Založ si blog

Máme dosť lekárov?

Už 27 rokov riešia všetky vlády a politici problém dlhých čakacích dôb pacientov na objednanie sa u lekárov špecialistov. Viacerí ministri prichádzali s návrhmi na rôzne poplatky buď v rámci, alebo mimo pracovnej doby, no žiadne riešenie nebolo prijaté ako vhodné pre pacientov. Napríklad bežné objednanie k očnému lekárovi je skoro 3 mesiace a na nejaké operácie ani nehovorím. Pacient skôr zomrie, ako sa dostane k lekárovi.  Čo sa stalo s našim zdravotníctvom? Nie je dosť peňazí na lekárske úkony?, alebo máme nedostatok lekárov?, alebo jedno i druhé? Posledne minister Drucker so snahou finančne prilepšiť  lekárom navrhoval dokonca 50 eur poplatky za ošetrenie mimo pracovnú dobu. Kto si to môže dovoliť? On asi nevie, že je množstvo chudobných ľudí na Slovensku, ktorí viacmenej živoria, nemajú na to. Kde on žije? Lekármi sa to dá jednoducho zneužiť tak, že v pracovnom čase budú si popíjať kávičku a lážo-plážo oddialiť pacientov po pracovnej doby. Však aj lekári patria do tejto skorumpovanej spoločnosti tiež. Takúto otázku si nikto nepoložil? Nedostatok peňazí od poisťovne je daný kapitalistickým poňatím zdravotníctva. Ale taktiež sa zdá, že nemáme dosť lekárov. Vieme, že každoročne sa hlási mnoho študentov na medicínu a iba asi tretina, možno pätina je prijatá pre nedostatok miesta. Napriek tomu prijímame na lekárske fakulty mnoho cudzincov, ktorí odchádzajú pracovať ako lekári do svojich domácich krajín. V rámci toho na lekárskej fakulte v Martine študuje minimálne ročne cca 300 nórskych študentov, ktorí určite nebudú pracovať na Slovensku. Mimo toho z našich absolventov odchádza vyše polovica do zahraničia. Tak ako to riadime?  Mať väčší počet lekárov by podstatne riešil daný problém. Keby naši vládni predstavitelia a politici rozmýšľali, problém je riešiteľný. No bohužiaľ.

Čo sa deje s našou kultúrou?

13.01.2018

Nemôžem si pomôcť, ale stále ideme dole vodou s našou kultúrou. Samé seriály, lebo je to jednoduché produkovať ako napr. stačí jedna budova (panelák), zopár izieb a je tu zárobok. Už je viac »

Disproporcie

12.01.2018

V súčasnom systéme delenia hodnôt a majetkov v štáte určuje súkromný kapitál. Fabriky, banky, poisťovne, supermarkety a ostatné národné i nadnárodné súkromné spoločnosti rozhodujú o viac »

Kde sa Slovensko ženie?

09.01.2018

Dávam si stále otázku, kde sa vlastne ženieme, za čím ? Predpokladáte, že mali by sme už byť v 25., alebo v 30. storočí? Poslednú dobu žiadne príjemné slová nepočuť, len ako divoká viac »

pocasie,poladovica

16.01.2018 08:40

Vodiči by si mali v utorok dávať pozor na cestách aj na západnom Slovensku. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred poľadovicou.

pápež, Čile

Pápež je na návšteve Čile, čakali ho menšie davy priaznivcov aj kritika

16.01.2018 08:28

Pápež František v pondelok večer letecky pricestoval do čilského hlavného mesta Santiago.

cina, zjazd, komunisticka strana

Čínsky prezident vyzval Trumpa na uvoľnenie situácie na Kórejskom polostrove

16.01.2018 08:02

Čínsky prezident Si Ťin-pching v telefonáte s americkým prezidentom Trumpom povedal, že zúčastnené strany by mali vytvárať podmienky pre obnovenie rozhovorov s KĽDR.

China Sea Collision

Hrozí ekologická katastrofa, ropné škvrny z potopeného tankera sa zväčšujú

16.01.2018 07:35

Niekoľko ropných škvŕn našli okolo potopeného iránskeho tankera vo Východočínskom mori a zväčšujú sa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 94489x
Priemerná čítanosť článkov: 1331x

Autor blogu

Kategórie