Založ si blog

Slovenský alkoholizmus

Alkoholizmus na Slovensku a taktiež drogová závislosť má vzrastajúci trend. Každý deň sa stretávame s alkoholikmi za volantom s fatálnymi následkami, alkohol riadi v mnohých domácich násilnostiach, alkoholizmus sa veľmi rozbehol pri rôznych firemných večierkoch, alkohol je doménou bezdomovcov, ktorí si svoj životný údel utápajú v alkohole a v poslednej dobe značne popíjajú mladiství, včítane mladistvých dievčat. Žúry sa stali pravidlom pri hýrivom živote mládeže. Na alkoholizmus sa priebežne lieči množstvo ľudí, kde spoločnosť vynakladá nemalé finančné prostriedky. Napriek tomu, že slovenský alkoholizmus nadobudol obrovské rozmery, ani politici, ani vládni predstavitelia nič proti tomu nerobia. Predaj alkoholu máte na každom kroku. Okrem reštaurácií dostanete kúpiť alkohol v každej predajni potravín, v každom supermarkete, kubálku, kiosku, samozrejme v herňach, zriadili sa predajne pri rôznych trhoviskách pod názvom „lacný alkohol“, kde alkoholici chodia ako na klavír. Dokonca sa alkohol podáva aj v cukrárňach, popíja sa na ulici, v parkoch, kde opilci aj spia a ľudia si nemajú kde oddýchnuť, lebo sú lavičky zašpinené, alebo zdemolované . Tento stav nie je vhodné ďalej tolerovať. Voči cudzincom, ktorí navštevujú Slovensko dáva to veľmi špatnú vizitku.

Slovenskí politici preberajú množstvo rôznych vzorov zo západných krajín, ale problém alkoholizmu na Slovensku sa zanedbáva. Mohli by si zobrať príklad práve z USA, kde pre alkoholizmus platia veľmi prísne pravidlá. V prvom rade nie je dovolené piť alkohol na verejnosti (na športových podujatiach, na ulici, v parkoch ap.) Pri takomto použití je políciou uložený trest, prípadne zobratie do záchytky. Dokonca nesmiete mať v aute, alebo so sebou otvorenú fľašu s alkoholom. Čo je veľmi prospešné, že v žiadnej predajni potravín, alebo inej akejkoľvek predajni, ani v supermarketoch alkohol kúpiť nedostanete. Jedine sú na to špeciálne predajne, a to napr. v meste s 30 000 obyvateľmi je iba jedna predajňa čiste s alkoholom, na ktorý musí majiteľ mať zvláštnu licenciu. Polícia veľmi dbá na kontrolu používania alkoholu, preto tam nevidíte opitých ľudí na verejnosti. Bolo by veľmi prospešné zriadiť na Slovensku podobný systém. Myslím, že by sme mali oveľa menej alkoholikov a problémov s alkoholom v štáte.

Už toho máme dosť! !!

16.08.2018

Dennodenne nielen večer, ale i v priebehu dňa televízne spoločností JOJ, a MRKÍZA, ktoré sú riadené zo západu, ale v poslednej dobe i RTVS ysielajú čím ďalej tým viac filmy a seriály, viac »

Klamstvá a podvody v súčasnom režime.

14.08.2018

Špekulácia, klam a podvod sú fenomény, ktoré sú vlastné pre súčasný súkromný trhový mechanizmus. Zisk je tým cieľom, pre ktorý neváha príslušný súkromný subjekt klamať a okrádať. viac »

Kto riadi Slovenský národ ?

14.08.2018

Pred časom slovenský národ kolonizovali Rakúsko-uhorskí (maďarónskí) monarchovia, a grófstvo, po prvej svetovej vojne diktovala Slovákom česká generalita, v čase hitlerovského diktátu nemeckí viac »

manafort

Trumpov človek Manafort vinný z daňových podvodov z čias Janukovyča

21.08.2018 23:16, aktualizované: 23:25

Ide o prvé víťazstvo pre tím zvláštneho vyšetrovateľa Roberta Muellera, ktorý preveruje údajné ruské ovplyvňovanie amerických prezidentských volieb.

raketa, rusko, tos-1

Rusko uzavrelo vojenskú dohodu so Stredoafrickou republikou

21.08.2018 22:44

Vzťahy Ruska so SAR sa dostali do stredobodu pozornosti v júli, keď v SAR zavraždili troch ruských novinárov

Taliansko Kalábria roklina nešťastie obete

Pátranie po nezvestných v rokline Raganello pokračuje

21.08.2018 22:28

V obľúbenej talianskej destinácii zahynulo 10 turistov.

Michael Cohen

Trumpov exprávnik Cohen uzavrel dohodu o vine a treste

21.08.2018 22:01, aktualizované: 23:08

Cohen sa priznal k finančným podvodom počas Trumpovej predvolebnej kampane, bankovým podvodom a daňovým únikom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 131
Celková čítanosť: 229129x
Priemerná čítanosť článkov: 1749x

Autor blogu

Kategórie