Založ si blog

Slovensko vôbec potrebuje prezidenta?

Od funkcie prezidenta každý očakáva, že to  má byť človek, ktorý nie je poškvrnený žiadnymi kauzami, ako jeden z najvzornejších ľudí v tomto štáte. No zistili sme,  že prezident Kiska takou osobou nie je. Je to jeden narcis, ktorý sa nesie ako gunár na rieke a dáva každému najavo, že sedí na najvyššom mieste. Doposiaľ za jeho funkčné obdobie ešte nič neurobil  dobré pre tento štát. Najradšej sa cíti v zahraničí, kde často cestuje a už pomaly obsiahol  celú zemeguľu. V zime chodí do Keni, do Rakúska na lyžovačku, na olympijské hry do Kórei, v lete na  olympijské hry v Brazílii, na dovolenku do chorvátska  a podobne. Toto je výsledok prezidentskej práce. To sa prezidentuje však? A pri tom poberá vyše 10 000 eur mesačne a ročný príjem má vyše pol milióna eur. Keď cestuje do zahraničia, má snahu diskutovať najmä s takými ľuďmi, ktorí majú vo svete veľmi povážlivé politické pozadie (Soros, Albrightová, Bloomberg, Netanjahu a pod).  Je zaujímavé, že všetci, včítane jeho hlavného poradcu  sú zhodou okolnosti židovského pôvodu. Možno je to náhoda. Je treba si položiť otázku k čomu je nám potrebný prezident? Chodiť do domov dôchodcov podávať ruky, alebo do škôl, a škôlok, kde pohladiť deti po hlave ?  Ja nevidím opodstatnenie funkcie prezidenta v našom štáte. Mimo iného Kiskové aktivity pred tým ako sa stal prezidentom boli poznačené značným množstvom takých činností, ktoré priam škodili ľuďom. Pasoval sa do úlohy „dobrého anjela“, kde použil nakradnuté peniaze  a národ mu na to naletel. Za krátky čas významne zbohatol na úkor biedneho ľudu Slovenska. Fungoval ako úžerník a vďaka jeho vykorisťovateľským činnostiam, prišlo viacero ľudí o bývanie. Nadobudol obrovský majetok a je paradoxné, že pri prednáškach študentom hovorí, že peniaze nemajú byť cieľom. Mimo iného zamlčuje platenie daní, nezákonne skupuje pozemky, atď. Pri tom ako buržoázny politik má takú minulosť, že za bývalého režimu bol vedúcim mládežníckej organizácie a jeho otec bol významaný politicky činiteľ v komunistickej strane slovenska a zastával významne postavenie na okresnom úrade v Poprade. Tak teraz sa pasuje za akého človeka? čo prevracia kabát, ale nielen kabát, ale aj košeľu. To snáď len na Slovensku je to možné. Hanba tomuto štátu, že takého prezidenta si ľudia zvolili.

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Súd rozhoduje o väzbe pre Mariána Kočnera a Pavla Ruska

23.06.2018 13:46, aktualizované: 14:10

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206682x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie