Založ si blog

Zrušiť to európske papalášske hniezdo

Z Bruselu sa vytvorilo európske papalášske hniezdo „európskych nadľudí“, ktorí sedia v kreslách komisie a v parlamente EU. Nielenže diktujú veľa nezmyselnými rozhodnutiami jednotlivým štátom svoje uletené predstavy a zákony, ale množstvo z nich napríklad s cieľom účasti v parlamente sa išlo obohacovať sa na úkor daní pracujúcich v európskych štátoch. Keď taký obyčajný poslanec, ktorý iba za dvíhanie ruky pri hlasovaní zoberie mesačne iba základný plat vyše 10 tisíc eur plus každodennú dávku stravného 284 eur, plus preplácanie ubytovania, plus plat vyše 5 tisíc eur pre dvoch jeho asistentov, tak v počte 700 poslancov v Bruseli to predstavuje závratné čiastky.
Keď zoberieme mesačný príjem šéfa európskej komisie, tak si prestavte že iba základný plat je 31 tisíc eur, plus má vyše 25 asistentov s mesačnými príjmami vyše 20 tisíc eur, tak bežnému človeku vyskočia buľvy z očí. To nie je všetko. Predseda komisie keď skončí svoje účinkovanie, bude pravidelne dostávať 15 tisíc eur mesačne. A keď pôjde do dôchodku, bude mu vyplácané mesačne 4.500 eur. To je papalášsky život všakže, vážení otroci alebo poddaní. To európske papalášstvo si svojvoľne, bez súhlasu národa privlastňuje ročne z daní pracujúcich vyše 12 miliárd eur!!! Pri tom bežný poddaný človek má vyžiť mesačne z 300 eur? Čo je tu demokratické? Kde je tu právo na slušný život občana, ktorý sa všade propaguje? Je to čistá korupcia s požehnaním ich vlastných predpisov. Kde sú zastupiteľské organizácie „Zastavme korupciu?“ Aj preto mocenské sily EU nedovolia, aby sa narušil doterajší systém, alebo že by sa rozpadla EU. Kto sa proti tomu len niečim postaví, je nepriateľ EU. Takto tu funguje ten európsky marazmus, ktorý by bolo načase zrušiť.

Kto je príčinou vojny na Ukrajine ?

01.06.2023

Už v roku 2013 a 2014 americká lobby s postupnou návštevou Ukrajiny ( prezident Obama, predtým senátor a terajší prezoident Biden aj svojim synom, vtedajší, dnes už mrtvý senáto Mc Caine, ) pripravovali zosadenie regulárne zvoleného prezidenta Janukoviča a americkou podporou bol vykonaný majdán, kde zomrelo vyše 6 tisíc ľudí. Tak dosiahli Amíci to, že Ukrajina sa stala [...]

Európske fondy sú najväčší klam a výdrb pre pracujúci národ Slovenska

08.05.2023

Najprv peniaze zo štátneho rozpočtu, t.j. peniaze všetkých nás sa posielajú do Bruselu a potom Brusel k tomu pridá nejaký ten milión, z peňazí západných štátov, ktoré okrádajú Slovensko bankami, poisťovňami, potravinovými reťazcami, hornbachmi, a firmami ako sú automobilky a podobne. Tieto tzv. eurofondy sú namierené pre slovenskú oligarchiu a aristokraciu, nie pre [...]

Korunovácia Karola III. ako najväčšia groteska súčasnosti.

06.05.2023

Na to, že svet žije v 21. storočí, je príšerné, že existujú ešte prapotopné móresy rôznych kráľovstiev, kniežatstiev a podobne. Už pominuli časy, keď anglická kráľovská mašinéria ešte v stredoveku vytvárala v čase feudalizmu. Mnohí z tejto garnitúry si vytvárajú ešte aj teraz v modernom svete privilégia, ktoré svet už dávno prekonal. Britská monarchia za [...]

vykoľajený vlak

Pri Rimavskej Sobote sa prevrátil vlak, zranili sa traja cestujúci

06.06.2023 21:44, aktualizované: 21:52

K vykoľajeniu vlaku došlo medzi obcami Rimavské Zalužany a Kociha. Železničná doprava bola v úseku prerušená.

Francúzsko protesty reforma dôchodková

Francúzi opäť protestujú proti dôchodkovej reforme, účasť na demonštráciách klesá

06.06.2023 21:09

Francúzsky prezident podpísal novú dôchodkovú legislatívu v apríli, pričom vláda použila kontroverzný no zákonný mechanizmus, aby sa vyhla hlasovaniu o zákone v parlamente.

ukrajina, cherson, priehrada, kachovka

Po zničení Kachovskej priehrady hrozí humanitárna i ekologická kríza

06.06.2023 20:00

Potenciálne nebezpečné dôsledky na životné prostredie, energetickú bezpečnosť a jadrovú bezpečnosť môžu presahovať hranice Ukrajiny, obávajú sa lídri Rady Európy.

Jens Stoltenberg

Šéf NATO exkluzívne pre Pravdu: Rusko vie, že jadrová vojna sa nedá vyhrať

06.06.2023 19:25

Rozhovor s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom, ktorý vznikol na bratislavskom summite Bukureštskej deviatky.