Založ si blog

Zamyslenie

Vážení priatelia, rád by som bol, keby sme sa pozreli trochu z nadhľadu na to ľudské spoločenstvo žijúce na tejto zemeguli. Spoločenský život ľudí je podmienený vzájomnou súčinnosťou, podporou a spoluprácou, nakoľko jednotlivec nemá žiadnu šancu sám prežiť. No spoločenské súžitie v histórii národov má aj iné stránky spoločenských vzťahov. Vznik vlastníckych vzťahov a prisvojovanie si majetkov urobilo z ľudí zákerných tvorov, využívaním všetkých prostriedkov na to, aby žili jedni na úkor druhých. Od čias otrokárskej, cez feudálnu spoločnosť, až doposiaľ do moderného kapitalizmu sa to uplatňuje v rôznych podobách a formách. Každý z histórie vie, že otroci pracovali na svojich otrokárov a poddaní na svojich feudálnych pánov. Teraz v súčasnom modernom kapitalistickom svete sa používajú už oveľa sofistikovanejšie metódy vykorisťovania človeka človekom. Keďže ešte stále existuje triedna spoločnosť, a to trieda zbohatlíkov – majiteľov výrobných prostriedkov, ktorí si užívajú luxusný život na úkor triedy námezdných pracovníkov, ktorí žijú prevažne v chudobe. Z toho dôvodu vznikali a stále vznikajú rôzne štrajky, vzbury, občianske i svetové vojny. Kto vlastne v ľudskej spoločnosti tento hnusný, nevraživý systém riadi? Veriaci si môžu dať otázku, je to Boh?, je to nejaký diabol? Prečo takto má fungovať spoločnosť? Však všetky náboženstva na celom svete kážu a neustále sa modlia k tomu, aby sa ľudia navzájom milovali, neubližovali si. No predsa je tomu naopak. Čomu sa to všetko pripisuje? Možno konštatovať iba jediné, a to majetnícke a vlastnícke vzťahy medzi ľuďmi, medzi národmi i medzi štátmi. Kto je bohatý, jeho chamtivosť mu káže byť ešte bohatší, štátnici svojou nenažranosťou si budujú väčšie a väčšie ríše. Celou históriou vznikali množstvami rôznych vojen obrovské impéria. Robia to ľudia, ktorí túžia po moci a moc má iba ten, kto disponuje majetkami a bohatstvom.
Vážení priatelia, položili ste si otázku, kde sa ten národ na tomto svete ponáhľa? Niekedy si myslím, že sme už mali byť v tridsiatom storočí. Každý bojuje o nejakú prioritu a pri tom využíva všetky prostriedky, ako tomu druhému podraziť nohy, aby dosiahol svoj cieľ. Mnohé firmy sveta v štátoch, ako sú napr. v USA, Nemecku, Južnej Kórey, Číne pod.), ženú svojich pracujúcich ako otrokov, a to za jediným cieľom, honbou za maximálnym ziskom. V poslednej dobe boli podobné odozvy aj na Slovensku u zahraničných firiem.
Život človeka je o niečom inom. Mnohí ľudia sa ženú denne od rána do večera za peniazmi, nemajú čas na seba, na rodinu, nemajú čas tie peniaze vôbec užiť a keď vôbec dosiahnú dôchodkový vek, tak od stresov a vyčerpania predčasne umierajú. Takto sa ľudia ponáhľajú do hrobu? Poviem vám čestne, že aj za minulého režimu sa pracovalo, lenže nie otročilo na nejakých pánov. Nebolo nám zapotreby vlastniť nejaké stotisícové mercedesy, jachty, prípadne lietadlá. Žilo sa hoci nie v prepychu, ale družnejšie a veselšie ako teraz. Ľudia boli šťastnejší a nebolo chudoby a bezdomovcov. Pri tom boli peniaze na obnovu vojnou zničené hospodárstvo, industrializáciu Slovenska, značnú výstavbu bytov, škôl, podnikov, elektrárni, priehrad, boli peniaze na výborné školstvo, taktiež na nemocnice, na lieky zadarmo a zdravotníctvo vôbec. Kapitalizmus nás ženie teraz ako zvieratá pod stresom, aby len sme neprišli o prácu. Snaha je vyžmýkať z ľudí čo najviac. Národ je čím ďalej viac chorý. Všetko to negatívne pôsobí na psychiku. Napr. v USA je najviac liečených ľudí u psychiatrov. Honba za majetkami v kapitalizme ženie ľudí a celý svet do záhuby. Nič iné nám nezostáva, len veriť, že tento psychiatrický systém raz sa zmení.

Nová doba, staronový . .. .izmus.

24.09.2018

Prešla nežná revolúcia, nastala nová situácia Namiesto ľudového socializmu, máme vládu zbohatlíkov kapitalizmu Vznikla v štáte anarchia, nazvali ju "demokracia" Národ blafovali chartisti, viac »

Presný prejav kapitalizmu aj do markizáckej FARMY.

20.09.2018

Neviem čo za idiot navrhol reláciu "farma" v takejto podobe, že preniesol do hry súčasné kapitalistické arogantné myslenie bohatstva a chudoby. Presne o tom je tento hnusný režim, ktorý nazývajú viac »

Stopy k vražde Kuciaka

18.09.2018

Od začiatku opozičné média sa upriamili na jedinú stopu, a to smerom ku vláde. Predpokladám, že vyšetrovatelia sú natoľko skúsení, aby nedali sa zviesť iba jednou alternatívou. Ako to, viac »

lajcha

Kňaz čakal trest, dôvody biskupa ho však zarazili

24.09.2018 18:50

"Bol to veľmi dobrý farár, pracovitý, s ľuďmi dobre vychádzal, všetci s ním boli spokojní, teraz budeme iba smútiť," uviedol starosta Kľaku Ľuboš Haring.

ceuta, migranti

Vláda schválila 'Salviniho' dekrét uľahčujúci deportácie migrantov

24.09.2018 18:38

Migrantov by mohli z Talianska vyhostiť, ak ich usvedčia zo spáchania napr. znásilnenia či napadnutia.

identikit, vražda Jána Kuciaka

Prokuratúra mlčí o tom, či má svedka z identikitu

24.09.2018 17:54

Muža s informáciami o vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice mal spoznať jeden z obyvateľov Veľkej Mače. Vyšetrovatelia však nájdenie hľadaného svedka stále nepotvrdili.

praca, zamestnanec, robotnik, stavba,

Cudzinci pracujú za menej ako Slováci

24.09.2018 17:54

Zahraniční pracovníci pracujú v priemere za nižšie mzdy ako Slováci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 143
Celková čítanosť: 263259x
Priemerná čítanosť článkov: 1841x

Autor blogu

Kategórie