Založ si blog

Zase si duchovenstvo vymyslelo nejakú sprostosť

Že v stredoveku bohatých ľudí vyhlasovali za svätcov a že upaľovali bosorky a kacírov, nie je div, lebo národ bol primitívny a duchovenstvo používalo rôzne nástroje ako udržať si moc nad národom. No dnes v 21. storočí, že vládne podobná primitívnosť a demagógia ako za stredoveku, priam zaráža. Najnovšie si vymysleli, že na Slovensku urobia niekoho ako svätého. Vraj zastrelená nejaká Kolesárova počas II. svetovej vojny stala sa teraz svätou. Za II. svetovej vojny bolo nemeckými fašistami znásilnených a zastrelených tisíce mladých dievčat, no duchovenstvo si vybralo akurát to, že to urobil nejaký sovietsky vojak, vytvorilo tým zámerne obrovskú udalosť. Je to zámer predstaviteľov duchovných činiteľov vyvolávať v slovenskom národe protiruskú tendenciu ešte aj takýmito vymyslenými sprostosťami. Je známe, že cieľom tohto režimu za podpory duchovenstva je vytvárať v národe psychózu bohabojnosti a poroby pred pánstvom, veličenstvom, svätými a taktiež cirkevnými hodnostármi. Predstavenstvo katolíckej cirkvy si vynútilo porobu národa rôznymi aktivitami, ako sú: dennodená modlitba, povinnosť návštevy kostola, kňaza veriaci musí oslovovať „otče“, kňaz veriaceho „synu“, oslovovanie duchovných rôznymi veľkolepými prívlastkami, ako „vaša jasnosť“ a pod. Tým dávať najavo porobu národa nie pred bohom, ale klaňať sa pred kňazmi, biskupmi a všetkými hodnostármi, ktorí si užívajú luxusného života a žijú na úkor národa. Vymyslela sa spoveď s cieľom vedieť nielen o konaní, ale aj o myslení veriacich, aby sa predišlo nejakým vzbúram proti porobe a podobne. Tak je to aj s vyhláseniami za svätých. Je to obyčajná fraška, ktorá sa urobila posledne v Košiciach a tiež prostriedok, ako duchovenstvo si vie posilňovať si svoju moc nad národom.

Posledná záchrana je charita?

16.11.2018

Pred 30. rokmi sme nepoznali čo je to bezdomovec a čo je to charita. Štát sa dokázal postarať o každého človeka za bývalej Československej republiky. Každý zdravý občan musel pracovať viac »

Čo je to „Slušné Slovensko? „

16.11.2018

Vážení čitatelia, je nad slnko jasné, že slušné slovensko nebolo a nie je od novembra 1989. Neuvedomujete si, že vyštrngali ste biedu pod ľudskú dôstojnosť pre vyše 700 000 slovenských viac »

Nevyspytateľný Bugár.

16.11.2018

Snáď budeme mať prvého prezidenta Slovenskej republiky Maďara?. Bugár, ktorý zastupuje podľa neho "horný feldvidék" v strane Most-Híd, ktorú vytvoril prefíkaným židovským štýlom, ako viac »

hokej, logo, dres, SZLH,

Boj o hokejové dresy sa presúva do parlamentu

19.11.2018 09:00

Skupina poslancov zo SNS predložila novelu zákona, ktorá má zvýšiť ochranu štátnych symbolov.

Slovinsko voľby parlamentné predčasné Janez Janša

Slovinci podobne ako Slováci v komunálnych voľbách krúžkovali 'nezávislých'

19.11.2018 08:30

Podľa predbežných výsledkov nezávislí kandidáti obsadia funkcie primátorov a starostov v 89 mestách a obciach.

Herbert Diess

Šéf Volkswagenu žiada politikov o podporu automobilového odvetvia

19.11.2018 08:29

Šéf VW Herbert Diess žiada od predstaviteľov nemeckej vrcholovej politiky, aby prejavili pozitívny postoj k automobilovému priemyslu.

UKRAINE-WEATHER/

Porošenko odmieta krútiť plynovým ventilom

19.11.2018 08:00

Ukrajinci mrznú nielen v bytoch a sotva ich zohreje ostrá predvolebná kampaň pred voľbou prezidenta. Hlasovanie je naplánované na koniec marca.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 158
Celková čítanosť: 292493x
Priemerná čítanosť článkov: 1851x

Autor blogu

Kategórie