Založ si blog

Bruselská euro-partia ako z inej planéty

Taká obrovská honba a tlačenica do Európskeho parlamentu dennodenne v televízii a vo všetkých ďalších médiách vrcholí ako keby bol začiatok III. svetovej vojny. Samozrejme extra luxusný život čaká zvolených kandidátov do „eurokabaretu“ v Štrasburgu a v Bruselu. Prečo by sa tam nehrnuli? Však za každý deň, iba len keď svoju účasť zaregistrujú, majú za príslušný deň 324 eur!! V porovnaní so slovenským dôchodcom, ktorý ma za mesiac menej ako táto suma europoslanca za deň?!!!
V Európskom parlamente je 700 poslancov. Každý z nich má minimálne 12 000 eur mesačne a ešte niekoľko asistentov po 3 000 eur, tak spolu takmer 20 000 eur krát 700 poslancov je 14 miliónov eur za mesiac. Za rok je to 168 miliónov eur. Ešte keď k tomu pripočítame takmer milión eur pre presun medzi Bruselom a Štrasburgom, tak to sú krásne peniaze, o ktoré oberá Brusel pracujúci národ Európy.
Mimo toho si predstavte, že za európske peniaze v Bruseli pracuje 6166 členov, z čoho priamo v Bruseli sedí 3279 a v Štrasburgu sedí 80 členov. No zvyšných 2807 členov si váľajú zadky v Luxemburgu.
Predseda Európskej komisie Junker má mesačný príjem do 30 000 eur a pri tom má do 20 asistentov o čosi s menším platom. Všetci členovia tejto komisie podobne disponujú s mesačným príjmom viac ako 15 000 eur s minimálne 10 asistentmi, takže je to poriadny balík peňazí. Takto sa to šafári v prekrásne vymyslenej euro partii. Ročný rozpočet Európsko-Bruselskej administratíve predstavuje 1,7 miliárd eur. Keď zoberieme iba desaťročné pôsobenie tejto administratívy, tak za 17 miliárd eur koľko chudoby by sa v Európe poriešilo.?!!
Brusel je odtrhnutý od reality, keď množstvo ľudí živorí okrem toho, že tí istí európski vodcovia vytvorili možno milión bezdomovcov na Európskom území a títo „nadľudia“ si žijú ako na inej planéte.
Mimo iného, slovenskí poslanci nemajú možnosť bojovať za slovenské záujmy, nakoľko sú v pomernej menšine oproti veľkým štátom , ako Nemecko a Francúzsko a pri tom sú zapojení do straníckych frakcií, takže frakčné záujmy Čiže nie sme v nejakej izbe Európskeho domu, ale Slovensko býva v Európskom suteréne, alebo v jeho pivnici a tak aj s nami západní mecenáši nakladajú. Toto je súčasná Európska Únia.

Ďalšia kríza v priebehu 30 rokov trvania kapitalizmu na Slovensku

03.01.2023

Celé obdobie trvania kapitalizmu vo svete je poznačené permanentnými krízami. Najväčšia bola v roku 1929 keď najmä v USA zasiahla americkú burzu a mnohé finančné inštitúcie reťazovite po celom svete. Teraz sa svetový kapitalizmus ocitá v ďalšej hlbokej ekonomickej kríze ktorá zasahuje veľmi silno sociálnu oblasť a doslova milióny životov ľudí ktorí sa dostali pod [...]

Komu prospieva 2 % na zbrojenie podľa pokynov NATO ?

11.07.2022

Spojené štáty americké, ktoré sú hlavným vodcom organizácie NATO vytvorili špekulatívny systém ako zveľadiť svoj zbrojný priemysel a samozrejme ekonomiku USA. Ako už každý vie, že USA vyrába najviac zbraní na svete. Za určitých podmienok tieto predáva do rôznych štátov sveta. Tým sa obohacujú miliardovými ziskami súkromní majitelia zbrojného priemyslu a samozrejme [...]

Naše média vymývajú mozgy ľuďom v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

09.07.2022

Amerika už dávno rieši problém ako zničiť Rusko. Pod americkým velením NATO sa začalo rozpínať do štátov Východnej Európy postupne bližšie k hraniciam Ruska od Estónska cez Litvu, Lotyšsko, Poľsko, Slovensko, Maďarsko, až po Rumunsko a Bulharsko. Od nástupu proamerickej vlády na Ukrajine po Majdane roku 2014 financovanom vládou USA a doslova vyhnaním prezidenta [...]

Modrá koalícia, Modrí, Dzurinda, Kollár,

Politológ: Ak sa bude Dzurinda štylizovať do úlohy lídra, na úspech nech rýchlo zabudne

28.01.2023 09:00

Kauza Gorila bude podľa politológa lahôdkou pre Dzurindových súperov.

Tyre Nichols, Memphis

Úrady v USA zverejnili zábery zo zákroku policajtov, po ktorom zomrel černošský vodič

28.01.2023 08:56

Zverejnili obrazový materiál zachytávajúci brutálny zásah policajtov zo 7. januára, v dôsledku ktorého zomrel černošský vodič Tyre Nichols.

vojna na Ukrajine, M777

ONLINE: Kyjev o mesiac očakáva mohutnú ruskú ofenzívu

28.01.2023 07:55, aktualizované: 08:28

Stále prebiehajú ťažké boje o Bachmut a Vuhledar, ale ukrajinská armáda predpokladá, že Rusko plnou silou zaútočí 24. februára.

Igor Matovič / Eduard Heger /

Hrabko: Vláda Matoviča či Hegera sa môže po voľbách vrátiť

28.01.2023 07:11

Výsledkom predčasných parlamentných volieb nemusí byť automaticky politická zmena, upozornil publicista Juraj Hrabko.