Založ si blog

Zmagorený národ

Ťažko sa dá uveriť, že národ v 21. storočí môže byť taký sfanatizovaný. Možno ste sledovali prešovské morbídne teatrálne predstavenie ktoré napodobňovalo ukrižovaného Ježiša. Neviem, kto to vymyslel takú hlúposť. Nedivím sa primitívom v Thajsku, alebo na Filipínach, kde sa  ľudia bičujú do zbláznenia a následne sa ukrižujú s vedomím, že skôr pôjdu do neba. Ale v civilizovanej Európe? Kresťanské duchovenstvo v poslednej dobe vymýva mozgy národu s neustálym modlením a omieľaním už deťom na základnej škole ako „Boh vás miluje“, odkiaľ berú takúto frázu? Tak nás miluje, že dennodenne sa ľudia navzájom žerú, klamú, podvádzajú, dokonca vraždia a na celom svete je stále nejaká vojna?. Ako môže duchovenstvo tak klamať národ? Dokonca mnohí hovoria, že sa stretli s Ježišom, čo je im vštepované do vymletých mozgov. Kto robí z úbohých ľudí hlupákov? V televízii na viacerých programoch šarlatáni oblbujú národ, ktorí okrem iných hlúpostí dokonca rozprávajú s mŕtvymi a nejakými vymyslenými anjelmi a ľudia to zožerú aj s navijákom. Viete, hanbím sa za to, že náš slovenský národ o ktorom hovoríme, že je vyspelý, ako hlúpe ovečky naletí  na každú vymyslenú sprostosť. Duchovenstvo s cieľom ovládať masy a posilňovať svoje mocenské pozície každým dňom viac ovplyvňuje myslenie nášho národa. Je prinajmenšom divné, že nechávajú bozkávať urobené sochy z gypsu, alebo z dreva postavy nejakých svätých. Ľudia sa klaňajú hocičomu,  tak ako pred časom zlatému teľaťu. Každý sa robí pred národom viac veriaci až svätý ale na druhej strane v dnešnej dobe každý klame, podvádza, ľudia sú stále horší. Väznice sú plné, množstvo ľudí sa súdi, každý každému je nepriateľ, dokonca sa aj vraždí.  Prosím vás ľudia, čítajte, študujte, veda dneška už dávno predčila mnohé cirkevné predsudky ako pálenie čarodejníc, pálenie kacírov, predaj odpustkov, že zem je rovná doska, že svet bol stvorený za 7 dní, že čert bol stvorený vo forme hada na strome skôr ako Eva z Adamovho rebra a mnoho ďalších. Vznik rôznych náboženstiev na zemeguli vytvárali celú históriu len nevraživosti medzi národmi, aj súčasnosť to potvrdzuje. Je to len dogma, ktorá brzdí vývoj. Ešte aj v modlitbe sa hovorí, že ako bolo na počiatku, tak nech je i teraz i na veky vekov amen. Prestaňme byť fanatikmi a nemôžme veriť hocičomu, ako budhisti, že reinkarnáciou sa v budúcom živote môže človek zmeniť na slona, alebo kozu a podobne. A dokonca i naše najvyššie politické špičky uznávajú Dalajlámu a jeho  budhistické náboženstvo. Ako už všetci vieme, že aj také náboženstvo moslimov je tiež blud a nebezpečné pre ľudskú spoločnosť. Bez náboženstiev a fanatizmu by bol svet oveľa lepší.

Slovenský alkoholizmus

18.04.2018

Alkoholizmus na Slovensku a taktiež drogová závislosť má vzrastajúci trend. Každý deň sa stretávame s alkoholikmi za volantom s fatálnymi následkami, alkohol riadi v mnohých domácich násilnostiach, viac »

Súťaž o Superstár 2018

10.04.2018

Trochu odľahčenia od neúnavného politického diania na Slovensku. Keď ste si všimli ako prebieha súťaž o budúcich slovenských a českých spevákoch, tak som si istý, že ste v rozpakoch, ako viac »

Pes breše a karavána ide ďalej

05.04.2018

Prosím vás, čo sa zmenilo k lepšiemu od roku 1989? Koľko už bolo demonštrácií doposiaľ? V pamäti máme posledné demonštrácie pre "GORILU". Pýtajte sa čo sa zmenilo? Kradne, klame, podvádza viac »

ministerstvo vnútra, mv sr, budova

Rokuje užšie vedenie Smeru, Saková je hlavnou kandidátkou na ministerku vnútra

23.04.2018 18:49, aktualizované: 18:55

Tomáša Druckera vo funkcii ministra vnútra by mala nahradiť štátna tajomníčka rezortu Denisa Saková.

Košice, súd, Antonino Vadala, predbežná väzba, návrh

Prokuratúra predbežne vyšetruje Antonina Vadalu

23.04.2018 18:33

Prokurátor vykoná výsluch, v rámci ktorého bude zisťovať aj to, či obvinený s vydaním do Talianska súhlasí. Ak bude súhlasiť, o vydaní rozhodne prokurátor, ak nie, o prípustnosti vydania bude rozhodovať krajský súd.

Roberto Fico, taliansko

Rokovania o zostavení vlády v Taliansku bude viesť Roberto Fico

23.04.2018 18:18

Taliansky prezident Mattarella si pozval na stretnutie predsedu dolnej komory parlamentu Roberta Fica, ktorý by mal viesť ďalšie kolo rokovaní o zostavení vlády.

Egypt, kresťania, Islamský štát

Poslankyňa NR SR Verešová: Každý deň zomrie osem kresťanov pre svoje náboženské presvedčenie

23.04.2018 18:10

Riaditeľ organizácie Open Doors, ktorá monitoruje tento problém, Michel Varton priblížil, že vo svete čelí prenasledovaniu okolo 250 miliónov kresťanov, čo znamená, že z celkového počtu veriacich ide o jedného z 12 kresťanov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 114
Celková čítanosť: 175990x
Priemerná čítanosť článkov: 1544x

Autor blogu

Kategórie