Založ si blog

Máme dosť lekárov?

Už 27 rokov riešia všetky vlády a politici problém dlhých čakacích dôb pacientov na objednanie sa u lekárov špecialistov. Viacerí ministri prichádzali s návrhmi na rôzne poplatky buď v rámci, alebo mimo pracovnej doby, no žiadne riešenie nebolo prijaté ako vhodné pre pacientov. Napríklad bežné objednanie k očnému lekárovi je skoro 3 mesiace a na nejaké operácie ani nehovorím. Pacient skôr zomrie, ako sa dostane k lekárovi.  Čo sa stalo s našim zdravotníctvom? Nie je dosť peňazí na lekárske úkony?, alebo máme nedostatok lekárov?, alebo jedno i druhé? Posledne minister Drucker so snahou finančne prilepšiť  lekárom navrhoval dokonca 50 eur poplatky za ošetrenie mimo pracovnú dobu. Kto si to môže dovoliť? On asi nevie, že je množstvo chudobných ľudí na Slovensku, ktorí viacmenej živoria, nemajú na to. Kde on žije? Lekármi sa to dá jednoducho zneužiť tak, že v pracovnom čase budú si popíjať kávičku a lážo-plážo oddialiť pacientov po pracovnej doby. Však aj lekári patria do tejto skorumpovanej spoločnosti tiež. Takúto otázku si nikto nepoložil? Nedostatok peňazí od poisťovne je daný kapitalistickým poňatím zdravotníctva. Ale taktiež sa zdá, že nemáme dosť lekárov. Vieme, že každoročne sa hlási mnoho študentov na medicínu a iba asi tretina, možno pätina je prijatá pre nedostatok miesta. Napriek tomu prijímame na lekárske fakulty mnoho cudzincov, ktorí odchádzajú pracovať ako lekári do svojich domácich krajín. V rámci toho na lekárskej fakulte v Martine študuje minimálne ročne cca 300 nórskych študentov, ktorí určite nebudú pracovať na Slovensku. Mimo toho z našich absolventov odchádza vyše polovica do zahraničia. Tak ako to riadime?  Mať väčší počet lekárov by podstatne riešil daný problém. Keby naši vládni predstavitelia a politici rozmýšľali, problém je riešiteľný. No bohužiaľ.

Šeliga – chlapče, vieš čo je slušné Slovensko?

22.03.2018

Ten mládežník Šeliga, ktorý sa včera narodil, nevie ešte posúdiť kde je sever a čo znamená slušné Slovensko. Toho chlapca aj s ostatnými teenegerkami, ktorí majú sa veľa čo učiť, určite viac »

Zmena volebného systému.

21.03.2018

Historicky je zaužívaný volebný systém tak, že sa volia ľudia podľa toho do ktorej strany patria. Začiarkujeme a do urny hádžeme mená ľudí zo vzdialený okresov, ktorých vôbec nepoznáme. viac »

Kto vyhnal ľudí do ulíc?

20.03.2018

Veľmi vhod prišla vražda novinára pre strany OĽANO a SaS. Tieto strany vyprovokovali svojich prívržencov a ďalších občanov k davovej psychóze možno 10 tis. ľudí na Slovensku. To boli najmä viac »

zlato, tehly

Hroziaca obchodná vojna a Fed ženú hore ceny zlata

24.03.2018 09:13

Cena zlata vzrástla od zasadnutia americkej centrálnej banky Fed o 13 percent na zhruba 1350 dolárov za trójsku uncu a je na svojom mesačnom maxime.

Donald Trump

Trump vydal obežník o zákaze služby transgenderových ľudí v americkej armáde

24.03.2018 09:00

Trump vlani zaskočil vedenie amerického Pentagonu, keď vyhlásil, že chce zvrátiť prax, ktorú zaviedla ešte vláda predchádzajúceho prezidenta Baracka Obamu.

Gazprom

Putinov príbuzný sa dostal do vedenia Gazpromu

24.03.2018 08:25

Podpredsedom správnej rady Gazpromu sa stal Michail Putin, ktorý je podľa Kremľa vzdialeným príbuzným prezidenta Vladimira Putina.

Katalánsko

Katalánska polícia v Barcelone zasiahla proti protestujúcim

24.03.2018 08:24

Demonštranti sa v uliciach Barcelony zišli na protest proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu o opätovnom vzatí do predbežnej väzby separatistu Jordiho Turulla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 159708x
Priemerná čítanosť článkov: 1507x

Autor blogu

Kategórie