Založ si blog

Zamyslenie

Vážení priatelia, rád by som bol, keby sme sa pozreli trochu z nadhľadu na to ľudské spoločenstvo žijúce na tejto zemeguli. Spoločenský život ľudí je podmienený vzájomnou súčinnosťou, podporou a spoluprácou, nakoľko jednotlivec nemá žiadnu šancu sám prežiť. No spoločenské súžitie v histórii národov má aj iné stránky spoločenských vzťahov. Vznik vlastníckych vzťahov a prisvojovanie si majetkov urobilo z ľudí zákerných tvorov, využívaním všetkých prostriedkov na to, aby žili jedni na úkor druhých. Od čias otrokárskej, cez feudálnu spoločnosť, až doposiaľ do moderného kapitalizmu sa to uplatňuje v rôznych podobách a formách. Každý z histórie vie, že otroci pracovali na svojich otrokárov a poddaní na svojich feudálnych pánov. Teraz v súčasnom modernom kapitalistickom svete sa používajú už oveľa sofistikovanejšie metódy vykorisťovania človeka človekom. Keďže ešte stále existuje triedna spoločnosť, a to trieda zbohatlíkov – majiteľov výrobných prostriedkov, ktorí si užívajú luxusný život na úkor triedy námezdných pracovníkov, ktorí žijú prevažne v chudobe. Z toho dôvodu vznikali a stále vznikajú rôzne štrajky, vzbury, občianske i svetové vojny. Kto vlastne v ľudskej spoločnosti tento hnusný, nevraživý systém riadi? Veriaci si môžu dať otázku, je to Boh?, je to nejaký diabol? Prečo takto má fungovať spoločnosť? Však všetky náboženstva na celom svete kážu a neustále sa modlia k tomu, aby sa ľudia navzájom milovali, neubližovali si. No predsa je tomu naopak. Čomu sa to všetko pripisuje? Možno konštatovať iba jediné, a to majetnícke a vlastnícke vzťahy medzi ľuďmi, medzi národmi i medzi štátmi. Kto je bohatý, jeho chamtivosť mu káže byť ešte bohatší, štátnici svojou nenažranosťou si budujú väčšie a väčšie ríše. Celou históriou vznikali množstvami rôznych vojen obrovské impéria. Robia to ľudia, ktorí túžia po moci a moc má iba ten, kto disponuje majetkami a bohatstvom.
Vážení priatelia, položili ste si otázku, kde sa ten národ na tomto svete ponáhľa? Niekedy si myslím, že sme už mali byť v tridsiatom storočí. Každý bojuje o nejakú prioritu a pri tom využíva všetky prostriedky, ako tomu druhému podraziť nohy, aby dosiahol svoj cieľ. Mnohé firmy sveta v štátoch, ako sú napr. v USA, Nemecku, Južnej Kórey, Číne pod.), ženú svojich pracujúcich ako otrokov, a to za jediným cieľom, honbou za maximálnym ziskom. V poslednej dobe boli podobné odozvy aj na Slovensku u zahraničných firiem.
Život človeka je o niečom inom. Mnohí ľudia sa ženú denne od rána do večera za peniazmi, nemajú čas na seba, na rodinu, nemajú čas tie peniaze vôbec užiť a keď vôbec dosiahnú dôchodkový vek, tak od stresov a vyčerpania predčasne umierajú. Takto sa ľudia ponáhľajú do hrobu? Poviem vám čestne, že aj za minulého režimu sa pracovalo, lenže nie otročilo na nejakých pánov. Nebolo nám zapotreby vlastniť nejaké stotisícové mercedesy, jachty, prípadne lietadlá. Žilo sa hoci nie v prepychu, ale družnejšie a veselšie ako teraz. Ľudia boli šťastnejší a nebolo chudoby a bezdomovcov. Pri tom boli peniaze na obnovu vojnou zničené hospodárstvo, industrializáciu Slovenska, značnú výstavbu bytov, škôl, podnikov, elektrárni, priehrad, boli peniaze na výborné školstvo, taktiež na nemocnice, na lieky zadarmo a zdravotníctvo vôbec. Kapitalizmus nás ženie teraz ako zvieratá pod stresom, aby len sme neprišli o prácu. Snaha je vyžmýkať z ľudí čo najviac. Národ je čím ďalej viac chorý. Všetko to negatívne pôsobí na psychiku. Napr. v USA je najviac liečených ľudí u psychiatrov. Honba za majetkami v kapitalizme ženie ľudí a celý svet do záhuby. Nič iné nám nezostáva, len veriť, že tento psychiatrický systém raz sa zmení.

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Súd rozhoduje o väzbe pre Mariána Kočnera a Pavla Ruska

23.06.2018 13:46, aktualizované: 14:10

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206652x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie