Založ si blog

Lesk a bieda kapitalizmu

Nastolenie kapitalizmu na Slovensku po roku 1989 prinieslo obrovské rozdiely do spoločnosti. Štátne podniky sa špekulatívnym spôsobom privlastňovali do súkromných rúk a v mnohých prípadoch boli podniky len ta darované „svojim“ a ďalších prípadoch iba za korunu sa privlastnili miliónové majetky. Pokiaľ pred rokom 1989 každý práceschopný občan bol zamestnancom buď v štátnom podniku, alebo v štátnej sfére, po roku 1989 kapitalizmus rozdelil slovenský národ na triedy vlastníkov firiem, tzv. oligarchov, bankárov, čo tvorí s privilegovanou vrstvou politikov a umelcov slovenskú šľachtu, ďalej drobných podnikateľov, námezdných pracovníkov a množstva nezamestnaných, včítane desaťtisícov bezdomovcov. Z hľadiska kapitálu sa národ rozdelil na majetných milionárov a slovenskú chudobu, ktorá odovzdáva majiteľom firiem svoj um a pracovné ruky s cieľom zveľaďovania majetku bohatých.
Zámerné udržiavanie určitého percenta nezamestnanosti je systémovým prístupom kapitalistického procesu, nakoľko vlastníci firiem si vyhradzujú právo rozhodovať o výške miezd zamestnancov. Hodnoty v štáte nikdy netvorili majitelia firiem, ale výskumní pracovníci, inžinieri a ostatní námezdní pracovníci, ktorí svojou pracou vytvárajú zisky pre svojich majiteľov.
Slovenský národ ako poslušné stádo pracovníkov, osem a viac hodín denne, poťažne i v noci drie, aby podnikateľ mu vyplatil nejakú almužnu a sám si z tejto práce uzurpuje značné zisky pre svoj blahobytný život.
Slovenský systém kapitalizmu za tých 30 rokov nespravodlivým rozdeľovaním hodnôt vytvoril horných desaťtisíc boháčov – milionárov a na druhej strane obrovskú masu chudoby, ktorá otročí pre blaho svojich pánov. Je to určitá obdoba predchádzajúceho spoločenského zriadenia – feudalizmu, kde chudobný slovenský národ musel chodiť robiť na grófov a na panské. Takmer žiaden rozdiel.
Nemerajme spoločenský systém na počet vyrobených papučí, bicyklov, gombíkov, televízorov, či aut ale merajme hodnoty človeka ako takého, nakoľko človek v dnešnom zriadení nemá žiadnu hodnotu, ale hodnotu má iba majetok. Pre spory o majetku Slovensko disponuje s nebývalým množstvom policajtov, prokurátorov, sudcov, notárov, obhajcov a ostatnej právnickej hávedi, ktorí sú veľmi dobre platení práve z rúk pracujúcej triedy, ktorá tvorí hodnoty tohto štátu a práve táto trieda má z vytvorenej hodnoty najmenej.
Nadchádzajúci systém automatizácie a robotizácie vytvárajú vedeckí pracovníci, výskumníci a inžinieri nie s cieľom pre nejaké svoje dobro, ale výlučne pre zvyšovanie ziskov svojich pánov majiteľov. Pri tom sa vytvára značný počet nezamestnaných a hlúpe kapitalistické ekonomické hlavy, včítane vedeckých pracovníkov SAV sa sporia o tom, kto bude platiť národu zdravotné poistenie.? !! Však jednoznačne kapitál z vyšších ziskov.
Tento doterajší kapitalistický systém si predstavuje aj naďalej slovenská i zahraničná šľachta, ktorá vládne nášmu pracujúcemu ľudu na Slovensku. Tento systém prináša už 30 rokov túto závislosť a neslobodu nášho ľudu na kapitále a jeho majiteľoch..

Aké zločiny komunizmu, pani náboženská fanatička Záborska?

06.09.2020

Tá stará profesionálna politička a náboženská fanatička Záborská je celá rozladená z toho, že ju vykopli z Bruselu, začala riadiť na Slovensku, kde sa podvodným spôsobom dostala opäť do politiky na chrbte OĽANO. Namiesto toho, aby doma sa venovala vnúčatám, obsmrdáva poslanecké lavice v Národnej rade. Aké zločiny komunizmu v Československu, keď v Československu [...]

Kauzy Valko, Gorila, Kuciak – kde sa podel Nicholson?

05.09.2020

Ako verejnosť vie, že Tom Nicholson ako špion, ktorý došiel na Slovensko z Kanady či USA, použil pre svoj manéver a dlhodobý pobyt na Slovensku sobáš a zároveň následne aj rozvod. Je zaujímavé, že pár dní po vražde novinára Kuciaka zdúchol zo Slovenska do Kanady a viac sa tu neukázal. V čom všetkom mal prsty, keď o všetkom bol presne informovaný čo sa na Slovensku [...]

Zbesilý hon západných štátov na Rusov a tiež Bielorusov,

03.09.2020

Zlovestná nenávisť politikov západných štátov, a najmä USA, Francúzska a Nemecka proti Ruským národom je poznačená trvalou aktivitou špinavej politiky týchto štátov. Nemci si vybrali najnovší cieľ – Navaľného, aby vytvárali atmosféru nevraživosti voči Rusku. Tak dokážu klamať celú Európu o vymyslenej otrave. Veď tento človek je zdravý, ako bolo vidieť aj v [...]

Východné Stredomorie / Manévre / Loď /

Iránske revolučné gardy otvorili novú základňu pri Hormuzského prielive

24.09.2020 19:31

Irán má cieľ zdôrazniť svoju nadvládu nad strategickým prielivom.

Ľuboš Blaha, parlament

Blaha kontra Matovič. Prvý spomínal bielu kobylu, druhý že Blaha mydlil barana

24.09.2020 19:26

Poslanec Smeru Ľuboš Blaha sa pohádal s premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO) priamo v pléne Národnej rady. Padali aj urážky a vulgárne slová.

Alexej Navaľnyj

Navaľnému súdnym príkazom zmrazili účty a zaistili byt, keď bol v kóme

24.09.2020 19:21

Prišlo k tomu v súvislosti so žalobou, ktorú na Navaľného podala cateringová spoločnosť Moskovský školák zásobujúca školské jedálne.

Sergej Lavrov

Lavrov: Rusko nebude brať do úvahy agresívne požiadavky USA ohľadne Iránu

24.09.2020 19:01

Vyjadril nádej, že krajiny, ktoré spolupracujú s Iránom, zaujmú zásadné stanovisko a budú sa riadiť svojimi národnými záujmami.