Založ si blog

Prečo tak úpenlivo USA potrebuje Ukrajinu ?

Už vyše 100 rokov USA prejavuje značnú nenávisť proti Rusku. V prvom rade v tom, že bol to socialistický štát a každý to vie, že v ktoromkoľvek štáte na svete keď sa objavil nejaký proces smerujúci k inému zriadeniu ako kapitalistickému, tak USA ako sršni sa vojensky vrhli na príslušný štát a vojnou odvrátili revolučný proces. Príkladom to bolo pred časom Kórea, Vietnam, Panama, Číle, kde Američania zabili čilského prezidenta Alienda, neskoršie Husajna v Iraku, Kadáfiho v Lýbii a posledne to bola Venezuela, kde Američania išli dosadiť svojho agenta za prezidenta. Najnovšie začali Američania robiť tzv. MAJDANY ako v roku 2013-2014 na Ukrajine, pred rokom sa pokúsili urobiť majdanový prevrat v Kazachstane.
No Ukrajina je pre USA mimoriadným sústom, nakoľko majdanom urobili proamerickú Ukrajinu od roku 2016, ktorá začala plniť všetky príkazy od USA. Predstavovali si, že Ukrajina bude americkým ostrovčekom, ktorá má pre USA značný ekonomický význam ako lacná pracovná sila pre americké firmy a najmä ovládať obrovskú obilnicu Ukrajiny pre svet, pre americký biznis, napriek tomu, že Ukrajina nemá ropu.
No čo je najdôležitejšie čo Ukrajina pre Ameriku znamená, je globálna geopolitická zainteresovanosť s cieľom ovládnuť Rusko a zmazať ho z mapy sveta. Na to využijú Ukrajinu, ktorú ták vehementne potrebujú nasadením NATO k Ruským hraniciam. A keďže doposiaľ sa to im darí obkolesiť Rusko nasadením NATO v Európe od Estónska, Lotyšská, Litvy, Poľska, Slovenska, Maďarska, Bulharska, Rumunska, tak už potrebujú už aj Švédsko a Fínsko a tú najdôležitejšiu krajinu na hranici s Ruskom, čo je Ukrajina. Tak by dokázali Američania zovrieť Rusko do kliešťov, že by sa z toho nespamätalo. Jeden veľmi múdry ťah urobili Rusi, že včas zobrali si späť Krym. Keby tak neurobili, už dávno by tam bola americká vojenská základňa.
Preto Amerika potrebuje Ukrajinu ako soľ. Nemyslite si, že Američania majú radi ukrajinský ľud. Oni na ľud kašľu, ale biznis a zničenie Ruska sú pre Ameriku prioritné. Aký je pre Američanom dôvod, tisícky kilometrov od svojej vlasti sa starať do cudzích štátov? Čo tu v Európe hľadajú? Nech si žijú tam kde sú a nech nerobia bordel po celom svete.! To vám našim slovenským primitívnym politikom treba vysvetľovať? Ešte vám to nedošlo? To sú americké geopolitické ciele a s ťažbou amerického biznisu po celom svete. O odbyte zbraní nie je treba ani hovoriť, nakoľko zbrojná americká lobby potrebuje odbyt zbraní, v predaji zbraní a vo vojnách po celom svete šarapatiť v čom Amerika dominuje.

Zvyšovanie cien – opakujúca sa kríza – vojna = kapitalizmus.

26.06.2022

Vážení priatelia, čomu sa máme tešiť v tom zločineckom kapitalistickom systéme, ktorý vytvoril opäť na národ pohromu. Nie vojnou na Ukrajine dospelo k zvyšovaniu cien benzínu a nafty. To sa len tí hlupáci, alebo tí americkí pätolízači vytvárajú vlastne doménu pre národ, že za všetko o zvyšovaní cien je vraj zodpovedný Putin. Však ruská ropa ako lacná prúdi do [...]

Blíži sa tretia nemecká ríša? či Nemecko – Franská ríša?

02.06.2022

Za celý čas fungovania Európskej Únie stáli vždy na jej čele prevažne Nemci. Dlhodobo riadila EU na diaľku Nemka Merkelová, teraz je na čele EU Uršula von der Leyonová a taktiež na diaľku z Nemecka riadi EU súčasný kancelár Olaf Scholz. To nasvedčuje tomu, že keď sa nepodarilo Nemecku II. svetovou vojnou dobyť celú Európu so zničením a ovládnutím bývalého Sov. [...]

Referendum o rozpustení SNR

02.06.2022

Keďže ústavní právnici vzhľadom na klauzulu v ústave, že poslanec je volený na 4 roky mali výhrady k uskutočneniu referenda o predčasných parlamentných voľbách. Avšak nie je v ústave nikde napísané, že poslanci v SNR musia zotrvať v SNR 4 roky. Keďže ústavní právnici neodsúhlasili predchádzajúce referendum o predčasných parlamentných voľbách, tak naskytla sa [...]

žralok, žraloky, more, potápač, oceán, ryby, predátor, dravec

Žralok v egyptskom letovisku Hurghada smrteľne zranil 68 ročnú Rakúšanku

02.07.2022 18:07, aktualizované: 18:38

Miestne úrady pláž a okolitú oblasť na tri dni uzavreli.

polícia, policajt, pes, psovod

Polícia pátra po dvojročnom chlapcovi z Lemešian, stratil sa pri Toryse

02.07.2022 15:28

Do pátracej akcie sú okrem policajtov zapojení psovodi so psami a hasičskí potápači.

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 438
Celková čítanosť: 1531121x
Priemerná čítanosť článkov: 3496x

Autor blogu

Kategórie