Založ si blog

Protesty pokračujú proti vládam, čiže proti zločineckému kapitalizmu

Vo viacerých štátoch permanentne pokračujú protesty nielen na Slovensku ale najmä v ďalších kapitalistických štátoch ako´je Nemecko, Španielsko, Grécko a posledne to bolo vo Francúzku, kde miestami to bolo veľmi zúrivé. Rozbíjané výklady, obchody, kancelárske budovy, banky, podpálené auta, motorky a odpadové koše po uliciach. V Paríži bol veľký bordel, no naše televízne spoločností len okrajovo to spomenuli, akože sa nič podstatné nestalo. Toto je zahmlievanie skutočností, lebo televízie na Slovensku sú ochrancovia tohto novodobého marazmu, kde neustále narastá chudoba. V Paríži už to začalo vrieť pri protestoch žltých viest a neustále pokračuje ďalšími protestami proti neznesiteľným podmienkam, čo sa v poslednom čase valí na chudobnú vrstvu obyvateľstva.
Francúzsko bolo prvé, kde nastala obrovská ľudová vzbúra proti šachte, proti tyranii a revolúciou s útokom na Bastilu, oslobodením politických väzňov v roku 1789 i zavraždením kráľa i kráľovnej gilotínou, po ktorom nastala nová éra francúzskeho spoločenského poriadku.
Pamätajte si, bude to za niekoľko rokov opäť vo Francúzsku, kde je najrevolučnejší národ, ktorý nevydrží čím ďalej tým horšie životné podmienky spodnej vrstvy alebo chudoby obyvateľstva a ďalšími štrajkami a nakoniec revolúciou sa vzoprie proti kapitalistickému útlaku. Následne budú Francúzsko nasledovať i ďalšie európske štáty. Jedným z dôvodov bude tiež aj nahromadenie v Európe miliónov migrantov, ktoré spôsobia väčšie napätie v týchto štátoch. Blíži sa nové čosi ako nové dobitie Bastily. Škoda je a bohužiaľ že sa to neobíde bez prelievania krvy, nakoľko vlády štátneho kapitalizmu disponujú armádou a ozbrojenými policajnými zložkami, ktoré ochraňujú kapitalistickú šľachtu a jej kapitál.

Krutý režim nespravodlivosti.

15.01.2021

Slovenské hlúpe ovce sa v roku 1989 ulakomili na režim bohatých západných štátov, ktoré nazbíjali bohatstvo z afrických a ázijských kolónií z minulého obdobia. Celý svet vie, ako drancovali kolónie a dodnes ich využívajú pre svoje obohacovanie sa. Dnešný mladý Slovák si nevie ani predstaviť, koľko miliónov otrokov z Afriky, ktorých dovliekli v okovách do Ameriky, pod [...]

Vykradnuté Slovensko, ostali nám iba zničené Tatry

11.01.2021

Pred rokom 1989 v Československej republike fungovalo tisíce rôznych fabrík, kde sa vyrábalo takmer všetko prte potrebu nášho ľudu. Od ihly, gombíkov skla, obuvi, ošatenia, až po turbíny, lokomotívy, lode a lietadla. Každý, kto nebol nemocný, mal povinnosť pracovať. Školsto, zdravotníctvo, včítane liekov boli zdarma. Neboli žiadni vlastníci firiem, ich vlastníkom bol [...]

Kde je štát, keď ľudia musia robiť zbierky po uliciach?

30.12.2020

Je typické pre kapitalistické štáty, že rôznymi zbierkami sa nahradzuje povinnosť štátu sa starať o svojich občanov. Honba za ziskami a majetkami majiteľov fabrík, bank a poisťovní ako buržoáznych predátorov v tomto režime najprv vytvorí množstvo chudoby a bezdomovcov a následne sa vykašle na ich starostlivosť. Tak musia občania nejakým spôsobom ako rôznymi zbierkami [...]

pocasie-18-1-2021

Z -20 ºC na + 12 ºC. Počasie sa prevráti naruby

18.01.2021 00:00

Slovensko zažije počas jediného týždňa radikálne zmeny - v počasí. Od mrazivých zimných teplôt k jarným.

China Wheres Jack Ma

Komunisti žiarlia. Čo sa stalo najslávnejšiemu čínskemu miliardárovi?

18.01.2021 00:00

Jack Ma má majetok v hodnote takmer 60 miliárd dolárov. No zdá sa, že moc a vplyv druhého najbohatšieho Číňana narazila na limity.

vláda, Matovič, , testovanie,

Od pondelka sa ide opäť testovať. Na cestu do práce bude potrebný negatívny test

17.01.2021 19:12, aktualizované: 21:46

Vláda predĺžila zákaz vychádzania. Lockdown bude spojený s celoplošný skríningovým testovaním, ktoré potrvá deväť dní.

rys, Bojnice

V Bojniciach sa starajú o rysa so zlomeninou panvy

17.01.2021 18:30

V Lehote pod Vtáčnikom odchytili ťažko zranenú samicu rysa ostrovida. Zotavuje sa v bojnickej zoo, čaká ju náročná operácia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 345
Celková čítanosť: 1137143x
Priemerná čítanosť článkov: 3296x

Autor blogu

Kategórie