Založ si blog

Dôchodkový vek a slovenské dôchodky

V poslednom čase sa vedie na politickej scéne diskusia o dôchodkovom veku. Človek od prírody človečenskými a fyziologickými danosťami je schopný sa dožiť iba určitého veku. Podobne sú na tom aj zvieratá, kde napr. nevieme si predstaviť, aby 20 ročný kôň pretekal, alebo pes už po pätnástom roku niekedy ani chodiť nevie, oslepne a podobne. Množstvo ľudí po šesťdesiatke je už chorých a v priemere medzi rokom 70 až 80 umiera. Nie je na mieste uvažovať tak, aby z pracovného pomeru človek odchádzal rovno na cintorín. Tak ako rozmýšľajú liberáli, ktorým vždy ide iba o peniaze, o zisky a majetky, nie o ľudskosť a pohodu človeka žiť na tejto zemi. V dôchodkovom veku sa vlečú s človekom rôzne choroby, trápenie s bolesťami a pohybom. Namiesto toho, aby po dlhodobom pracovnom vyťažení si vedel každý dôchodca užívať peknú starobu a tešiť sa z vnúčat, musí žiť ako podpriemerný človek. To dnešný systém, alebo režim, ako to nazvete, ktorý ženie ľudí, niekedy aj za cenu vrážd za peniazmi nedovoľuje slušne žiť. Preto ohradzujem sa proti prepočítavaniu ľudí na peniaze, úsporou na cesty a podobne, ako prezentoval posledne v televíznej debate Jurzica z SaS.
Ďalšia otázka, ktorá súvisí s dôchodcami je výška dôchodkov. Hlúpe argumenty sú, že v budúcnosti nebude mať kto robiť na dôchodcov, nakoľko ľudstvo starne. Ten proces je zákonitý. Vzhľadom k tomu, že hlad po peniazoch nedovolí mladým ľuďom mať detí, lebo sa starajú len o kariéru a majetky, tak je horšie čo sa týka demografickej štatistiky. To tiež doniesol tento skorumpovaný režim. Bedákanie, že niet peňazí nielen na dôchodky, ale na celkové fungovanie štátu je príčinou poberanie obrovských príjmov pre súkromnú sféru, najmä u oligarchov, a korupčných politikov, kde pol miliónové a miliónové ročné prijmy jednotlivcov (možno menovite vybrať niektorých ako Končer, Filo, Malatinský, Kiska, Kaliňák, Počiatek Matovič Solymos, Sulik, bruselskí poslanci a mnoho ďalších), spôsobujú, že neostáva na platenie 300 až 400 eur mesačne dôchodcom. Tu je pes zakopaný. Do budúcnosti bude tak, že bude sa rozširovať automatizácia a robotizácia, čím produktivita práce bude stúpať a preto budú dosahované vyššie hodnoty a zákony zamerať tak, aby nenabaľovali iba vrecká súkromných špekulantov, ale aby sa umožnilo zvyšovať aj dôchodky. Tak už dosť s tými hlúpymi vyjadreniami politikov.

Kto je príčinou vojny na Ukrajine ?

01.06.2023

Už v roku 2013 a 2014 americká lobby s postupnou návštevou Ukrajiny ( prezident Obama, predtým senátor a terajší prezoident Biden aj svojim synom, vtedajší, dnes už mrtvý senáto Mc Caine, ) pripravovali zosadenie regulárne zvoleného prezidenta Janukoviča a americkou podporou bol vykonaný majdán, kde zomrelo vyše 6 tisíc ľudí. Tak dosiahli Amíci to, že Ukrajina sa stala [...]

Európske fondy sú najväčší klam a výdrb pre pracujúci národ Slovenska

08.05.2023

Najprv peniaze zo štátneho rozpočtu, t.j. peniaze všetkých nás sa posielajú do Bruselu a potom Brusel k tomu pridá nejaký ten milión, z peňazí západných štátov, ktoré okrádajú Slovensko bankami, poisťovňami, potravinovými reťazcami, hornbachmi, a firmami ako sú automobilky a podobne. Tieto tzv. eurofondy sú namierené pre slovenskú oligarchiu a aristokraciu, nie pre [...]

Korunovácia Karola III. ako najväčšia groteska súčasnosti.

06.05.2023

Na to, že svet žije v 21. storočí, je príšerné, že existujú ešte prapotopné móresy rôznych kráľovstiev, kniežatstiev a podobne. Už pominuli časy, keď anglická kráľovská mašinéria ešte v stredoveku vytvárala v čase feudalizmu. Mnohí z tejto garnitúry si vytvárajú ešte aj teraz v modernom svete privilégia, ktoré svet už dávno prekonal. Britská monarchia za [...]

vykoľajený vlak

Pri Rimavskej Sobote sa prevrátil vlak, zranili sa traja cestujúci

06.06.2023 21:44, aktualizované: 21:52

K vykoľajeniu vlaku došlo medzi obcami Rimavské Zalužany a Kociha. Železničná doprava bola v úseku prerušená.

Francúzsko protesty reforma dôchodková

Francúzi opäť protestujú proti dôchodkovej reforme, účasť na demonštráciách klesá

06.06.2023 21:09

Francúzsky prezident podpísal novú dôchodkovú legislatívu v apríli, pričom vláda použila kontroverzný no zákonný mechanizmus, aby sa vyhla hlasovaniu o zákone v parlamente.

ukrajina, cherson, priehrada, kachovka

Po zničení Kachovskej priehrady hrozí humanitárna i ekologická kríza

06.06.2023 20:00

Potenciálne nebezpečné dôsledky na životné prostredie, energetickú bezpečnosť a jadrovú bezpečnosť môžu presahovať hranice Ukrajiny, obávajú sa lídri Rady Európy.

Jens Stoltenberg

Šéf NATO exkluzívne pre Pravdu: Rusko vie, že jadrová vojna sa nedá vyhrať

06.06.2023 19:25

Rozhovor s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom, ktorý vznikol na bratislavskom summite Bukureštskej deviatky.