostane iba torzo. Keď sa ešte polovica z toho torza rozkradne na súkromné účty politikov a ich priateľov oligarchov, tak o čom točíte? Ako keby títo spomínaní hlupáci boli nadrogovaní, že nevidia podstatu vecí.
Tak nedá sa to porovnať so systémom v socializme, kde všetky vyrobené peniaze išli do štátneho rozpočtu, žiaden súkromník ani súkromný sektor neexistoval, ani cudzí kapitál nebral peniaze do cudziny. Všetko ostávalo v štáte a bolo dosť peňazí na všetky činnosti štátu, pri tom zdravotníctvo a celé školstvo bolo bezplatné. Za lieky sa vôbec neplatilo, len jedna koruna za recept. Vybudovalo sa množstvo podnikov, priehrad, státisíce podnikových i štátnych bytov, elektrifikácia železníc, plynofikácia, rozvody pitnej vody, kanalizácie v mestách a dedinách, ľudia dostávali nenávratné a mladomanželské pôžičky bez úrokov, bezplatné kúpeľné pobyty, atď, atď. Nikto nebol vlastník firiem, každý bol zamestnanec a nebola možnosť vykorisťovania, ani tunelovania. Ešte aj šport bol na vynikajúcej úrovni, lepšej ako teraz, hoci športovci nedostávali toľko peňazí ako teraz.
Ľudia, však otvorte očí a nariekajte nad tým, ako vás oberajú o peniaze teraz kapitáloví manažéri, ktorí zodierajú národ slovenský o dôstojnú životnú úroveň. Mimo toho mnoho súkromných spoločností neplatia dane štátu, ale dane idú do daňových rajov, lebo kapitalizmus to dovoľuje. Nás neriadi vláda, ale vládu riadia oligarchovia, banky a zahraničný kapitál, ktorý nemá záujem na zvyšovaní životnej úrovne slovenských občanov. Za celých 30 rokov od roku 1989 ešte nebolo ani jeden rok dosť peňazí a „pomazané hlavy“ iba nariekajú. Lenže s tým sa nedá nič robiť, lebo je to k a p i t l i z m u s !!!

Ďalšie mrtvé a zranené slovenské opatrovateľky

21.12.2023

Zo Slovenska pracuje v zahraničí, najmä v Rakúsku, Nemecku Švajčiarsku a v ďalších štátoch mimo Slovenska niekoľko tisíc opatrovateliek. Nakoľko tie žienky najmä z Východného a Stredného Slovenska nenašli doposiaľ dostupnosť práce vo svojej vlasti, museli za nedôstojných podmienok hľadať prácu v zahraničí. Tieto ženičky, niektoré skoro šestdesiatníčky sú [...]

Ako slovenská mafia a slovenská aristokracia urobila ekonomickú genocídu slovenského národa

03.12.2023

Začiatky prechodu od socializmu ku kapitalizmu boli poznačené obrovskými machináciami a podvodmi slovenských politikov i ďalších vplyvných osobnosti. Predovšetkým to boli právnici, ktorí vytunelovali fungujúce slovenské podniky. 80 % slovenských podnikov, včítane poľnohospodárskych družstiev bolo doslova zničených a tých lukratívnych 20 % boli pohltené zahraničným [...]

LGBTI ako novodobá choroba ľudstva

01.12.2023

Chémia vládne svetu. Celé galaxie vo vesmíre, včítane vzniku našej planéty sú výsledkom chemických procesov. Chémia sa dostáva čím ďalej , tým viac do každodenného života človeka. Neustále snahy o dorábanie väčšieho množstva potravín a aj zvyšovanie ziskov výrobcov potravín, sa zvyšujú výnosy plodín tým, že sa stále vo väčšej miere používajú rôzne [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.