Založ si blog

Výsmech dôchodcom, že nie sú peniaze

Tak ako z vystúpenia ministra Richtera i z článkov uverejnených na internete sa dozviete „vynikajúcu správu“, ako dôchodcovia si vraj „prilepšia“ v rok 2020. púhymi 9 eurami. Smiešne, však? .Ako sa Richter začne vystatovať, mohol by sa hanbiť uvádzať takú sumu. Je to skutočne almužna, keď si porovnáme úpravy patov politikov o 1000 až 1500 eur mesačne?!!! Má ten človek nejakú súdnosť, namiesto očí asi len diery v hlave. Stále sa bedáka, že vraj odkiaľ zoberieme peniaze na zdravotníctvo, školstvo, dôchodky a pod. Ja vám poviem kde sú peniaze.
– Máme 8 žúp, kde každý župan má mesačný príjem vyše 8 000 eur a každý z vedenia župy po 5 000 až 6 000 eur(viď Banskobystrickú župu), tak za rok platíme iba na platy župana a jeho skupinu ročne 1 milión 100 tisíc eur.
– Máme 79 okresov, kde mesačné platy iba primátorov sa pohybujú od 5 do 7 000 eur. Tak keď iba ich príjmy spočítame, tak ročne to predstavuje cca 5 miliónov 700 tisíc eur. Kde sú ostatné príjmy administratívnych krýs, ktoré si iba kávičkujú na mestských úradoch.
– máme 150 poslancov v NR, kde každý má jedného, alebo dvoch asistentov. V priemere má každý vyše vyše 5 tisíc eur mesačný príjem. Keď prirátame vrchných papalášov, tak ročne nás to vyjde vyše 10 miliónov eur.
– Keď do parlamentu sa dostane cca 8 až 10 strán a jednotlivé strany dostanú od štátu od jedného po 16 miliónov eur, tak ľudia, daňoví poplatníci zaplatia stranám vyše 80 miliónov eur. Podotýkam, kto nastavil takéto pravidlá? Keď každá strana, ktorá ide do volieb, lebo chce vládnuť, nech si platí zo svojich a nie zobrať si naše peniaze.
– Keď zoberieme príjmy prezidentov rôznych firiem, riaditeľov, námestníkov, dozorné orgány a podobných papalášov, ktorí si určujú 8 až 10 tisícové mesačné príjmy, tak sa vám hlava z toho zakrúti, aké sumy sa nazbierajú. Zlaté padáky 180 000 eur odmena a podobne?
– Keď zoberieme odliv peňazí do zahraničia bankami, poisťovňami, supermarketmi, priemyselnými, poľnohospodárskymi, potravinárskymi a ostatnými firmami, tak dochádzame k miliardovým hodnotám
– Keď pripočítame rozkrádanie a rôzne korupčné prípady, tak ďalšie miliardy odchádzajú do neznáma.
Nedá sa tu vymenovať všetko, ale tento štát nefunguje dobre a z uvedených a ďalších dôvodov živoria naši dôchodcovia s 300 eurami na mesiac, živoria matky s deťmi, zvyšujú sa počty bezdomovcov a vyše 60 % slovenského národa žije v chudobe.
Peniaze sú, ale ich rozdeľovanie je nespravodlivé. A nielen to, ale v tomto štáte je totálny chaos v každej oblasti.
O akých demokratických hodnotách a demokratickom systéme tohto štátu hovoríme?
Dokedy ešte slovenský národ bude trpieť tejto pliage?

Už 30 rokov súčasného režimu na Slovensku je sústavný nedostatok peňazí

22.09.2023

Nedostatok peňazí na zdravotníctvo, na školstvo, na diaľnice a infraštruktúru, na platy zamestnancov, na dôchodcov, atď. je vizitka dnešného režimu kapitalizmu na Slovensku, ktoré trvá už 30 rokov od tzv.“nežnej“ revolúcie . Neočakávajte nejaké vylepšenie, lebo je to dané tým systémom, ktorý je tu a príčinu, tohto problému nevedia vyriešiť žiadni [...]

Zhumpľované poľnohospodárstvo vďaka rozporu medzi súkromnými vlastníkmi a potrebou štátu

19.09.2023

Za bývalého režimu, čiže za socializmu Československo bolo sebestačné v potravinách, ešte časť bola aj exportovaná do zahraničia. Prečo to tak bolo a prečo teraz za kapitalizmu na Slovensku dovážame vyše 60 % potravin zo zahraničia? Dokonca dovážame aj zeleninu, mlieko, maslo takmer všetky poľnohospodárske plodiny, včítane napríklad ovocia, keď sme niekedy mali [...]

Obnažené problémy kapitalizmu sa ukázali pred voľbami

18.09.2023

Pri každej politickej polemike sa konštatuje, že za 30 rokov po nežnej revolúcii Slovensko má obrovské problémy v zdravotníctve, tak isto v školstve, vo výstavbe diaľnic, nehovoriac o tom, že vyše 60 % potravin dovážame zo zahraničia. Slovenska ekonomika je rozvrátená, Slovensko je najchudobnejšou krajinou v EU a vyše 700 tisíc občanov Slovenska padlo do chudoby., [...]

Zuzana Čaputová a Robert Fico

Fico vyčíta Čaputovej to, čo robil pri Kiskovi. Dekan Burda: V Smere vedia, že žaloba je nezmysel

24.09.2023 08:00

Šéf Právnickej fakulty si myslí, že žaloba na prezidentku je predvolebné politikárčenie.

vojna na Ukrajine, Andrijivka

ONLINE: Prelomili sme južný front, operujeme za dračími zubami, tvrdia Ukrajinci

24.09.2023 07:10, aktualizované: 07:50

Predná línia frontu na juhu sa posunula za protitankové "dračie zuby", po pechote sa dostali za ne aj vojenské vozidlá, tvrdí ukrajinský veliteľ.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a poľský premiér Mateusz Morawiecki

Poľský premiér odkázal Zelenskému: Neurážajte Poliakov. Už nikdy

24.09.2023 06:30

Poľský premiér Mateusz Morawiecki odkázal ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému, aby "už nikdy viac neurážal Poliakov".

Joe Biden

Spojeným štátom hrozí 'vypnutie', Biden viní 'extrémistických' republikánov

24.09.2023 06:21

Biden apeloval na republikánskych zákonodarcov, že musia pred 30. septembrom podniknúť okamžité kroky, aby zabránili ochromeniu vlády.