Založ si blog

Zase si duchovenstvo vymyslelo nejakú sprostosť

Že v stredoveku bohatých ľudí vyhlasovali za svätcov a že upaľovali bosorky a kacírov, nie je div, lebo národ bol primitívny a duchovenstvo používalo rôzne nástroje ako udržať si moc nad národom. No dnes v 21. storočí, že vládne podobná primitívnosť a demagógia ako za stredoveku, priam zaráža. Najnovšie si vymysleli, že na Slovensku urobia niekoho ako svätého. Vraj zastrelená nejaká Kolesárova počas II. svetovej vojny stala sa teraz svätou. Za II. svetovej vojny bolo nemeckými fašistami znásilnených a zastrelených tisíce mladých dievčat, no duchovenstvo si vybralo akurát to, že to urobil nejaký sovietsky vojak, vytvorilo tým zámerne obrovskú udalosť. Je to zámer predstaviteľov duchovných činiteľov vyvolávať v slovenskom národe protiruskú tendenciu ešte aj takýmito vymyslenými sprostosťami. Je známe, že cieľom tohto režimu za podpory duchovenstva je vytvárať v národe psychózu bohabojnosti a poroby pred pánstvom, veličenstvom, svätými a taktiež cirkevnými hodnostármi. Predstavenstvo katolíckej cirkvy si vynútilo porobu národa rôznymi aktivitami, ako sú: dennodená modlitba, povinnosť návštevy kostola, kňaza veriaci musí oslovovať „otče“, kňaz veriaceho „synu“, oslovovanie duchovných rôznymi veľkolepými prívlastkami, ako „vaša jasnosť“ a pod. Tým dávať najavo porobu národa nie pred bohom, ale klaňať sa pred kňazmi, biskupmi a všetkými hodnostármi, ktorí si užívajú luxusného života a žijú na úkor národa. Vymyslela sa spoveď s cieľom vedieť nielen o konaní, ale aj o myslení veriacich, aby sa predišlo nejakým vzbúram proti porobe a podobne. Tak je to aj s vyhláseniami za svätých. Je to obyčajná fraška, ktorá sa urobila posledne v Košiciach a tiež prostriedok, ako duchovenstvo si vie posilňovať si svoju moc nad národom.

Mzdy a hodnotenie práce ľudí v kapitalizme

19.03.2019

Honba za vysokými ziskami a luxusným životom podnikateľov stláča mzdy zamestnancov na najnižšiu mieru. Pri tom existuje značný nepomer príjmov nielen ľudí v rámci rôznych regiónov, ale viac »

Žiadny holobriadok nemá právo hanobiť socializmus.

18.03.2019

Nebola to náhoda, keď v roku 1948 obrovské masy robotníkov a roľníkov i ostatného pracujúceho ľudu v celej Československej republike vyšli do ulíc s uvedomením, že sa konečne zbavili vykorisťovania viac »

Slovan – banda privandrovalých žoldnierov

17.03.2019

Bratislava sa pýši futbalovým klubom Slovan, že vedú tabuľku v lige. Veru nemajú sa s čím pýšiť, veď tam už nehraje žiaden slovenský hráč, ako voľakedy bývalo. Nahnali ste tam platených viac »

Gazprom

Americký plyn bude najväčšou konkurenciou, priznáva ruský Gazprom

22.03.2019 15:12

Export skvapalneného zemného plynu (LNG) z USA do Európy bude pre ruský plynárenský koncern Gazprom v tomto roku najväčšou konkurenciou.

sud, Rusko, Kočner,

Uznesenie o obvinení Kočnera údajne potvrdilo, že Kuciak mal zmiznúť

22.03.2019 14:48

Kuciakovo telo sa vraj nemalo nikdy nájsť.

Taliansko SR Danko návšteva

Danko a Vondráček boli u pápeža, pozvali ho na spoločnú návštevu SR a ČR

22.03.2019 14:30

Pápežovi Danko daroval ručne vyrobenú fujaru. Ako uviedol, tento dar je symbolický pre pastierov, aj pre Slovákov.

Ladislav Bašternák, pojednávanie,

Prepadnutie majetku Bašternáka už bude riešiť Okresný súd BA I

22.03.2019 14:28

Bašternáka v kauze neodvedenia dane odsúdil 14. marca Krajský súd v Bratislave na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody.