Založ si blog

Zmagorený národ

Ťažko sa dá uveriť, že národ v 21. storočí môže byť taký sfanatizovaný. Možno ste sledovali prešovské morbídne teatrálne predstavenie ktoré napodobňovalo ukrižovaného Ježiša. Neviem, kto to vymyslel takú hlúposť. Nedivím sa primitívom v Thajsku, alebo na Filipínach, kde sa  ľudia bičujú do zbláznenia a následne sa ukrižujú s vedomím, že skôr pôjdu do neba. Ale v civilizovanej Európe? Kresťanské duchovenstvo v poslednej dobe vymýva mozgy národu s neustálym modlením a omieľaním už deťom na základnej škole ako „Boh vás miluje“, odkiaľ berú takúto frázu? Tak nás miluje, že dennodenne sa ľudia navzájom žerú, klamú, podvádzajú, dokonca vraždia a na celom svete je stále nejaká vojna?. Ako môže duchovenstvo tak klamať národ? Dokonca mnohí hovoria, že sa stretli s Ježišom, čo je im vštepované do vymletých mozgov. Kto robí z úbohých ľudí hlupákov? V televízii na viacerých programoch šarlatáni oblbujú národ, ktorí okrem iných hlúpostí dokonca rozprávajú s mŕtvymi a nejakými vymyslenými anjelmi a ľudia to zožerú aj s navijákom. Viete, hanbím sa za to, že náš slovenský národ o ktorom hovoríme, že je vyspelý, ako hlúpe ovečky naletí  na každú vymyslenú sprostosť. Duchovenstvo s cieľom ovládať masy a posilňovať svoje mocenské pozície každým dňom viac ovplyvňuje myslenie nášho národa. Je prinajmenšom divné, že nechávajú bozkávať urobené sochy z gypsu, alebo z dreva postavy nejakých svätých. Ľudia sa klaňajú hocičomu,  tak ako pred časom zlatému teľaťu. Každý sa robí pred národom viac veriaci až svätý ale na druhej strane v dnešnej dobe každý klame, podvádza, ľudia sú stále horší. Väznice sú plné, množstvo ľudí sa súdi, každý každému je nepriateľ, dokonca sa aj vraždí.  Prosím vás ľudia, čítajte, študujte, veda dneška už dávno predčila mnohé cirkevné predsudky ako pálenie čarodejníc, pálenie kacírov, predaj odpustkov, že zem je rovná doska, že svet bol stvorený za 7 dní, že čert bol stvorený vo forme hada na strome skôr ako Eva z Adamovho rebra a mnoho ďalších. Vznik rôznych náboženstiev na zemeguli vytvárali celú históriu len nevraživosti medzi národmi, aj súčasnosť to potvrdzuje. Je to len dogma, ktorá brzdí vývoj. Ešte aj v modlitbe sa hovorí, že ako bolo na počiatku, tak nech je i teraz i na veky vekov amen. Prestaňme byť fanatikmi a nemôžme veriť hocičomu, ako budhisti, že reinkarnáciou sa v budúcom živote môže človek zmeniť na slona, alebo kozu a podobne. A dokonca i naše najvyššie politické špičky uznávajú Dalajlámu a jeho  budhistické náboženstvo. Ako už všetci vieme, že aj také náboženstvo moslimov je tiež blud a nebezpečné pre ľudskú spoločnosť. Bez náboženstiev a fanatizmu by bol svet oveľa lepší.

Hlupáci

21.07.2018

Je všeobecne známe pre širokú verejnosť, že predaj zbraní bol a je najlepší a najvýnosnejší svetový biznis. Najväčším svetovým zbrojným priemyslom disponujú USA, ktoré predávajú viac »

Kto je zodpovedný za marazmus v ktorom žijeme?

18.07.2018

Už celé obdobie od roku 1989, odkedy sa zmenil režim na Slovensku, náš právny systém a celé súdnictvo je stále kritizované, či vládne tá alebo oná strana, alebo koalícia pravá či ľavá. viac »

Čo nám priniesol kapitalizmus, ktorý nazývajú demokracia.

05.07.2018

Kapitalizmus je forma štátoprávneho usporiadania, založeného na súkromnom vlastníctve výrobných prostriedkov, triednej spoločnosti a vykorisťovania človeka človekom. Tento systém, ktorý viac »

Pamätník Poprad

Bude pietny akt v Poprade verejnou hanbou?

22.07.2018 16:00

Pamätná tabuľa pripomínajúca smrť mladého muža pri vpáde vojsk varšavskej zmluvy v auguste 1968 je v dobrom stave, to však neplatí o múre pod ňou.

salvini

Ukrajina oficiálne protestovala voči výrokom Salviniho o anexii Krymu

22.07.2018 15:32

Taliansky minister vnútra uviedol, že označovať plebiscit na Kryme za falošný je len uhol pohľadu.

dominic raab

Raab: Británia sa musí pripraviť aj na tvrdý brexit

22.07.2018 15:16

Briti sa podľa nového britského ministra pre brexit nemusia obávať prípadného tvrdého brexitu, teda odchodu Británie z EÚ bez dohody.

USA Kalifornia požiare

V Česku horí chránený les, proti požiaru bojuje 20 hasičských jednotiek

22.07.2018 15:06

V Chránenej krajinnej oblasti Kokořínsko vyhlásili hasiči poplach najvyššieho stupňa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 126
Celková čítanosť: 215651x
Priemerná čítanosť článkov: 1712x

Autor blogu

Kategórie