Založ si blog

Prečo tak úpenlivo USA potrebuje Ukrajinu ?

Už vyše 100 rokov USA prejavuje značnú nenávisť proti Rusku. V prvom rade v tom, že bol to socialistický štát a každý to vie, že v ktoromkoľvek štáte na svete keď sa objavil nejaký proces smerujúci k inému zriadeniu ako kapitalistickému, tak USA ako sršni sa vojensky vrhli na príslušný štát a vojnou odvrátili revolučný proces. Príkladom to bolo pred časom Kórea, Vietnam, Panama, Číle, kde Američania zabili čilského prezidenta Alienda, neskoršie Husajna v Iraku, Kadáfiho v Lýbii a posledne to bola Venezuela, kde Američania išli dosadiť svojho agenta za prezidenta. Najnovšie začali Američania robiť tzv. MAJDANY ako v roku 2013-2014 na Ukrajine, pred rokom sa pokúsili urobiť majdanový prevrat v Kazachstane.
No Ukrajina je pre USA mimoriadným sústom, nakoľko majdanom urobili proamerickú Ukrajinu od roku 2016, ktorá začala plniť všetky príkazy od USA. Predstavovali si, že Ukrajina bude americkým ostrovčekom, ktorá má pre USA značný ekonomický význam ako lacná pracovná sila pre americké firmy a najmä ovládať obrovskú obilnicu Ukrajiny pre svet, pre americký biznis, napriek tomu, že Ukrajina nemá ropu.
No čo je najdôležitejšie čo Ukrajina pre Ameriku znamená, je globálna geopolitická zainteresovanosť s cieľom ovládnuť Rusko a zmazať ho z mapy sveta. Na to využijú Ukrajinu, ktorú ták vehementne potrebujú nasadením NATO k Ruským hraniciam. A keďže doposiaľ sa to im darí obkolesiť Rusko nasadením NATO v Európe od Estónska, Lotyšská, Litvy, Poľska, Slovenska, Maďarska, Bulharska, Rumunska, tak už potrebujú už aj Švédsko a Fínsko a tú najdôležitejšiu krajinu na hranici s Ruskom, čo je Ukrajina. Tak by dokázali Američania zovrieť Rusko do kliešťov, že by sa z toho nespamätalo. Jeden veľmi múdry ťah urobili Rusi, že včas zobrali si späť Krym. Keby tak neurobili, už dávno by tam bola americká vojenská základňa.
Preto Amerika potrebuje Ukrajinu ako soľ. Nemyslite si, že Američania majú radi ukrajinský ľud. Oni na ľud kašľu, ale biznis a zničenie Ruska sú pre Ameriku prioritné. Aký je pre Američanom dôvod, tisícky kilometrov od svojej vlasti sa starať do cudzích štátov? Čo tu v Európe hľadajú? Nech si žijú tam kde sú a nech nerobia bordel po celom svete.! To vám našim slovenským primitívnym politikom treba vysvetľovať? Ešte vám to nedošlo? To sú americké geopolitické ciele a s ťažbou amerického biznisu po celom svete. O odbyte zbraní nie je treba ani hovoriť, nakoľko zbrojná americká lobby potrebuje odbyt zbraní, v predaji zbraní a vo vojnách po celom svete šarapatiť v čom Amerika dominuje.

Ďalšia kríza v priebehu 30 rokov trvania kapitalizmu na Slovensku

03.01.2023

Celé obdobie trvania kapitalizmu vo svete je poznačené permanentnými krízami. Najväčšia bola v roku 1929 keď najmä v USA zasiahla americkú burzu a mnohé finančné inštitúcie reťazovite po celom svete. Teraz sa svetový kapitalizmus ocitá v ďalšej hlbokej ekonomickej kríze ktorá zasahuje veľmi silno sociálnu oblasť a doslova milióny životov ľudí ktorí sa dostali pod [...]

Komu prospieva 2 % na zbrojenie podľa pokynov NATO ?

11.07.2022

Spojené štáty americké, ktoré sú hlavným vodcom organizácie NATO vytvorili špekulatívny systém ako zveľadiť svoj zbrojný priemysel a samozrejme ekonomiku USA. Ako už každý vie, že USA vyrába najviac zbraní na svete. Za určitých podmienok tieto predáva do rôznych štátov sveta. Tým sa obohacujú miliardovými ziskami súkromní majitelia zbrojného priemyslu a samozrejme [...]

Naše média vymývajú mozgy ľuďom v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

09.07.2022

Amerika už dávno rieši problém ako zničiť Rusko. Pod americkým velením NATO sa začalo rozpínať do štátov Východnej Európy postupne bližšie k hraniciam Ruska od Estónska cez Litvu, Lotyšsko, Poľsko, Slovensko, Maďarsko, až po Rumunsko a Bulharsko. Od nástupu proamerickej vlády na Ukrajine po Majdane roku 2014 financovanom vládou USA a doslova vyhnaním prezidenta [...]

vojna na Ukrajine, M777

ONLINE: Kyjev o mesiac očakáva mohutnú ruskú ofenzívu

28.01.2023 07:55

Stále prebiehajú ťažké boje o Bachmut a Vuhledar, ale ukrajinská armáda predpokladá, že Rusko plnou silou zaútočí 24. februára.

Igor Matovič / Eduard Heger /

Hrabko: Vláda Matoviča či Hegera sa môže po voľbách vrátiť

28.01.2023 07:11

Výsledkom predčasných parlamentných volieb nemusí byť automaticky politická zmena, upozornil publicista Juraj Hrabko.

Skýtske zlato / Helma /

Krym žiadal späť skýtsky zlatý poklad, Holanďania ho chcú definitívne prideliť Ukrajine

28.01.2023 06:30

Holandská generálna prokuratúra v Haagu odporučila v piatok najvyššiemu súdu krajiny, aby 2000-ročný skýtsky zlatý poklad pochádzajúci z piatich múzeí na Kryme definitívne pridelil Ukrajine.

Zelenskyj

Zelenskyj má vystúpiť na piesňovom festivale Sanremo, v Taliansku je o tom debata

28.01.2023 06:25

V Taliansku sa zdvihla vlna odporu proti plánovanému vystúpeniu Volodymyra Zelenského na populárnom piesňovom festivale Sanremo.