Založ si blog

Ako si Fico uplietol na seba bič.

Keď sledujete akými ľuďmi sa „skúsený právnik“ Robert Fico za svojej vlády obklopovali, z ktorých mal iba problémy, tak nielen členovia SMERU, ale aj bežný občan nemôže uveriť, ako to bývalý premier chcel presadzovať líniu ľavicovej strany.
V prvom rade dosadil do význanmého kresla ministra zahraničných vecí nie člena Smeru Lajčáka. Ten však nemá žiadne cítenie s ľavičiarskou politikou. Je to oddaný stúpenec západného svetového bodríka a petolízača amerických bosov, ktorý pri svojich vysokých postov v OSN slúži americkej politike a svojim osobným záujmom a nie Slovensku, alebo slovenskému ľudu.
Ako nestraník prijal za ministra financii Počiatka, ako syna človeka bohatéhho otca, ktorý ako veľvyslanec v Thajsku nepatril medzi nejakú chudobu a tobôž nie ako ľavicovo zmýšľajúci človek. Za jeho funkcii ministra sa dopustil viac kauz, ako bolo aj vidieť pri konfrontácii s gen. prokurátorom Trnkom.
Aby sa Fico blysol pred opozíciou, menoval za ministra hospodárstva zarytého pravicového podliaka Malatinského, ktorý ako veľkopodnikateľ žil na vysokej úrovni. Pomerne rýchlo sa ho zbavil, keď ho prekukol.
Ďalšiu osobu prijal za ministerku zdravotníctva práve z PENTY Zvolenskú, za ktorej bolo mnoho prešľapov, predražené CT a podobne. Za krátko sa jej zbavil, keď videl, že šľapol vedľa.
Potom prijal Druckera, ktorý mal veľmi pochybné pozadie s pravicovými kumpánmi – oligarchami ako riaditeľ pošty. Teraz vidíme, že to nie je nijaký ľavicový človek, ktorý by mal záujem o riešenie problémov bežných ľudí.
Následne za ním prišla Kálavská, ktorá nezapadla do ľavicového systému lebo nakoniec urobila nejakú reformu, s ktorou sám Fico nesúhlasil. Musela následne odísť.
Neodhadol, resp. nekontroloval ministrov od Slotu z SNS, ktorý za podvody teraz sedia v base.
Mimo iného neodhadol situáciu ako kandidát na prezidenta. Kde mu robil volebnú kampaň Maďarič, ktorý ako bolo vidieť neskôr, nechal ho v kaši a odišiel aj zo SMERU.
Mimo týchto sa obklopil s viacerými ľuďmi, ktorí fungovali v mnohých funkciách mimo vlády, ako rôzni riaditelia významných podnikov, čiže oligarchov, ktorí reprezentovali rôzne kauzy ako keď zachraňoval Širokého v Doprastave, Bodorovcov naviazaných na Richtera, atď, atď.
Celkové možno konštatovať, že taký právnik s veľkou praxou, podľa mňa zlyhal mnohokrát v stratégii a v predvídavosti okolnosti, ktoré ho napokon dobehli. Tým si vykopal svoju terajšiu pozíciu do budúcna aj stratu SMERU v politike.

Prečo nie sme sebestační v potravinách, ako za socializmu?

05.04.2020

Možno by postačila stručná odpoveď, že to riadi trhový mechanizmus. Však teraz máme takmer tú samú ornú pôdu a tú istú bonitu pôdy ako za bývalej Československej republiky, bývalého režimu socializmu. Vtedy riadenie poľnohospodárstva bolo plánované podľa potreby obyvateľstva a nie podľa biznisu a ziskov nejakých súkromníkov. Lenže riadenie poľnohospodárstva sa po [...]

Slovenskí športovci, verzus dôchodcovia.

04.04.2020

Politici, novinári, dokonca členovia akadémie vied a ďalší často točia o tom, ako Slovensko zvládne financovanie dôchodkov v nastávajúcom období. Pokladám to za absolútne nielen scestné, ale bludné, ba dokonca sú to tupé pomazané hlavy, keď dôchodcovia, ktorí priniesli v minulosti pre vás dnešní vládcovia vybudovaný štát, do ktorého ste sadli ako do kočiara a teraz [...]

Analógia súčasnosti s pred II. svetovou vojnou v Nemecku?

04.04.2020

Slovensko a tiež aj Česko hľadá už dlhé roky svoje miesto v politickom procese. Striedanie pravicových a ľavicových vlád neprináša žiadnu istotu a stabilitu. Zakaždým sa menia zákony a nikto nevie, aký vlastne štát bude Slovensko v nastávajúcom období. V posledných voľbách uspeli pravicové vlády v podstate vďaka využitiu protivládnych demonštrácií súvisiacich s [...]

päsť, bitka, úder, násilie

Nemecký terorista mal trénovať na Slovensku, bezpečnostná firma to odmieta

06.04.2020 21:12

Slovensko sa opäť ocitá na teroristickej mape Európy. Po špekuláciách o výcviku Breivika prišiel Speigel s tvrdením, že ďalší masový vrah trénoval u nás.

Koaliční poslanci / Bratislavský hrad / Koaličná dohoda / Matovič / Heger /

Štvorkoalícia zverejnila znenie koaličnej dohody

06.04.2020 19:28

Jej uzatvorením členovia koalície vyjadrili plnú podporu vláde zvolenej na obdobie rokov 2020 až 2024.

Donald Trump, koronavírus

USA zaradili na zoznam teroristických organizácií Ruské imperiálne hnutie

06.04.2020 18:55

Ide o prvý prípad, keď sa do tohto zoznamu dostalo hnutie propagujúce nadradenosť bielej rasy.

Poľsko / Jaroslaw Kaczynski /

Poľskí poslanci odmietli korešpondenčné hlasovanie v prezidentských voľbách

06.04.2020 18:31

Odmietnutím návrhu došlo k nárastu neistoty, či sa počas aktuálnej pandémie koronavírusu prezidentské voľby v Poľsku - plánované na máj - vôbec uskutočnia.