Založ si blog

Prečo štát nemá na nič peniaze už 30 rokov.

Ešte nebol ani jeden rok od roku 1989, aby sa každá slovenská vláda nesťažovala na nedostatok peňazí. Stále chýba na školstvo,, zdravotníctvo, infraštruktúru, na budovanie škôl a škôlok,na výstavbu bytov, pre vedu a kultúru, pre poľnohospodárstvo,pre dôchodcov a   všetkého, čo štát potrebuje pre svojich občanov.  Je to považlivé, že pred tridsiatimi rokmi po vojnou zničenej krajine dokázal štát zo štátneho rozpočtu vykryť všetko. Školy zadarmo, lieky zadarmo, zdravotnú starostlivosť zadarmo, sebestačnosť v potravinách,  lacné potraviny, stavať priehrady a vodné nádrže, vybudovať vyše 2 milióny bytov a zabezpečovať pôžičky na výstavbu rodinných domov, množstva škôl a škôlok, vybudovať rôzne športoviska., zabezpečovať plynofikáciu, elektrifikáciu, vyrábať lode, lietadlá, turbíny, budovaťjadrové elektrárne, dotovať dôchodcov,  atď, atď.

Kde sú teraz peniaze?  Plače každá vláda že nemá peniaze. Pri tom Slovensko je nenormálne zadĺžené. Politickí blbci sa oháňajú tým, že pred časom nebolo dosť banánov. Ale že sa vybudovalo takmer 2,5 milióna bytov, tak na to zabudli? Koľko banánov by sme za tie milióny bytov mali? To len samé nadávky na socializmus, a samé bez účelové osočovanie.osočovanie.

Povedzme si úprimne, kde peniaze idú. Došikovali sme X firiem, supermarketov, bank a poisťovní zo zahraničia a tie odnášajú prevažnú časť prostriedkov do zahraničia, pri tom odvádzajú dane ako almužnu do štátneho rozpočtu,  čo je minimum oproti ich ziskov.

Mimo toho rôzne slovenské súkromné firmy a kadejaké súkromné akciové spoločností a SRO, ošklbávajú slovenských občanov a do štátneho rozpočtu ide iba čo sa im zvýši zo ziskov.

Štát financuje nielen štátne školy, ale dáva prostriedky na každého žiaka súkromným a katolíckym školám. Kdežto v Amerike rodičia, ktorí dávajú svoje deti do súkromných, alebo do rôznych náboženských škôl, financujú to sami. Školy sa stali na Slovensku biznisom  a nie prostriedkom výchovy mládeže pre štát. Čim viac škola má žiakov, tým je viac peňazí od štátu. Pri tom aj učiteľov platí štát. Štát financuje aj všetky náboženské inštitúcie, aj napriek tomu, že Rímsokatolícka  cirkev  je obrovsky bohatá. Je nenormálne množstvo neproduktívnych zamestnaní, od rôznych úradov, policajtov,  učiteľov, zdravotných pracovníkov, vojakov, sudcov , nenormálnom množstve právnikov, atď

No hlavne chcem dostať k ďalšiemu problému, čo sa zaviedlo v tomto režime, a to  2  % , ktoré masívne zneužívajú nielen právnické, ale aj fyzické osoby. Viete, koľko prostriedkov sa takto odčerpáva zo štátneho rozpočtu ?, Miliardy,. Tak si veľmi dobre žijú z týchto prostriedkov  rôzne vymyslené mimovládne organizácie, ktorých je na Slovensku vyše 60 000. A nepočítam do toho veľké dotácie do športových klubov, keďže v tomto období okrem samotných športovcov, využíva tento systém okrem trenérov aj množstvo kadejakých vedúcich činiteľov  za majestátne príjmy. Bolo by zaujímavé vyčísliť tieto 2 % sumy a videli by sme o koľko peňazí prichádza štátny rozpočet.

Keď tak rozoberieme všetky tieto čerpania,. respektíve nedodávania prostriedkov do štátneho rozpočtu, nemôžme sa diviť, že štát je chudobný ale oproti tomu je bohatí súkromný sektor,  ktorý dokáže financovať rôzne mrakodrapy, luxusné hotely, súkromné štadióny, aqaparky a podobne.

To je vizitka neustáleho nedostatku peňazí v štáte a bude to tak aj naďalej pri terajšom kapitalistickom systéme, v ktorom sa Slovensko nachádza už 30 rokov. Komu to takto vyhovuje?

 

Ako slovenská mafia a slovenská aristokracia urobila ekonomickú genocídu slovenského národa

03.12.2023

Začiatky prechodu od socializmu ku kapitalizmu boli poznačené obrovskými machináciami a podvodmi slovenských politikov i ďalších vplyvných osobnosti. Predovšetkým to boli právnici, ktorí vytunelovali fungujúce slovenské podniky. 80 % slovenských podnikov, včítane poľnohospodárskych družstiev bolo doslova zničených a tých lukratívnych 20 % boli pohltené zahraničným [...]

LGBTI ako novodobá choroba ľudstva

01.12.2023

Chémia vládne svetu. Celé galaxie vo vesmíre, včítane vzniku našej planéty sú výsledkom chemických procesov. Chémia sa dostáva čím ďalej , tým viac do každodenného života človeka. Neustále snahy o dorábanie väčšieho množstva potravín a aj zvyšovanie ziskov výrobcov potravín, sa zvyšujú výnosy plodín tým, že sa stále vo väčšej miere používajú rôzne [...]

Koho je to zásluha, že máme na Slovensku vyše 700 000 chudobných občanov a vyše 200 000 bezdomovcov?

21.11.2023

Kapitalistický systém vytvára podmienky pre neustály nárast miliardárov vo svete a podobne to vyzerá aj na Slovensku. Neustále sa roztvárajú nožnice medzi bohatstvom a chudobou. Kto z vás si myslí, že to je v poriadku? Kto je vinný za neustály nárast chudobných dôchodcov, za nárast chudobných rodín s malými deťmi, za nárast bezdomovcov a podobne. Nedá sa hovoriť o vine [...]

Putin, Kremeľ, Rusko, vojna na Ukrajine, Moskva

Putin potvrdil, že bude opäť kandidovať za prezidenta

08.12.2023 12:35

Vladimir Putin dnes uviedol, že vo voľbách v marci 2024 sa bude opäť uchádzať o prezidentský úrad.

Russia Medvedev

Vojna Ruska proti NATO nikdy nebola reálnejšia. Zúrivý Medvedev opäť vyťahuje hrozbu tretej svetovej

08.12.2023 12:14

Medvedev opäť vyhlásil, že hrozba vypuknutia tretej svetovej vojny „nikdy nebola taká reálna“ ako teraz.

posteľ s plošticami

Ste zamorení plošticami, klamali seniorov. Za ich 'likvidáciu' si účtovali tisíce

08.12.2023 11:43

Vo Francúzsku zatkli dvoch mužov, ktorí zo seniorov vylákali tisíce eur za likvidovanie ploštíc, zákrok pritom nebol potrebný.

Susko

Minister spravodlivosti Susko búra právny štát, tvrdí SaS

08.12.2023 11:28

Saska upozornila, že Čellár a Gašpar ukončili schôdzu výboru bez toho, aby dali možnosť opozičným poslancom pýtať sa otázky k avizovaným zmenám ministra.