Bývalé socialistické Československo bolo ukážkou ľudovej demokracie vo svetovom meradle. Začalo to rokom 1948, kedy sa podarilo zrovnoprávniť ekonomické sociálne postavenie obyvateľov republiky. Uskutočnilo sa potrebné znárodnenie majetkov bývalých veľkostatkárov a majiteľov fabrík nadobudnutých vykorisťovateľskými praktikami, nakradnutými majetkami buržoázie, ktorá preukazateľne zbedačovala pracujúci ľud. Množstvo ľudí nemalo prácu, niekedy nemali ani čo jesť a bolo mnoho žobrákov, ktorí pred časom vysedávali pred kostolmi s vytrčievajúcimi rukami s prosbou o kúsok chleba. Viem, lebo som to zažil a videl na vlastné oči ešte aj po fronte ako pozostatok kapitalistického života a teraz sa to opakuje. Za predchádzajúcich kapitalistických časov bola bieda a najmä na krajnom Východe nebola žiadna fabrika. Obrovská nezamestnanosť vyvolávala hlad a biedu. Chudobní roľníci obrábali svoje tenké poličká s kravami a všetko čo vyrobili, niesli do mesta predať, aby utŕžili nejaký groš. Nebolo kde bývať, tak napr. desať členná i viac členná rodina sa tiesnila v dvoch miestnostiach a niekde žili spolu aj so sliepkami a kozami. Nebola práca, ľudia hladovali a nehovoriac o cigánoch, tí museli kradnúť a žobrať, aby si zachovali holý život a im to ostalo doposiaľ. Ľudia na dedinách mali tak akurát peniaze na kúpu cukru a soli. Oblečenia si museli robiť doma a prali iba na potoku. O tečúcej vode, prípadnej kanalizácii nebolo ani počuť. V mnohých obciach ani nevedeli čo je to elektrina. Ľudia nemali peniaze dať svoje deti do škôl. Pri tom židia v meste mali svoje vlastné kúpele!!. Neľudské zaobchádzanie s robotníkmi vo fabrikách a žalostná situácia na dedinách donútila ľudí ísť s holými rukami do štrajkov, pri čom na povel podnikateľskej buržoázie ostrou streľbou žandári zabíjali týchto úbožiakov, ktorí im slúžili ako živé terče. Okrem Kropašskej vzbúry je veľa iných dôkazov.
Za socializmu sa stali ľudia rovnocenní, čo bola podstatná devíza spoločnosti. Postupne po znárodnení a industrializáciou vojnou zničeného hospodárstva sa zo Slovenska ako bývalého agrárneho prívesku Čiech, stala súčasť vyspelého priemyselného štátu a naviac so sebestačnosťou v potravinách. Každý musel povinne pracovať, stratila sa chudoba. Áno páni, robotníci a roľníci si vytvorili lepšiu budúcnosť. Preto pod znakom kosáka a kladiva, ktorý znamená spoločný a krajší život robotníkov a roľníkov, práve pod vedením Komunistickej strany. Len buržoáznej chamradi to vadí, ktorí nenávidia znak lepšieho života a slobody tejto pred časom vykorisťovanej triedy. Ako si dovolí nejaký psychopat Kalus, alebo ako sa volá, ničiť robotnícko-roľnícke znaky slobody? Však je to ako zločin na národe, ktorý by mal byť potrestaný. Lenže naši vládni predstavitelia spolu aj prokuratúrou a súdmi nadržiavajú novej buržoáznej oligarchii, lebo sú s nimi spriahnutí. V priebehu výstavby socializmu, ako vyššej formy ľudovej demokracie, sa za 40 rokov oproti 30 rokov dnešného kapitalizmu vybudovalo a vyriešilo pre ľudí množstvo výhod. Vybudovalo sa niekoľko elektrárni, teraz žiadna, vodných nádrží, teraz žiadna, množstvo škôl, teraz iba udržujú, prípadne nechajú chátrať, elektrifikácia železníc, teraz nič, milióny bytov, teraz v okresných mestách takmer nič. Tento systém zrušil množstvo vlastných závodov, preto dotiahli zahraničné, a tiež zahraničné banky a poisťovne, ktoré z nášho národa cucajú peniaze. Namiesto prekvitajúceho poľnohospodárstva a sebestačného potravinárstva, máme teraz torzo a dve tretiny potravín dovážame, pri tom máme v poľnohospodárstve bordel. Nehovoriac o školstve a zdravotníctve, ktoré je teraz pod úrovňou. Za socializmu sme mali školstvo a zdravotníctvo vynikajúce, dokonca s liekmi zdarma. Ešte aj šport išiel dole vodou. Je to hrozný systém, lenže mládež kŕmite bludmi, že vláda ľudu bol zločinecký systém? Politici a oligarchovia obalamutili celý národ a mládež, ktorá pred časom nežila verí tým bludom, pán Budaj.
Rok 1989 znamenal ozaj koniec ľudovej demokracie a ozajstnej vlády ľudu. Len nespokojní jedinci vyvolali masovú aféru s propagandou zahraničnej ideológie, vraj kapitalistickej demokracie, ktorá predstavuje diktát proti ľudu a obhajobu buržoázie. Nevidíte ako sa politici žerú? Nerád by som spomínal mená, ale však sú to a boli verejne politicky činní predátori, preto je možné ich verejne uvádzať. Predovšetkým zarytý predátor vlastník Barrandova, zo zahraničia platený H a v e l a slovenské špinavé mená ako Kňažko, Budaj, Fedor Gál, Mikloško, Langoš, Mečiar, Dzurinda, Mikloš, Čarnogursky a plejáda ďalších politikov, včítane Radičovej predstaviteľmi SMERU až po prezidentov, ktorí vykreslili socializmus pre terajšiu mládež ako hrozbu a zločinecký systém. I taký Mičev vystupuje ako podliak. V každom štáte sa musia dodržiavať zákony. Tak tí nespratníci, a ďalší náboženskí a sektárski fanatici, ktorým nevoňalo riadenie štátu robotníckou triedou, ktorí protizákonne sa chovali a podkopávali ľudovú demokraciu, tí teraz rebelujú najviac. Národu sľúbia hory, doly, dvojnásobné platy, vynikajúci život, ale pre koho? Keď vyše polovica našich ľudí žije v biede!
Hrozba, ktorá sa obrátila proti masám ľudu nastala však po roku 1989, čo znamená koniec čistej ľudovej demokracie a nastolenie buržoázneho diktátorského štátu na čele s oligarchami a aristokraciou proti masám čestných robotníkov a roľníkov, ktorých premenovali na farmárov.
Srandovne "fantasmagorie"...:-) ...
Nemáte vedomosti o r. 1989, kde demokraticky ...
Priznávam bol som jedným z tých sta tisícov ...
tento rezim padne v hornom amikove uz prebieha ...
Máte pravdu Gott netreba takých oblbovačov ...
Celá debata | RSS tejto debaty