Založ si blog

Zbrane a streľba po americky

Každý deň v správach počúvame, ako v USA sa veselo strieľajú nevinní ľudia na školách, na ulici, v kostoloch, atď. Dokonca sa už navzájom strieľajú aj maloleté deti. Co myslíte, je to normále? Vláda USA zápasí s obrovskými problémami, ako zamedziť tieto neľudské aktivity. No pokiaľ zákonom nezakážu vlastnenie zbraní, bude to prebiehať ešte vo väčšom rozsahu ako doposiaľ. Je to mimoriadne zaujímavé, že od nastolenia kapitalizmu na Slovensku po roku 1989 bolo zákonom stanovené, že každý občan, ktorý je po zdravotnej stránke v poriadku môže vlastniť zbraň. Prečo právnici a politici potrebovali takýto zákon schváliť? Je možné jednoznačne konštatovať, že bolo to vyžiadané vytvorením súkromného vlastníctva akéhokoľvek druhu, nakoľko novodobí vlastníci nakradli majetky, alebo nadobudli ich rôznym nekalým spôsobom a z obavy o majetky prísť, sa musia ozbrojiť. Následne politická nevraživosť v kapitalizme si vynútila nosiť zbraň v obave o život politikov. Tento systém bol prevzatý podľa vzoru západných kapitalistických štátov a najmä USA. To isté sa deje aj na Slovensku, lebo už od začiatku nového režimu, t j. od roku 1990 sa vykonávali vraždy podnikavcov – zlodejov, výpalníkov a podobne. Pokračuje to aj ďalej, nakoľko patri to ku kapitalistickému systému života spoločnosti. Preto v každom západnom filme,najmä z USA, ktoré naša Jojka i Markíza denne našim občanom dáva, je vražda za vraždou. To nie je náhoda, je to obraz skutočného života na západe. Tam zabíjanie sa stalo normálnym režimom. Najprv zabíjanie Indiánov, neskôr otrokov, následne kuklukskánom beštiálne vraždy černochov a židov, pokračovalo to novodobým vyvražďovaním ázijského a afrického obyvateľstva. Zabíjanie a vraždy sa stali pre Američanov bežnou vecou. Porovnajme to na Slovensku za bývalého režimu, t. j. za socializmu, keď bolo zakázané občanom vlastniť akúkoľvek zbraň, mimo armády, polícii a zbraní slúžiacich pre poľovníkov. Nakoniec na čo by zbrane boli občanom potrebné, lebo vlastnícka nevraživosť neexistovala, nebol dôvod pre nejaké výpalníctvo a podobné problémy súvisiace so súkromným vlastníctvom. Áno, súkromné vlastnícke vzťahy doniesli nevraživosť a tým aj zbrane a vzájomná streľba občanov na Slovensku. Viď aj posledné vraždy novinára Kuciaka a jeho priateľky.

Bruselská euro-partia ako z inej planéty

15.05.2019

Taká obrovská honba a tlačenica do Európskeho parlamentu dennodenne v televízii a vo všetkých ďalších médiách vrcholí ako keby bol začiatok III. svetovej vojny. Samozrejme extra luxusný viac »

Pellergrini a Lajčiak si myslia, že ľudia na Slovensku žeru seno

06.05.2019

Po návrate slovenského predsedu vlády z USA, ktorý uskutočnil cestu na pozvanie prezidenta Trumpa, vysvetľoval ako Slovensko je nadšené, že ho prijal najmocnejší muž sveta. Pri diskusii poprel, viac »

Šíri sa epidémia kapitalizmu a klerikalizmu

04.05.2019

Dve tretiny národa na Slovensku teraz vidí, že precenili si svoje názory v roku 1989, keď štrnganím kľúčov ako ohúrení a omámení propagandou západu sa rozhodli urobiť rozklad vlády ľudu viac »

Grónsko

Trump zrušil cestu do Dánska, keďže mu Dáni nechcú predať Grónsko

21.08.2019 00:00

Donald Trump v utorok oznámil, že odloží schôdzku s dánskou premiérkou, ktorú neoslovila jeho ponuka týkajúca sa kúpy Grónska.

Sudan

Sudánska armáda a protestné hnutie oznámili vznik novej vlády

20.08.2019 23:15

Členova novej rady zložia prísahu už v stredu.

andrej babiš, ANO, česko

Babiš po schôdzke so Zemanom: Spor je ukončený. Žiadna kríza nie je

20.08.2019 20:47

Meno nového nominanta ČSSD na funkciu ministra kultúry sa však prezident od premiéra údajne nedozvedel.

deti, škôlka, vakcína,

Výrobcovia sa boja výpadku vakcín

20.08.2019 19:00

Od januára by sa mal upraviť očkovací kalendár tak, že vakcináciu proti mumpsu, ružienke a osýpkam absolvujú nielen jedenásťročné, ale aj šesťročné deti.