Založ si blog

Vláda a deň Rómov

Veľké gestá, rôzne sľuby, a mlátenie prázdnej slamy na brífingu predstaviteľov vlády a rómskych zastúpení dňa 8.4.2021 . Pokiaľ ste sledovali tú jalovú diskusiu nič nového ste sa nedozvedeli, ako sa bude riešiť rómska otázka. Samozrejme zase ide len o peniaze, ktoré nič nevyriešia, iba predĺžia ten existujúci marazmus. Ale ako pozdvihnúť kultúrnu, ekonomickú a sociálnu úroveň vyše 500 tisíc rómskych občanov na Slovensku nemá z tých politikov nikto ani potuchy. Každý vie, že Rómovia vo svojich gétach žijú a chovajú sa ako kmene v Brazílskych pralesoch pred dvoma storočiami.
Po roku 1989, t j. po nastolení kapitalizmu na Slovensku rómske usadlostí vyzerajú nielen horšie, ale omnoho horšie ako za čias socializmu. Z takej osady s 1600 obyvateľmi pracujú možno desiati. T. j. z 500 000 rómskych občanov na Slovensku pracuje možno jedno promile. Toto je výsledok novodobej politiky zamestnanosti v našom štáte. Skôr si vyberú majitelia firiem pracujúcich z iných štátov, ako z rómskych osád.
Podotýkam, že za socializmu musel každý zdravý Róm pracovať, to znamená, že boli aj Rómovia prínosom pre štát, nie ako teraz, keď štát musí vynakladať peniaze iba na sociálne dávky. O 100 % bol pre Rómov omnoho lepší systém pred tridsiatimi rokmi ako teraz. Môžu to potvrdiť starší, ale aj samotní Rómovia, ktorí pracovali a tiež aj žili tak ako ostatní občania Slovenska. Tento režim však nie je a nebude schopný vyriešiť nikdy otázku rómskeho obyvateľstva ani ekonomicky, ani sociálne, ani kultúrne. Každý občan Slovenska to vidí, iba politici klamlivým spôsobom každej vlády sľubujú čosi, ale sami nevedia nič riešiť.
Kultúra a vzdelanie Rómov je na veľmi nízkej úrovni. Vo všetkých osadách sa Rómovia chovajú ako občania mimo civilizácie. Preto pokiaľ je možné aspoň niečo vyriešiť, je potrebné sa zamerať najprv na mládež a jej kultúrno-spoločenskú úroveň už od útleho veku, nakoľko doterajšie návyky starších Rómov sa na mladých lepia a pokiaľ sa tento problém nevyrieši, situácia sa bude do nekonečna opakovať. Niečo však sa dá dosiahnuť nasledovným spôsobom:.
Tak ako pred časom v Anglicku boli internátne školy buď dievčenské, alebo chlapčenské a vďaka kultúrno- spoločenským návykom mladých žiakov vytvorili z mládeže kultúrnu a zdatnú spoločnosť pre nielen spoločenský, ale aj pre vlastný ekonomický budúci život tejto mládeže. Nikto pri tom nejajkal a nešomral o nejakej segregácii. Samozrejme, terajší politickí primitívi sa oháňajú nejakou segregáciou, hoci tomu nerozumejú. Jednalo by sa o mládež od napr. štyroch rokov veku a ďalších troch rokov základnej školy, kde by dostávali jednak kultúrne návyky, jednak spoločenské chovanie a tiež aj dostatočné štúdijné výsledky. V ďalšom období dospievajúcej mládeže, by už učili deti rodičov ako sa majú kultúrne a spoločenský správať. Takto by vznikla nová kultúrnejšia generácia, ktorá by sa vedela lepšie postarať o seba aj ekonomicky v tejto žraločej spoločnosti. Na kultúrnejšieho Róma by sa inak pozerali firmy aj pri nábore do práce.
Možno to znie idealisticky, ale ako vidím, že kapitalizmus rieši nie spoločenské problémy, ale je tento systém zameraný iba na súkromné, vlastnícke a ziskutvorné problémy a ostatné je tomuto režimu všetko ukradnuté. Čiže tento môj zámer dnešní politici zoberú ako dopredu zamietnutý a rómsky problém v tejto spoločnosti bude stále len horším.

Obludné zvyky a predpisy anglickej kráľovskej šľachty

18.04.2021

Je absurdné, že doposiaľ, t. j. až do 21. storočia trvá takmer tisícročná história vlády dinastie anglickej šľachty. Pri tom Anglicku a tiež Spojeným štátom americkým vadilo dlhodobé vládnutie Husaina v Iraku, Kadáfiho v Lýbii, Asada v Sýrii, ba dokonca viacročné prezidentské účinkovanie Lukašenka v Bielorusku, poťažne Putina v Rusku. Táto anglická šľachtická [...]

Hoci Matovič je narušnený človek , ale mal pravdu o Baťovej

17.04.2021

Málokto vie, že Baťovej ťah mal politický zámer. Jej muž je dobrým priateľom s bývalým prezidentom, Kiskom a taktiež aj s predsedom strany SOLU Beblavým, ktorí sú v zásade protirusku naladení, čo má značný vplyv na samotné vyjadrenie Baťovej o SPUTNÍKU. Či Matovič je taký, alebo onaký, mal pravdu v tom, že Baťová v snahe odvrátiť SPUTNÍK zo Slovenska, urobila [...]

Zomrel Filip – zomrel spasiteľ sveta?

10.04.2021

Aký je ten biedny národ primitívny. Zomrel šľachtic z kráľovského rodu anglickej najvyššej šľachty, tak celý národ sveta sa teraz s prepáčením poserie. Rod, ktorý už tisíc rokov vyžiera nielen samotných anglických pracujúcich, ale vyše 50 súčasných štátov Commonwealhu, bude mať o jedného príživníka menej. O mŕtvych vraj len v dobrom, ale tí, ktorí celý [...]

Raúl Castro / Miguel Díaz-Canel / Kuba /

Prezident Díaz-Canel nahradil Raúla Castra na čele komunistickej strany Kuby

19.04.2021 23:07

Zvolením nového straníckeho lídra po dlhoročnej vláde bratov Castrovcov sa však neočakávajú významnejšie politické zmeny v krajine.

Greta Thunbergová

Greta Thunbergová daruje 100-tisíc eur na vakcíny proti covidu pre chudobné krajiny

19.04.2021 20:40

Švédska klimatická aktivistka Thunbergová označila súčasnú nerovnomernú distribúciu vakcín proti covidu za "tragédiu".

Očkovanie / Vakcína / Covid / Koronavírus /

Bratislava i BSK žiadajú viac vakcín proti covidu z lokalít, kde sú nevyužité

19.04.2021 19:53

Samospráva kritizuje, že mnohí obyvatelia hlavného mesta musia za očkovaním cestovať desiatky až stovky kilometrov do miest, kde o vakcíny nie je taký záujem a zostávajú nevyužité.

Andrej Babiš

Babiš: Výbuch vo Vrběticiach nebol akt štátneho terorizmu, správa BIS sa zatiaľ neodtajní

19.04.2021 19:34, aktualizované: 20:27

Činnosť agentov ruskej spravodajskej služby v Česku súčasne český premiér označil za neprijateľné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 369
Celková čítanosť: 1217812x
Priemerná čítanosť článkov: 3300x

Autor blogu

Kategórie