Založ si blog

Slovenský alkoholizmus

Alkoholizmus na Slovensku a taktiež drogová závislosť má vzrastajúci trend. Každý deň sa stretávame s alkoholikmi za volantom s fatálnymi následkami, alkohol riadi v mnohých domácich násilnostiach, alkoholizmus sa veľmi rozbehol pri rôznych firemných večierkoch, alkohol je doménou bezdomovcov, ktorí si svoj životný údel utápajú v alkohole a v poslednej dobe značne popíjajú mladiství, včítane mladistvých dievčat. Žúry sa stali pravidlom pri hýrivom živote mládeže. Na alkoholizmus sa priebežne lieči množstvo ľudí, kde spoločnosť vynakladá nemalé finančné prostriedky. Napriek tomu, že slovenský alkoholizmus nadobudol obrovské rozmery, ani politici, ani vládni predstavitelia nič proti tomu nerobia. Predaj alkoholu máte na každom kroku. Okrem reštaurácií dostanete kúpiť alkohol v každej predajni potravín, v každom supermarkete, kubálku, kiosku, samozrejme v herňach, zriadili sa predajne pri rôznych trhoviskách pod názvom „lacný alkohol“, kde alkoholici chodia ako na klavír. Dokonca sa alkohol podáva aj v cukrárňach, popíja sa na ulici, v parkoch, kde opilci aj spia a ľudia si nemajú kde oddýchnuť, lebo sú lavičky zašpinené, alebo zdemolované . Tento stav nie je vhodné ďalej tolerovať. Voči cudzincom, ktorí navštevujú Slovensko dáva to veľmi špatnú vizitku.

Slovenskí politici preberajú množstvo rôznych vzorov zo západných krajín, ale problém alkoholizmu na Slovensku sa zanedbáva. Mohli by si zobrať príklad práve z USA, kde pre alkoholizmus platia veľmi prísne pravidlá. V prvom rade nie je dovolené piť alkohol na verejnosti (na športových podujatiach, na ulici, v parkoch ap.) Pri takomto použití je políciou uložený trest, prípadne zobratie do záchytky. Dokonca nesmiete mať v aute, alebo so sebou otvorenú fľašu s alkoholom. Čo je veľmi prospešné, že v žiadnej predajni potravín, alebo inej akejkoľvek predajni, ani v supermarketoch alkohol kúpiť nedostanete. Jedine sú na to špeciálne predajne, a to napr. v meste s 30 000 obyvateľmi je iba jedna predajňa čiste s alkoholom, na ktorý musí majiteľ mať zvláštnu licenciu. Polícia veľmi dbá na kontrolu používania alkoholu, preto tam nevidíte opitých ľudí na verejnosti. Bolo by veľmi prospešné zriadiť na Slovensku podobný systém. Myslím, že by sme mali oveľa menej alkoholikov a problémov s alkoholom v štáte.

Kapitalizmus a demokracia.

20.01.2019

Slovo demokracia znamená vládu ľudu. Avšak v kapitalizme nie je možné hovoriť o vláde ľudu, nakoľko riadenie štátu určujú súkromní vlastníci bank, firiem, obchodných spoločností, poisťovní viac »

Ťažký život v kapitalizme za prvej ČSR

10.01.2019

Tak ako štát sa nevedel postarať o rozvoj Východného Slovenska za prvej ČSR, tak tomu bolo aj za prvého Slovenského štátu, tak tomu je aj v súčasnom novodobom kapitalizme na Slovensku. Jediný viac »

Kto je to Richard Sulík, a čo je jeho cieľom?

06.01.2019

Je to človek, ktorý sa narodil v roku 1968, takže samozrejme takýto človek nevie posudzovať obdobie ani pred, ani po roku 1968. Teraz sa predstavuje ako hrdý Slovák, v roku 1980 ako 11 ročný viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 345011x
Priemerná čítanosť článkov: 1994x

Autor blogu

Kategórie