Založ si blog

Slovenský alkoholizmus

Alkoholizmus na Slovensku a taktiež drogová závislosť má vzrastajúci trend. Každý deň sa stretávame s alkoholikmi za volantom s fatálnymi následkami, alkohol riadi v mnohých domácich násilnostiach, alkoholizmus sa veľmi rozbehol pri rôznych firemných večierkoch, alkohol je doménou bezdomovcov, ktorí si svoj životný údel utápajú v alkohole a v poslednej dobe značne popíjajú mladiství, včítane mladistvých dievčat. Žúry sa stali pravidlom pri hýrivom živote mládeže. Na alkoholizmus sa priebežne lieči množstvo ľudí, kde spoločnosť vynakladá nemalé finančné prostriedky. Napriek tomu, že slovenský alkoholizmus nadobudol obrovské rozmery, ani politici, ani vládni predstavitelia nič proti tomu nerobia. Predaj alkoholu máte na každom kroku. Okrem reštaurácií dostanete kúpiť alkohol v každej predajni potravín, v každom supermarkete, kubálku, kiosku, samozrejme v herňach, zriadili sa predajne pri rôznych trhoviskách pod názvom „lacný alkohol“, kde alkoholici chodia ako na klavír. Dokonca sa alkohol podáva aj v cukrárňach, popíja sa na ulici, v parkoch, kde opilci aj spia a ľudia si nemajú kde oddýchnuť, lebo sú lavičky zašpinené, alebo zdemolované . Tento stav nie je vhodné ďalej tolerovať. Voči cudzincom, ktorí navštevujú Slovensko dáva to veľmi špatnú vizitku.

Slovenskí politici preberajú množstvo rôznych vzorov zo západných krajín, ale problém alkoholizmu na Slovensku sa zanedbáva. Mohli by si zobrať príklad práve z USA, kde pre alkoholizmus platia veľmi prísne pravidlá. V prvom rade nie je dovolené piť alkohol na verejnosti (na športových podujatiach, na ulici, v parkoch ap.) Pri takomto použití je políciou uložený trest, prípadne zobratie do záchytky. Dokonca nesmiete mať v aute, alebo so sebou otvorenú fľašu s alkoholom. Čo je veľmi prospešné, že v žiadnej predajni potravín, alebo inej akejkoľvek predajni, ani v supermarketoch alkohol kúpiť nedostanete. Jedine sú na to špeciálne predajne, a to napr. v meste s 30 000 obyvateľmi je iba jedna predajňa čiste s alkoholom, na ktorý musí majiteľ mať zvláštnu licenciu. Polícia veľmi dbá na kontrolu používania alkoholu, preto tam nevidíte opitých ľudí na verejnosti. Bolo by veľmi prospešné zriadiť na Slovensku podobný systém. Myslím, že by sme mali oveľa menej alkoholikov a problémov s alkoholom v štáte.

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Dôchodkový vek a slovenské dôchodky

22.05.2018

V poslednom čase sa vedie na politickej scéne diskusia o dôchodkovom veku. Človek od prírody človečenskými a fyziologickými danosťami je schopný sa dožiť iba určitého veku. Podobne sú viac »

Kto je za vraždou Kuciaka !

18.05.2018

V poslednom čase zazneli informácie o tom, že česká novinárka Holcová bola podrobená výsluchu v súvislosti s vraždou slovenského novinára Kuciaka. Namiesto toho, že by ochotne poskytla všetky viac »

Russia Painting Vandalized

Vandal poškodil obraz Ivana Hrozného v moskovskej Tretiakovskej galérii

26.05.2018 22:28

Muža z Voronežskej oblasti na juhozápade Ruska obvinili z poškodenia súčasti národného kultúrneho dedičstva.

PEOPLE-ALAN BEAN/

Vo veku 86 rokov zomrel štvrtý muž na Mesiaci, astronaut Alan Bean

26.05.2018 22:19

Na mesačnom povrchu strávili 31 hodín a 31 minút, z toho sedem hodín a 45 minút mimo kabíny modulu.

záchranári, tatry, hory, sneh

Poľskí záchranári zrejme našli v Tatrách telo hľadaného Čecha

26.05.2018 21:44

Pátranie po 53-ročnom mužovi sa začalo na slovenskej strane koncom októbra minulého roka po tom, čo sa nevrátil domov.

putin, šinzo abe

Putin a Abe rokovali o Kurilách a mierovej dohode, telefonovali s kozmonautmi

26.05.2018 21:16

Ruský prezident Putin a japonský premiér Abe rokovali v Moskve o vzájomných vzťahoch, pričom neobišli ani sporné otázky Kurilských ostrovov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 121
Celková čítanosť: 199937x
Priemerná čítanosť článkov: 1652x

Autor blogu

Kategórie