Založ si blog

Prečo niet peňazí na zdravotníctvo a školstvo ?

Toľko „premúdrych“ skôr hlúpych názorov politikov a celého radu vzdelaných ľudí, včítane novinárov, pracovníkov akadémie vied, či komentátorov televíznych spoločností o tom, že majú všetci títo klapky na očiach, a nevidia prečo niet dostatok peňazí na zdravotníctvo, školstvo a iné verejné aktivity štátu. Iba obyčajný človek so základným vzdelaním dokáže poznať to, že prevažné množstvo peňazí odčerpáva súkromný sektor na svoje bankové účty a štátu ostáva mizivé percento akurát z daní. Tak čo sa čudujete vy zemiakové hlavy. Štát za kapitalizmu je chudobný a súkromný sektor bohatne. Vidíte to na príklade PENTY a ďalších súkromných spoločností. Tak z čoho možno platiť učiteľov, lekárov zdravotné sestry, políciu, armádu, dôchodcov, šport, infraštruktúru a ostatných štátnych zamestnancov atď. keď kolektívy zahraničných firiem ako automobiliek, supermarketov, zahraničných bank a poisťovní a mnoho iných zahraničných firiem odoberajú financie zo štátu do zahraničia. Množstvo slovenských občanov upadlo do priepasti chudoby. Taktiež množstvo exekúcií hovorí o problémoch tejto spoločnosti a o bezdomovcoch ani nehovoriť. Štátu ozaj ostane iba torzo. Keď sa ešte polovica z toho torza rozkradne na súkromné účty politikov a ich priateľov oligarchov, tak o čom točíte? Ako keby títo spomínaní hlupáci boli nadrogovaní, že nevidia podstatu vecí.
Tak nedá sa to porovnať so systémom v socializme, kde všetky vyrobené peniaze išli do štátneho rozpočtu, žiaden súkromník ani súkromný sektor neexistoval, ani cudzí kapitál nebral peniaze do cudziny. Všetko ostávalo v štáte a bolo dosť peňazí na všetky činnosti štátu, pri tom zdravotníctvo a celé školstvo bolo bezplatné. Za lieky sa vôbec neplatilo, len jedna koruna za recept. Vybudovalo sa množstvo podnikov, priehrad, státisíce podnikových i štátnych bytov, elektrifikácia železníc, plynofikácia, rozvody pitnej vody, kanalizácie v mestách a dedinách, ľudia dostávali nenávratné a mladomanželské pôžičky bez úrokov, bezplatné kúpeľné pobyty, atď, atď. Nikto nebol vlastník firiem, každý bol zamestnanec a nebola možnosť vykorisťovania, ani tunelovania. Ešte aj šport bol na vynikajúcej úrovni, lepšej ako teraz, hoci športovci nedostávali toľko peňazí ako teraz.
Ľudia, však otvorte očí a nariekajte nad tým, ako vás oberajú o peniaze teraz kapitáloví manažéri, ktorí zodierajú národ slovenský o dôstojnú životnú úroveň. Mimo toho mnoho súkromných spoločností neplatia dane štátu, ale dane idú do daňových rajov, lebo kapitalizmus to dovoľuje. Nás neriadi vláda, ale vládu riadia oligarchovia, banky a zahraničný kapitál, ktorý nemá záujem na zvyšovaní životnej úrovne slovenských občanov. Za celých 30 rokov od roku 1989 ešte nebolo ani jeden rok dosť peňazí a „pomazané hlavy“ iba nariekajú. Lenže s tým sa nedá nič robiť, lebo je to k a p i t l i z m u s !!!

Bruselská euro-partia ako z inej planéty

15.05.2019

Taká obrovská honba a tlačenica do Európskeho parlamentu dennodenne v televízii a vo všetkých ďalších médiách vrcholí ako keby bol začiatok III. svetovej vojny. Samozrejme extra luxusný viac »

Pellergrini a Lajčiak si myslia, že ľudia na Slovensku žeru seno

06.05.2019

Po návrate slovenského predsedu vlády z USA, ktorý uskutočnil cestu na pozvanie prezidenta Trumpa, vysvetľoval ako Slovensko je nadšené, že ho prijal najmocnejší muž sveta. Pri diskusii poprel, viac »

Šíri sa epidémia kapitalizmu a klerikalizmu

04.05.2019

Dve tretiny národa na Slovensku teraz vidí, že precenili si svoje názory v roku 1989, keď štrnganím kľúčov ako ohúrení a omámení propagandou západu sa rozhodli urobiť rozklad vlády ľudu viac »

Grónsko

Trump zrušil cestu do Dánska, keďže mu Dáni nechcú predať Grónsko

21.08.2019 00:00

Donald Trump v utorok oznámil, že odloží schôdzku s dánskou premiérkou, ktorú neoslovila jeho ponuka týkajúca sa kúpy Grónska.

Sudan

Sudánska armáda a protestné hnutie oznámili vznik novej vlády

20.08.2019 23:15

Členova novej rady zložia prísahu už v stredu.

andrej babiš, ANO, česko

Babiš po schôdzke so Zemanom: Spor je ukončený. Žiadna kríza nie je

20.08.2019 20:47

Meno nového nominanta ČSSD na funkciu ministra kultúry sa však prezident od premiéra údajne nedozvedel.

deti, škôlka, vakcína,

Výrobcovia sa boja výpadku vakcín

20.08.2019 19:00

Od januára by sa mal upraviť očkovací kalendár tak, že vakcináciu proti mumpsu, ružienke a osýpkam absolvujú nielen jedenásťročné, ale aj šesťročné deti.