Založ si blog

Zmagorený národ

Ťažko sa dá uveriť, že národ v 21. storočí môže byť taký sfanatizovaný. Možno ste sledovali prešovské morbídne teatrálne predstavenie ktoré napodobňovalo ukrižovaného Ježiša. Neviem, kto to vymyslel takú hlúposť. Nedivím sa primitívom v Thajsku, alebo na Filipínach, kde sa  ľudia bičujú do zbláznenia a následne sa ukrižujú s vedomím, že skôr pôjdu do neba. Ale v civilizovanej Európe? Kresťanské duchovenstvo v poslednej dobe vymýva mozgy národu s neustálym modlením a omieľaním už deťom na základnej škole ako „Boh vás miluje“, odkiaľ berú takúto frázu? Tak nás miluje, že dennodenne sa ľudia navzájom žerú, klamú, podvádzajú, dokonca vraždia a na celom svete je stále nejaká vojna?. Ako môže duchovenstvo tak klamať národ? Dokonca mnohí hovoria, že sa stretli s Ježišom, čo je im vštepované do vymletých mozgov. Kto robí z úbohých ľudí hlupákov? V televízii na viacerých programoch šarlatáni oblbujú národ, ktorí okrem iných hlúpostí dokonca rozprávajú s mŕtvymi a nejakými vymyslenými anjelmi a ľudia to zožerú aj s navijákom. Viete, hanbím sa za to, že náš slovenský národ o ktorom hovoríme, že je vyspelý, ako hlúpe ovečky naletí  na každú vymyslenú sprostosť. Duchovenstvo s cieľom ovládať masy a posilňovať svoje mocenské pozície každým dňom viac ovplyvňuje myslenie nášho národa. Je prinajmenšom divné, že nechávajú bozkávať urobené sochy z gypsu, alebo z dreva postavy nejakých svätých. Ľudia sa klaňajú hocičomu,  tak ako pred časom zlatému teľaťu. Každý sa robí pred národom viac veriaci až svätý ale na druhej strane v dnešnej dobe každý klame, podvádza, ľudia sú stále horší. Väznice sú plné, množstvo ľudí sa súdi, každý každému je nepriateľ, dokonca sa aj vraždí.  Prosím vás ľudia, čítajte, študujte, veda dneška už dávno predčila mnohé cirkevné predsudky ako pálenie čarodejníc, pálenie kacírov, predaj odpustkov, že zem je rovná doska, že svet bol stvorený za 7 dní, že čert bol stvorený vo forme hada na strome skôr ako Eva z Adamovho rebra a mnoho ďalších. Vznik rôznych náboženstiev na zemeguli vytvárali celú históriu len nevraživosti medzi národmi, aj súčasnosť to potvrdzuje. Je to len dogma, ktorá brzdí vývoj. Ešte aj v modlitbe sa hovorí, že ako bolo na počiatku, tak nech je i teraz i na veky vekov amen. Prestaňme byť fanatikmi a nemôžme veriť hocičomu, ako budhisti, že reinkarnáciou sa v budúcom živote môže človek zmeniť na slona, alebo kozu a podobne. A dokonca i naše najvyššie politické špičky uznávajú Dalajlámu a jeho  budhistické náboženstvo. Ako už všetci vieme, že aj také náboženstvo moslimov je tiež blud a nebezpečné pre ľudskú spoločnosť. Bez náboženstiev a fanatizmu by bol svet oveľa lepší.

Ktorý systém je vlastne zločinecký režim?

11.12.2018

Novodobí inkvizítori, tí ktorí sa potrebujú blysnúť pred verejnosťou na Slovensku, vytvorili svoju imaginárnu predstavu o minulom režime ako o zločineckom čase pre slovenský národ. Kto sú viac »

Slovensko pod útlakom pred časom a dnes.

10.12.2018

Prvý Slovenský štát pred II. svetovou vojnou zažil útlak a diktát fašistického Nemecka. Vznikom Československého štátu po roku 1945, vzniklo všeľudové vlastníctvo v rámci ľudovodemokratického viac »

Zaručuje ústava bezplatnú zdravotnú starostlivosť?

03.12.2018

Ústava SR ako základný zákon, podľa článku č.40 má zaručovať občanom Slovenska bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Ako je to v skutočnosti? Keď sa lekári zmluvne nedohodnú s príslušnou viac »

írsko, referendum, potraty

Írsky parlament schválil návrh zákona povoľujúci umelé prerušenie tehotenstva

13.12.2018 22:58

Írsky premiér Leo Varadkar označil schválenie legislatívy zákonodarcami za "historickú chvíľu pre ženy".

donald trump

Stretnutie Putina s Trumpom nebude možné, kým Rusko nevráti zajaté lode

13.12.2018 22:03

Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton.

Francúzsko, Štrasburg, streľba

Francúzska polícia zastrelila útočníka z vianočných trhov

13.12.2018 21:55, aktualizované: 22:23

Cherifa Chekatta našla polícia ukrytého v sklade.

trump

Trump vyzval Fed, aby prestal zvyšovať úroky

13.12.2018 20:43

Americký prezident Donald Trump vyzval centrálnu banku (Fed), aby na svojom budúcotýždňovom zasadnutí nepokračovala v sprísňovaní menovej politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 306029x
Priemerná čítanosť článkov: 1866x

Autor blogu

Kategórie