Založ si blog

Bruselská euro-partia ako z inej planéty

Taká obrovská honba a tlačenica do Európskeho parlamentu dennodenne v televízii a vo všetkých ďalších médiách vrcholí ako keby bol začiatok III. svetovej vojny. Samozrejme extra luxusný život čaká zvolených kandidátov do „eurokabaretu“ v Štrasburgu a v Bruselu. Prečo by sa tam nehrnuli? Však za každý deň, iba len keď svoju účasť zaregistrujú, majú za príslušný deň 324 eur!! V porovnaní so slovenským dôchodcom, ktorý ma za mesiac menej ako táto suma europoslanca za deň?!!!
V Európskom parlamente je 700 poslancov. Každý z nich má minimálne 12 000 eur mesačne a ešte niekoľko asistentov po 3 000 eur, tak spolu takmer 20 000 eur krát 700 poslancov je 14 miliónov eur za mesiac. Za rok je to 168 miliónov eur. Ešte keď k tomu pripočítame takmer milión eur pre presun medzi Bruselom a Štrasburgom, tak to sú krásne peniaze, o ktoré oberá Brusel pracujúci národ Európy.
Mimo toho si predstavte, že za európske peniaze v Bruseli pracuje 6166 členov, z čoho priamo v Bruseli sedí 3279 a v Štrasburgu sedí 80 členov. No zvyšných 2807 členov si váľajú zadky v Luxemburgu.
Predseda Európskej komisie Junker má mesačný príjem do 30 000 eur a pri tom má do 20 asistentov o čosi s menším platom. Všetci členovia tejto komisie podobne disponujú s mesačným príjmom viac ako 15 000 eur s minimálne 10 asistentmi, takže je to poriadny balík peňazí. Takto sa to šafári v prekrásne vymyslenej euro partii. Ročný rozpočet Európsko-Bruselskej administratíve predstavuje 1,7 miliárd eur. Keď zoberieme iba desaťročné pôsobenie tejto administratívy, tak za 17 miliárd eur koľko chudoby by sa v Európe poriešilo.?!!
Brusel je odtrhnutý od reality, keď množstvo ľudí živorí okrem toho, že tí istí európski vodcovia vytvorili možno milión bezdomovcov na Európskom území a títo „nadľudia“ si žijú ako na inej planéte.
Mimo iného, slovenskí poslanci nemajú možnosť bojovať za slovenské záujmy, nakoľko sú v pomernej menšine oproti veľkým štátom , ako Nemecko a Francúzsko a pri tom sú zapojení do straníckych frakcií, takže frakčné záujmy Čiže nie sme v nejakej izbe Európskeho domu, ale Slovensko býva v Európskom suteréne, alebo v jeho pivnici a tak aj s nami západní mecenáši nakladajú. Toto je súčasná Európska Únia.

Ďalšie mrtvé a zranené slovenské opatrovateľky

21.12.2023

Zo Slovenska pracuje v zahraničí, najmä v Rakúsku, Nemecku Švajčiarsku a v ďalších štátoch mimo Slovenska niekoľko tisíc opatrovateliek. Nakoľko tie žienky najmä z Východného a Stredného Slovenska nenašli doposiaľ dostupnosť práce vo svojej vlasti, museli za nedôstojných podmienok hľadať prácu v zahraničí. Tieto ženičky, niektoré skoro šestdesiatníčky sú [...]

Ako slovenská mafia a slovenská aristokracia urobila ekonomickú genocídu slovenského národa

03.12.2023

Začiatky prechodu od socializmu ku kapitalizmu boli poznačené obrovskými machináciami a podvodmi slovenských politikov i ďalších vplyvných osobnosti. Predovšetkým to boli právnici, ktorí vytunelovali fungujúce slovenské podniky. 80 % slovenských podnikov, včítane poľnohospodárskych družstiev bolo doslova zničených a tých lukratívnych 20 % boli pohltené zahraničným [...]

LGBTI ako novodobá choroba ľudstva

01.12.2023

Chémia vládne svetu. Celé galaxie vo vesmíre, včítane vzniku našej planéty sú výsledkom chemických procesov. Chémia sa dostáva čím ďalej , tým viac do každodenného života človeka. Neustále snahy o dorábanie väčšieho množstva potravín a aj zvyšovanie ziskov výrobcov potravín, sa zvyšujú výnosy plodín tým, že sa stále vo väčšej miere používajú rôzne [...]

József Berényi

Kandidátku Maďarskej aliancie do eurovolieb povedie Berényi

24.02.2024 16:34, aktualizované: 16:50

Eurovoľby sa budú na Slovensku konať v sobotu 8. júna.

Ľudvík Šoltés, policajný pridelenec na Ukrajine

Policajný pridelenec Šoltés: To, že Rusi zaútočia zo štyroch strán, sme netušili

24.02.2024 16:20

Sú to už dva roky, no to ráno má stále v živej pamäti.

Russia Ukraine War BVP strieľa

Kyjevu ide o všetko. Šťastie sa od ukrajinskej armády odvrátilo, čelí ruskej prevahe v počte vojakov i zbraní

24.02.2024 15:55

Ukrajina zažila neúspechy po tom, ako dlho očakávaná letná protiofenzíva nepriniesla nijaké prielomy.

požiar, bratislava

Požiar v petržalskom paneláku: Svedkovia hovoria o výbuchu

24.02.2024 15:30

Plamene vyšľahli z balkóna jedného z bytov na prvom poschodí.