Založ si blog

Slovenský alkoholizmus

Alkoholizmus na Slovensku a taktiež drogová závislosť má vzrastajúci trend. Každý deň sa stretávame s alkoholikmi za volantom s fatálnymi následkami, alkohol riadi v mnohých domácich násilnostiach, alkoholizmus sa veľmi rozbehol pri rôznych firemných večierkoch, alkohol je doménou bezdomovcov, ktorí si svoj životný údel utápajú v alkohole a v poslednej dobe značne popíjajú mladiství, včítane mladistvých dievčat. Žúry sa stali pravidlom pri hýrivom živote mládeže. Na alkoholizmus sa priebežne lieči množstvo ľudí, kde spoločnosť vynakladá nemalé finančné prostriedky. Napriek tomu, že slovenský alkoholizmus nadobudol obrovské rozmery, ani politici, ani vládni predstavitelia nič proti tomu nerobia. Predaj alkoholu máte na každom kroku. Okrem reštaurácií dostanete kúpiť alkohol v každej predajni potravín, v každom supermarkete, kubálku, kiosku, samozrejme v herňach, zriadili sa predajne pri rôznych trhoviskách pod názvom „lacný alkohol“, kde alkoholici chodia ako na klavír. Dokonca sa alkohol podáva aj v cukrárňach, popíja sa na ulici, v parkoch, kde opilci aj spia a ľudia si nemajú kde oddýchnuť, lebo sú lavičky zašpinené, alebo zdemolované . Tento stav nie je vhodné ďalej tolerovať. Voči cudzincom, ktorí navštevujú Slovensko dáva to veľmi špatnú vizitku.

Slovenskí politici preberajú množstvo rôznych vzorov zo západných krajín, ale problém alkoholizmu na Slovensku sa zanedbáva. Mohli by si zobrať príklad práve z USA, kde pre alkoholizmus platia veľmi prísne pravidlá. V prvom rade nie je dovolené piť alkohol na verejnosti (na športových podujatiach, na ulici, v parkoch ap.) Pri takomto použití je políciou uložený trest, prípadne zobratie do záchytky. Dokonca nesmiete mať v aute, alebo so sebou otvorenú fľašu s alkoholom. Čo je veľmi prospešné, že v žiadnej predajni potravín, alebo inej akejkoľvek predajni, ani v supermarketoch alkohol kúpiť nedostanete. Jedine sú na to špeciálne predajne, a to napr. v meste s 30 000 obyvateľmi je iba jedna predajňa čiste s alkoholom, na ktorý musí majiteľ mať zvláštnu licenciu. Polícia veľmi dbá na kontrolu používania alkoholu, preto tam nevidíte opitých ľudí na verejnosti. Bolo by veľmi prospešné zriadiť na Slovensku podobný systém. Myslím, že by sme mali oveľa menej alkoholikov a problémov s alkoholom v štáte.

Cirkevné majetky

18.10.2018

Je všeobecne známe, že katolícka cirkev vo svete má obrovské bohatstvo a dominuje v tomto bohatstve Vatikán s jeho bankami. Je zaujímavé, že je to najmenší štát v Európe a zároveň je viac »

Ide končia eurofondy.

17.10.2018

Zo strany vládnych predstaviteľov každý deň sa objavujú relácie o tom ako nám pomáhajú peniaze z eurofondov. No komu tie eurofondy slúžia a pomáhajú? Nie národu, ale oligarchom, kde množstvo viac »

Voľby eurposlancov ?

15.10.2018

Vyše 700 000 ľudí na Slovensku žije na úrovni chudoby a vyše 90 % ľudí sa lopotí každodennou drinou tak, aby si udržali aký-taký život v tejto spoločnosti. No určité percento si užíva viac »

polícia, kukláči, pušky, zbrane, mafia, záťah, špeciálne jednotky, kriminalita, vražda, krádež, zločin, vyšetrovanie

Všetci šiesti obvinení v prípade pozemkovej mafie idú do väzby

19.10.2018 19:47

Páchateľov zadržala tento týždeň pri zásahu v Nitre a okolí Národná jednotka finančnej polície.

Ukrajina, proruskí separatisti, proruskí rebeli, pzbrojenci, tanky, tank, bojové vozidlá, zbrane,

Saudská Arábia je druhým najväčším príjemcom zbraní z Nemecka

19.10.2018 19:24

Nemecká vláda schválila v tomto roku predaj zbraní do Saudskej Arábie v hodnote takmer pol miliardy eur.

India, vlak, vykoľajený, vlakové nešťastie,

Vlak v Indii narazil do davu ľudí, najmenej 50 mŕtvych

19.10.2018 18:54

Dav ľudí, ktorý sa zhromaždil na koľajniciach, pozoroval údajne ohňostroj.

ocenenie, senior friendly Nora Slišková Soňa Pacherováu Dorota Hudecová Miloš Nemeček

Pravda je Senior Friendly

19.10.2018 18:50

Denník Pravda získal ocenenie za príkladný a ústretový prístup k ľuďom staršej generácie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 149
Celková čítanosť: 275280x
Priemerná čítanosť článkov: 1848x

Autor blogu

Kategórie