Založ si blog

Výsmech dôchodcom, že nie sú peniaze

Tak ako z vystúpenia ministra Richtera i z článkov uverejnených na internete sa dozviete „vynikajúcu správu“, ako dôchodcovia si vraj „prilepšia“ v rok 2020. púhymi 9 eurami. Smiešne, však? .Ako sa Richter začne vystatovať, mohol by sa hanbiť uvádzať takú sumu. Je to skutočne almužna, keď si porovnáme úpravy patov politikov o 1000 až 1500 eur mesačne?!!! Má ten človek nejakú súdnosť, namiesto očí asi len diery v hlave. Stále sa bedáka, že vraj odkiaľ zoberieme peniaze na zdravotníctvo, školstvo, dôchodky a pod. Ja vám poviem kde sú peniaze.
– Máme 8 žúp, kde každý župan má mesačný príjem vyše 8 000 eur a každý z vedenia župy po 5 000 až 6 000 eur(viď Banskobystrickú župu), tak za rok platíme iba na platy župana a jeho skupinu ročne 1 milión 100 tisíc eur.
– Máme 79 okresov, kde mesačné platy iba primátorov sa pohybujú od 5 do 7 000 eur. Tak keď iba ich príjmy spočítame, tak ročne to predstavuje cca 5 miliónov 700 tisíc eur. Kde sú ostatné príjmy administratívnych krýs, ktoré si iba kávičkujú na mestských úradoch.
– máme 150 poslancov v NR, kde každý má jedného, alebo dvoch asistentov. V priemere má každý vyše vyše 5 tisíc eur mesačný príjem. Keď prirátame vrchných papalášov, tak ročne nás to vyjde vyše 10 miliónov eur.
– Keď do parlamentu sa dostane cca 8 až 10 strán a jednotlivé strany dostanú od štátu od jedného po 16 miliónov eur, tak ľudia, daňoví poplatníci zaplatia stranám vyše 80 miliónov eur. Podotýkam, kto nastavil takéto pravidlá? Keď každá strana, ktorá ide do volieb, lebo chce vládnuť, nech si platí zo svojich a nie zobrať si naše peniaze.
– Keď zoberieme príjmy prezidentov rôznych firiem, riaditeľov, námestníkov, dozorné orgány a podobných papalášov, ktorí si určujú 8 až 10 tisícové mesačné príjmy, tak sa vám hlava z toho zakrúti, aké sumy sa nazbierajú. Zlaté padáky 180 000 eur odmena a podobne?
– Keď zoberieme odliv peňazí do zahraničia bankami, poisťovňami, supermarketmi, priemyselnými, poľnohospodárskymi, potravinárskymi a ostatnými firmami, tak dochádzame k miliardovým hodnotám
– Keď pripočítame rozkrádanie a rôzne korupčné prípady, tak ďalšie miliardy odchádzajú do neznáma.
Nedá sa tu vymenovať všetko, ale tento štát nefunguje dobre a z uvedených a ďalších dôvodov živoria naši dôchodcovia s 300 eurami na mesiac, živoria matky s deťmi, zvyšujú sa počty bezdomovcov a vyše 60 % slovenského národa žije v chudobe.
Peniaze sú, ale ich rozdeľovanie je nespravodlivé. A nielen to, ale v tomto štáte je totálny chaos v každej oblasti.
O akých demokratických hodnotách a demokratickom systéme tohto štátu hovoríme?
Dokedy ešte slovenský národ bude trpieť tejto pliage?

Komu prospieva 2 % na zbrojenie podľa pokynov NATO ?

11.07.2022

Spojené štáty americké, ktoré sú hlavným vodcom organizácie NATO vytvorili špekulatívny systém ako zveľadiť svoj zbrojný priemysel a samozrejme ekonomiku USA. Ako už každý vie, že USA vyrába najviac zbraní na svete. Za určitých podmienok tieto predáva do rôznych štátov sveta. Tým sa obohacujú miliardovými ziskami súkromní majitelia zbrojného priemyslu a samozrejme [...]

Naše média vymývajú mozgy ľuďom v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

09.07.2022

Amerika už dávno rieši problém ako zničiť Rusko. Pod americkým velením NATO sa začalo rozpínať do štátov Východnej Európy postupne bližšie k hraniciam Ruska od Estónska cez Litvu, Lotyšsko, Poľsko, Slovensko, Maďarsko, až po Rumunsko a Bulharsko. Od nástupu proamerickej vlády na Ukrajine po Majdane roku 2014 financovanom vládou USA a doslova vyhnaním prezidenta [...]

Zvyšovanie cien – opakujúca sa kríza – vojna = kapitalizmus.

26.06.2022

Vážení priatelia, čomu sa máme tešiť v tom zločineckom kapitalistickom systéme, ktorý vytvoril opäť na národ pohromu. Nie vojnou na Ukrajine dospelo k zvyšovaniu cien benzínu a nafty. To sa len tí hlupáci, alebo tí americkí pätolízači vytvárajú vlastne doménu pre národ, že za všetko o zvyšovaní cien je vraj zodpovedný Putin. Však ruská ropa ako lacná prúdi do [...]

Péter Szijjártó

Szijjártó sa stretol s Lavrovom: Ak sa nezačnú rokovania o mieri, bude to ešte hroznejšie

25.09.2022 08:52

Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó sa ako jediný politik z krajín Európskej únie zišiel vo štvrtok v OSN s ruským ministrom zahraničia Sergejom Lavrovom.

Taliansko, voľby

Taliani volia, favoritom predčasných volieb je pravica

25.09.2022 08:19

Prieskumy verejnej mienky naznačujú, že prvýkrát od skončenia vojny by voliči mohli do čela vlády vyniesť krajnú pravicu a prvú ženu.

kaštieľ, Jelšava, nocľah, zážitkové ubytovanie

Nocovanie v ruinách kaštieľa spustia už čoskoro. Niektorí tam možno stretnú Coburga

25.09.2022 08:00

Na chodbách historickej budovy v Jelšave vraj môžu nocľažníci natrafiť aj na duchov.

vojna na Ukrajine, výcvik

ONLINE: Zelenskyj opäť oslovil ruských vojakov, Estónci varovali 'svojich' Rusov

25.09.2022 07:20, aktualizované: 09:16

Volodymyr Zelenskyj mal už druhý prejav v ruštine počas tohto týždňa. Sú adresované ruským obyvateľom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 440
Celková čítanosť: 1574823x
Priemerná čítanosť článkov: 3579x

Autor blogu

Kategórie