Založ si blog

Existujú ešte sprostejší politici ako sú slovenskí za posledných 30 rokov?

Svetové média a taktiež americkí ekonómovia označovali Československo pred rokom 1989 za vyspelý priemyselný štát, ktorý z 2600 odborov produkoval 1800. Zároveň bolo Československo sebestačné v potravinovej oblasti. Mimo toho mali sme vynikajúci školský systém, kultúrne a športovo vyspelý štát s najlepším sociálnym systémom na svete, s bezplatným školstvom a zdravotníctvom, bezúročnými i nenávratnými mladomanželskými pôžičkami, bezplatnými kúpenými liečebnými pobytmi, pri čom nemali sme potuchy čo je to bezdomovec. Mimo toho množstvo rôznych vymožeností, ktoré poskytoval ľuďom socialistický režim v Československu.
Čo však urobili novodobí politici po roku 1989 v neprospech vlastného štátu, respektíve v neprospech nášho ľudu?
1. Čelní politici v snahe vládnuť rozdelili prosperujúci štát na dve malé štátiky, ktoré za posledné obdobie znamenajú ako v Európe, tak aj vo svete veľkú nulu.
2. Upísali sme sa do područia západných štátov, ktorí pod rúškom Európskej Únie Slovensko doslovne vykorisťujú ako kolóniu.
3. Pre vstup do EU politici súhlasili so vstupom do NATO, kde povinne sa musí na zbrojenie vynakladať miliardy pre nákup amerických zbraní.
4. Zrušili množstvo prosperujúcich podnikov a vytvorili armádu nezamestnaných.
5. Vyhnali z vlasti státisíce ľudí do zahraničia na špinavé a menej platené práce.
6. Doslova zničili poľnohospodárstvo a potravinárske podniky, čím znížili sebestačnosť na púhych 30 %.
7. Umožnili dovoz neplnohodnotných potravín zo západných štátov a ďalších potravín, ako cukor, maslo a iné, ktoré sme pred časom vyvážali.
8. Z rúk štátu sme odovzdali privatizáciou do súkromných rúk slovenských špekulantov a neskôr odovzdali západným korporáciam ziskovo výnosné pivovary a liehovary.
9. Odovzdali sme ziskové strategické podniky ako elektrárne a plynárne cudzincom, pri čom ich aktivity sú zamerané len na ich zisky.
10. Vytvorili predpoklady pre ovládanie finančníctva západnými bankami a poisťovňami, ktoré odvážajú miliardy do zahraničia
11. Nasúkali na Slovensko rôzne supermarkety zo západu, ktoré ovládli slovenský trh s potravinami a rôznymi výrobkami s cieľom odčerpávať zo Slovenska nenormálne zisky.
12. S cieľom dohnať zamestnanosť slovenských občanov na nejakú úroveň, prilákali rôzne výrobné podniky na daňové úľavy a nenávratné dotácie od štátu, namiesto dotovania vlastných podnikateľov.
13. Špinavou bankovou a finančnou politikou doviedli národ do chudoby a čo naviac, na Slovensku sa zvyšujú počty bezdomovcov, ktorých je v súčasnosti vyše 100 tisíc.
14. Vytvoril sa drogový a zločinecký systém, zákony uprednostňujú majetky pred životom ľudí a honba za ziskami sa stala krédom spoločnosti s maximálnou bezohľadnosťou. Možno hovoriť o bezprávnom štáte, lebo práva pre bežného smrtelnika sa nikdy nedovoláte.
15. Kapital, oligarchovia a milionári vládnu Slovensku. Nie ľud, ktorý chodí hádzať iba mena do urien, ktorých vôbec nepozná.
16. Celá doterajšia vládna garnitúra od roku 1989 spoločne s prehnitým súdnictvom okrádajú slovenský národ, čo sa stalo už bežnou a nepostihnuteľnou praxou.
17. Slovenský národ sa dostal do područia a jarma nielen slovenským milionárom, ale najmä štát sa stal jednoznačnou kolóniou, tak ako pred časom africké štáty, ktorých drancovali všetky západoeurópske štáty.
Žiadna slovenska vláda po roku 1989 nemala za cieľ zvyšovať životnú úroveň slovenského ľudu, bez ohľadu na to, či to bola pravicová, alebo ľavicová, ale každá sa starala iba o svoju stranu a obohacovanie sa na úkor pracujúceho ľudu. Takúto pôdu vytvára iba novodobý kapitalizmus na Slovensku. Múdri politici sa starajú o svoj národ, ale sprostí iba o svoje vrecká. A takto hodnotím našich všetkých vládnych a politických predstaviteľov po roku 1989. Čím sa ten úbohy slovenský ľud previnil, keď vlastne bol vašou vinou – politici postihnutý ekonomickou genocídou?

Ďalšia kríza v priebehu 30 rokov trvania kapitalizmu na Slovensku

03.01.2023

Celé obdobie trvania kapitalizmu vo svete je poznačené permanentnými krízami. Najväčšia bola v roku 1929 keď najmä v USA zasiahla americkú burzu a mnohé finančné inštitúcie reťazovite po celom svete. Teraz sa svetový kapitalizmus ocitá v ďalšej hlbokej ekonomickej kríze ktorá zasahuje veľmi silno sociálnu oblasť a doslova milióny životov ľudí ktorí sa dostali pod [...]

Komu prospieva 2 % na zbrojenie podľa pokynov NATO ?

11.07.2022

Spojené štáty americké, ktoré sú hlavným vodcom organizácie NATO vytvorili špekulatívny systém ako zveľadiť svoj zbrojný priemysel a samozrejme ekonomiku USA. Ako už každý vie, že USA vyrába najviac zbraní na svete. Za určitých podmienok tieto predáva do rôznych štátov sveta. Tým sa obohacujú miliardovými ziskami súkromní majitelia zbrojného priemyslu a samozrejme [...]

Naše média vymývajú mozgy ľuďom v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

09.07.2022

Amerika už dávno rieši problém ako zničiť Rusko. Pod americkým velením NATO sa začalo rozpínať do štátov Východnej Európy postupne bližšie k hraniciam Ruska od Estónska cez Litvu, Lotyšsko, Poľsko, Slovensko, Maďarsko, až po Rumunsko a Bulharsko. Od nástupu proamerickej vlády na Ukrajine po Majdane roku 2014 financovanom vládou USA a doslova vyhnaním prezidenta [...]

Skýtske zlato / Helma /

Krym žiadal späť skýtsky zlatý poklad, Holanďania ho chcú definitívne prideliť Ukrajine

28.01.2023 06:30

Holandská generálna prokuratúra v Haagu odporučila v piatok najvyššiemu súdu krajiny, aby 2000-ročný skýtsky zlatý poklad pochádzajúci z piatich múzeí na Kryme definitívne pridelil Ukrajine.

Zelenskyj

Zelenskyj má vystúpiť na piesňovom festivale Sanremo, v Taliansku je o tom debata

28.01.2023 06:25

V Taliansku sa zdvihla vlna odporu proti plánovanému vystúpeniu Volodymyra Zelenského na populárnom piesňovom festivale Sanremo.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Dzurinda je späť. Tentoraz však nebude strany spájať, ale požierať

28.01.2023 06:05

Expremiér viac ako víziou lepšej krajiny a snahou spájania pravice zaujal svojou nezmenenou aroganciou a chýbajúcou sebareflexiou, hovorí v podcaste denníka Pravda komentátor Marián Repa.

referendum

Konsenzus na dosah: Ako zefektívniť referendum?

28.01.2023 06:00

Ďalšie neúspešné referendum ukázalo, že v slovenskej spoločnosti vyvstáva otázka efektivity a využiteľnosti tohto inštitútu. Mali by sme upraviť podmienky, za akých sa realizuje? A ak áno, tak ako?