Založ si blog

Prečo tak úpenlivo USA potrebuje Ukrajinu ?

Už vyše 100 rokov USA prejavuje značnú nenávisť proti Rusku. V prvom rade v tom, že bol to socialistický štát a každý to vie, že v ktoromkoľvek štáte na svete keď sa objavil nejaký proces smerujúci k inému zriadeniu ako kapitalistickému, tak USA ako sršni sa vojensky vrhli na príslušný štát a vojnou odvrátili revolučný proces. Príkladom to bolo pred časom Kórea, Vietnam, Panama, Číle, kde Američania zabili čilského prezidenta Alienda, neskoršie Husajna v Iraku, Kadáfiho v Lýbii a posledne to bola Venezuela, kde Američania išli dosadiť svojho agenta za prezidenta. Najnovšie začali Američania robiť tzv. MAJDANY ako v roku 2013-2014 na Ukrajine, pred rokom sa pokúsili urobiť majdanový prevrat v Kazachstane.
No Ukrajina je pre USA mimoriadným sústom, nakoľko majdanom urobili proamerickú Ukrajinu od roku 2016, ktorá začala plniť všetky príkazy od USA. Predstavovali si, že Ukrajina bude americkým ostrovčekom, ktorá má pre USA značný ekonomický význam ako lacná pracovná sila pre americké firmy a najmä ovládať obrovskú obilnicu Ukrajiny pre svet, pre americký biznis, napriek tomu, že Ukrajina nemá ropu.
No čo je najdôležitejšie čo Ukrajina pre Ameriku znamená, je globálna geopolitická zainteresovanosť s cieľom ovládnuť Rusko a zmazať ho z mapy sveta. Na to využijú Ukrajinu, ktorú ták vehementne potrebujú nasadením NATO k Ruským hraniciam. A keďže doposiaľ sa to im darí obkolesiť Rusko nasadením NATO v Európe od Estónska, Lotyšská, Litvy, Poľska, Slovenska, Maďarska, Bulharska, Rumunska, tak už potrebujú už aj Švédsko a Fínsko a tú najdôležitejšiu krajinu na hranici s Ruskom, čo je Ukrajina. Tak by dokázali Američania zovrieť Rusko do kliešťov, že by sa z toho nespamätalo. Jeden veľmi múdry ťah urobili Rusi, že včas zobrali si späť Krym. Keby tak neurobili, už dávno by tam bola americká vojenská základňa.
Preto Amerika potrebuje Ukrajinu ako soľ. Nemyslite si, že Američania majú radi ukrajinský ľud. Oni na ľud kašľu, ale biznis a zničenie Ruska sú pre Ameriku prioritné. Aký je pre Američanom dôvod, tisícky kilometrov od svojej vlasti sa starať do cudzích štátov? Čo tu v Európe hľadajú? Nech si žijú tam kde sú a nech nerobia bordel po celom svete.! To vám našim slovenským primitívnym politikom treba vysvetľovať? Ešte vám to nedošlo? To sú americké geopolitické ciele a s ťažbou amerického biznisu po celom svete. O odbyte zbraní nie je treba ani hovoriť, nakoľko zbrojná americká lobby potrebuje odbyt zbraní, v predaji zbraní a vo vojnách po celom svete šarapatiť v čom Amerika dominuje.

Ďalšie mrtvé a zranené slovenské opatrovateľky

21.12.2023

Zo Slovenska pracuje v zahraničí, najmä v Rakúsku, Nemecku Švajčiarsku a v ďalších štátoch mimo Slovenska niekoľko tisíc opatrovateliek. Nakoľko tie žienky najmä z Východného a Stredného Slovenska nenašli doposiaľ dostupnosť práce vo svojej vlasti, museli za nedôstojných podmienok hľadať prácu v zahraničí. Tieto ženičky, niektoré skoro šestdesiatníčky sú [...]

Ako slovenská mafia a slovenská aristokracia urobila ekonomickú genocídu slovenského národa

03.12.2023

Začiatky prechodu od socializmu ku kapitalizmu boli poznačené obrovskými machináciami a podvodmi slovenských politikov i ďalších vplyvných osobnosti. Predovšetkým to boli právnici, ktorí vytunelovali fungujúce slovenské podniky. 80 % slovenských podnikov, včítane poľnohospodárskych družstiev bolo doslova zničených a tých lukratívnych 20 % boli pohltené zahraničným [...]

LGBTI ako novodobá choroba ľudstva

01.12.2023

Chémia vládne svetu. Celé galaxie vo vesmíre, včítane vzniku našej planéty sú výsledkom chemických procesov. Chémia sa dostáva čím ďalej , tým viac do každodenného života človeka. Neustále snahy o dorábanie väčšieho množstva potravín a aj zvyšovanie ziskov výrobcov potravín, sa zvyšujú výnosy plodín tým, že sa stále vo väčšej miere používajú rôzne [...]

vojna na Ukrajine, Záporožie

ONLINE: Zelenskyj: Ukrajina nebude druhým Afganistanom. Ruská armáda musí každý deň utrpieť straty

22.04.2024 06:30, aktualizované: 07:38

Podľa Zelenského nebude Ukrajina druhým Afganistanom, ktorého prozápadná vláda sa zrútila s odchodom jednotiek USA.

Doktorka, zubárka, stomatologička Ana Meši, Kysáč

Boli sme sa pozrieť, ako funguje zubná turistika. Plomby, implantáty aj strojčeky vás v Srbsku vyjdú násobne lacnejšie

22.04.2024 06:00

Do srbského Kysáču sme sprevádzali tri pacientky, ktoré tam cestovali za zubnou turistikou a lacnejšími zákrokmi.

Britain Ukraine Fashion

Viac ako dve tretiny Ukrajincov majú o Slovensku dobrú mienku. Prečo vidia Poľsko horšie a Maďarsko v ich očiach prepadlo?

22.04.2024 06:00

Česko je v štátoch V4 v očiach Ukrajincov jasne najlepšie, naopak, Maďarsko utŕžilo debakel. Slovensko je na druhom mieste, za ním sa nachádza Poľsko.

náboje, zbraň, poprava

Z Iraku odpálili päť rakiet na americkú základňu v Sýrii

22.04.2024 05:55

Z irackého mesta Zumár bolo v nedeľu večer na americkú základňu v severovýchodnej Sýrii odpálených najmenej päť rakiet.