Založ si blog

Kosák a kladivo ako symbol roľníckej a robotníckej triedy.

Symbol kosák a kladivo predstavuje roľnícku a robotnícku triedu. Áno tú triedu, ktorá v kapitalistickej triednej spoločnosti znamená podradnú úlohu, ktorá dostáva almužnu za svoju prácu keď dennodenne drie na bohatých aristokratov. Tí, čo si užívajú vymoženosti a luxusu kapitalistického života ( politici, oligarchovia, právnici, advokáti, sudcovia, prokurátori, manažéri, zlodeji, úžerníci, herci a speváci a ďalší), ktorí špekulatívnym spôsobom a podvodmi dosiahli mimoriadnu životnú úroveň, nenávidia symbol kosák a kladivo. Prečo? Lebo keby kosák a kladivo ovládol túto spoločnosť, nemohli by sa milionári pásť a užívať si luxusný život z vykorisťovania roľníkov a robotníkov. Preto navádzajú mládež a kadejakých pochybných košických umelcov – bláznov, aby demontovali tieto symboly, ktoré nepredstavujú iba znak komunistickej strany, ale sú symbolom miliónov robotníkov a roľníkov po celom svete, ktorých snahou je oslobodiť sa spod jarma vykorisťovania buržoáznou triedou majetných. Preto znehodnotiť tento symbol je pošliapanie výdobytkov miliónov robotníkov a roľníkov na celom svete. Mládeži v dnešnej dobe zbohatlíci ukazujú symbol kosák a kladivo ako niečo hrozné, lebo sa doslova boja, že nastane znárodnenie toho nakradnutého bohatstva, ktoré roľníci a robotníci svojimi mozoľmi na poli a vo fabrikách vytvorili. Ako je vidieť táto utláčaná trieda začína štrajkovať, začína kapitalizmus horieť už vo Francúzsku, kde sú obrovské demonštrácie proti zneužívaniu moci francúzskej šľachty na čele s milionárom – prezidentom Makronom, ktorá aj doposiaľ využíva poklady svojich bývalých kolónií v Afrike. Roľníci a robotníci sa obávajú biedy a žobroty, preto idú do ulíc manifestovať za iný život, ako teraz žijú za nadvlády bohatých. Aj buržoázna revolúcia začínala najprv vo Francúzsku dobytím Bastily. Po Francúzsku budú pokračovať nepokoje aj v ostatných štátoch aj vzhľadom na blížiacu sa svetovú hospodársku krízu a najmä preto, že takéto vykorisťovanie a ožobračovanie národa nemá miesto v súčasnom období 21. storočia. Kapitalizmus má to spočítané a kosák a kladivo za krátky čas sa stane opäť pýchou národa na celom svete.

Demokracia = korupcia

21.01.2020

Je zaujímavé, že kapitalizmus politici nazvali demokraciou, aby ohúrili národ, že vraj vládne ľud. Práve táto tzv. demokracia vytvára živnú pôdu pre korupciu, podvody a zlodejinu. Boj o viac »

Ako vznikajú slovenskí boháči a slovenská šľachta.

09.01.2020

Za čias "mečiarizmu" sa prideľovali lukratívne podniky priamou privatizáciou od buka do buka darom samozrejme " svojím ". Tak napríklad vznikol mecenáš, boháč R e z e š a následne jeho rodina viac »

Eurofondy a klamanie národa

06.01.2020

Ako je známe, že Slovensko platí do EU ročne takmer miliardu eur. Je to platba zo štátneho rozpočtu, to znamená že tieto peniaze idú z vreciek každého z nás. Európska komisia vracia tieto viac »

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda

Kampaň proti Kotlebovi môže priniesť trpké ovocie

25.01.2020 06:00

Chýba politická diskusia. Vitajte vo svete útokov, invektív a ponižovania. Prečo to politici robia?

Judita, súd

Judita, obžalovaná z vraždy kamaráta, bola podľa susedov nekonfliktná

25.01.2020 05:00

Sedemnásťročná Žilinčanka, obvinená z vraždy kamaráta, sa opäť postavila pred sudkyňu. Tá si teraz vypočula svedecké výpovede susedov z bytovky.

Hong Kong, koronavírus

Koronavírus dorazil do Európy, v Číne už zabil desiatky ľudí

25.01.2020 00:00

Úmrtia pripisované koronavírusu pribúdajú, v Číne ich je viac ako štyri desiatky. Prvých nakazených v Európe hlásia z Francúzska.

Trump donald

Demokrati končia so zdôvodňovaním impeachmentu

24.01.2020 22:55

Zdôvodnenie žaloby je na programe impeachmentu od stredy.