Založ si blog

Zase si duchovenstvo vymyslelo nejakú sprostosť

Že v stredoveku bohatých ľudí vyhlasovali za svätcov a že upaľovali bosorky a kacírov, nie je div, lebo národ bol primitívny a duchovenstvo používalo rôzne nástroje ako udržať si moc nad národom. No dnes v 21. storočí, že vládne podobná primitívnosť a demagógia ako za stredoveku, priam zaráža. Najnovšie si vymysleli, že na Slovensku urobia niekoho ako svätého. Vraj zastrelená nejaká Kolesárova počas II. svetovej vojny stala sa teraz svätou. Za II. svetovej vojny bolo nemeckými fašistami znásilnených a zastrelených tisíce mladých dievčat, no duchovenstvo si vybralo akurát to, že to urobil nejaký sovietsky vojak, vytvorilo tým zámerne obrovskú udalosť. Je to zámer predstaviteľov duchovných činiteľov vyvolávať v slovenskom národe protiruskú tendenciu ešte aj takýmito vymyslenými sprostosťami. Je známe, že cieľom tohto režimu za podpory duchovenstva je vytvárať v národe psychózu bohabojnosti a poroby pred pánstvom, veličenstvom, svätými a taktiež cirkevnými hodnostármi. Predstavenstvo katolíckej cirkvy si vynútilo porobu národa rôznymi aktivitami, ako sú: dennodená modlitba, povinnosť návštevy kostola, kňaza veriaci musí oslovovať „otče“, kňaz veriaceho „synu“, oslovovanie duchovných rôznymi veľkolepými prívlastkami, ako „vaša jasnosť“ a pod. Tým dávať najavo porobu národa nie pred bohom, ale klaňať sa pred kňazmi, biskupmi a všetkými hodnostármi, ktorí si užívajú luxusného života a žijú na úkor národa. Vymyslela sa spoveď s cieľom vedieť nielen o konaní, ale aj o myslení veriacich, aby sa predišlo nejakým vzbúram proti porobe a podobne. Tak je to aj s vyhláseniami za svätých. Je to obyčajná fraška, ktorá sa urobila posledne v Košiciach a tiež prostriedok, ako duchovenstvo si vie posilňovať si svoju moc nad národom.

Nová doba, staronový . .. .izmus.

24.09.2018

Prešla nežná revolúcia, nastala nová situácia Namiesto ľudového socializmu, máme vládu zbohatlíkov kapitalizmu Vznikla v štáte anarchia, nazvali ju "demokracia" Národ blafovali chartisti, viac »

Presný prejav kapitalizmu aj do markizáckej FARMY.

20.09.2018

Neviem čo za idiot navrhol reláciu "farma" v takejto podobe, že preniesol do hry súčasné kapitalistické arogantné myslenie bohatstva a chudoby. Presne o tom je tento hnusný režim, ktorý nazývajú viac »

Stopy k vražde Kuciaka

18.09.2018

Od začiatku opozičné média sa upriamili na jedinú stopu, a to smerom ku vláde. Predpokladám, že vyšetrovatelia sú natoľko skúsení, aby nedali sa zviesť iba jednou alternatívou. Ako to, viac »

kompa, loď, dunaj, gabčíkovo,

Nie je kompa, nie je zmluva. Štátna SVP žiadnu nezohnala

24.09.2018 19:59

Štátnej firme sa nepodarilo zaobstarať si kompu, ktorá mala nahradiť dnes fungujúce plavidlo súkromnej firmy Ponton City.

lajcha

Kňaz čakal trest, dôvody biskupa ho však zarazili

24.09.2018 18:50

"Bol to veľmi dobrý farár, pracovitý, s ľuďmi dobre vychádzal, všetci s ním boli spokojní, teraz budeme iba smútiť," uviedol starosta Kľaku Ľuboš Haring.

ceuta, migranti

Vláda schválila 'Salviniho' dekrét uľahčujúci deportácie migrantov

24.09.2018 18:38

Migrantov by mohli z Talianska vyhostiť, ak ich usvedčia zo spáchania napr. znásilnenia či napadnutia.

identikit, vražda Jána Kuciaka

Prokuratúra mlčí o tom, či má svedka z identikitu

24.09.2018 17:54

Muža s informáciami o vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice mal spoznať jeden z obyvateľov Veľkej Mače. Vyšetrovatelia však nájdenie hľadaného svedka stále nepotvrdili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 143
Celková čítanosť: 263334x
Priemerná čítanosť článkov: 1841x

Autor blogu

Kategórie