Založ si blog

Máme dosť lekárov?

Už 27 rokov riešia všetky vlády a politici problém dlhých čakacích dôb pacientov na objednanie sa u lekárov špecialistov. Viacerí ministri prichádzali s návrhmi na rôzne poplatky buď v rámci, alebo mimo pracovnej doby, no žiadne riešenie nebolo prijaté ako vhodné pre pacientov. Napríklad bežné objednanie k očnému lekárovi je skoro 3 mesiace a na nejaké operácie ani nehovorím. Pacient skôr zomrie, ako sa dostane k lekárovi.  Čo sa stalo s našim zdravotníctvom? Nie je dosť peňazí na lekárske úkony?, alebo máme nedostatok lekárov?, alebo jedno i druhé? Posledne minister Drucker so snahou finančne prilepšiť  lekárom navrhoval dokonca 50 eur poplatky za ošetrenie mimo pracovnú dobu. Kto si to môže dovoliť? On asi nevie, že je množstvo chudobných ľudí na Slovensku, ktorí viacmenej živoria, nemajú na to. Kde on žije? Lekármi sa to dá jednoducho zneužiť tak, že v pracovnom čase budú si popíjať kávičku a lážo-plážo oddialiť pacientov po pracovnej doby. Však aj lekári patria do tejto skorumpovanej spoločnosti tiež. Takúto otázku si nikto nepoložil? Nedostatok peňazí od poisťovne je daný kapitalistickým poňatím zdravotníctva. Ale taktiež sa zdá, že nemáme dosť lekárov. Vieme, že každoročne sa hlási mnoho študentov na medicínu a iba asi tretina, možno pätina je prijatá pre nedostatok miesta. Napriek tomu prijímame na lekárske fakulty mnoho cudzincov, ktorí odchádzajú pracovať ako lekári do svojich domácich krajín. V rámci toho na lekárskej fakulte v Martine študuje minimálne ročne cca 300 nórskych študentov, ktorí určite nebudú pracovať na Slovensku. Mimo toho z našich absolventov odchádza vyše polovica do zahraničia. Tak ako to riadime?  Mať väčší počet lekárov by podstatne riešil daný problém. Keby naši vládni predstavitelia a politici rozmýšľali, problém je riešiteľný. No bohužiaľ.

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Súd rozhoduje o väzbe pre Kočnera a Ruska

23.06.2018 13:46, aktualizované: 14:05

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206624x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie