Založ si blog

Máme dosť lekárov?

Už 27 rokov riešia všetky vlády a politici problém dlhých čakacích dôb pacientov na objednanie sa u lekárov špecialistov. Viacerí ministri prichádzali s návrhmi na rôzne poplatky buď v rámci, alebo mimo pracovnej doby, no žiadne riešenie nebolo prijaté ako vhodné pre pacientov. Napríklad bežné objednanie k očnému lekárovi je skoro 3 mesiace a na nejaké operácie ani nehovorím. Pacient skôr zomrie, ako sa dostane k lekárovi.  Čo sa stalo s našim zdravotníctvom? Nie je dosť peňazí na lekárske úkony?, alebo máme nedostatok lekárov?, alebo jedno i druhé? Posledne minister Drucker so snahou finančne prilepšiť  lekárom navrhoval dokonca 50 eur poplatky za ošetrenie mimo pracovnú dobu. Kto si to môže dovoliť? On asi nevie, že je množstvo chudobných ľudí na Slovensku, ktorí viacmenej živoria, nemajú na to. Kde on žije? Lekármi sa to dá jednoducho zneužiť tak, že v pracovnom čase budú si popíjať kávičku a lážo-plážo oddialiť pacientov po pracovnej doby. Však aj lekári patria do tejto skorumpovanej spoločnosti tiež. Takúto otázku si nikto nepoložil? Nedostatok peňazí od poisťovne je daný kapitalistickým poňatím zdravotníctva. Ale taktiež sa zdá, že nemáme dosť lekárov. Vieme, že každoročne sa hlási mnoho študentov na medicínu a iba asi tretina, možno pätina je prijatá pre nedostatok miesta. Napriek tomu prijímame na lekárske fakulty mnoho cudzincov, ktorí odchádzajú pracovať ako lekári do svojich domácich krajín. V rámci toho na lekárskej fakulte v Martine študuje minimálne ročne cca 300 nórskych študentov, ktorí určite nebudú pracovať na Slovensku. Mimo toho z našich absolventov odchádza vyše polovica do zahraničia. Tak ako to riadime?  Mať väčší počet lekárov by podstatne riešil daný problém. Keby naši vládni predstavitelia a politici rozmýšľali, problém je riešiteľný. No bohužiaľ.

Nová doba, staronový . .. .izmus.

24.09.2018

Prešla nežná revolúcia, nastala nová situácia Namiesto ľudového socializmu, máme vládu zbohatlíkov kapitalizmu Vznikla v štáte anarchia, nazvali ju "demokracia" Národ blafovali chartisti, viac »

Presný prejav kapitalizmu aj do markizáckej FARMY.

20.09.2018

Neviem čo za idiot navrhol reláciu "farma" v takejto podobe, že preniesol do hry súčasné kapitalistické arogantné myslenie bohatstva a chudoby. Presne o tom je tento hnusný režim, ktorý nazývajú viac »

Stopy k vražde Kuciaka

18.09.2018

Od začiatku opozičné média sa upriamili na jedinú stopu, a to smerom ku vláde. Predpokladám, že vyšetrovatelia sú natoľko skúsení, aby nedali sa zviesť iba jednou alternatívou. Ako to, viac »

lajcha

Kňaz čakal trest, dôvody biskupa ho však zarazili

24.09.2018 18:50

"Bol to veľmi dobrý farár, pracovitý, s ľuďmi dobre vychádzal, všetci s ním boli spokojní, teraz budeme iba smútiť," uviedol starosta Kľaku Ľuboš Haring.

ceuta, migranti

Vláda schválila 'Salviniho' dekrét uľahčujúci deportácie migrantov

24.09.2018 18:38

Migrantov by mohli z Talianska vyhostiť, ak ich usvedčia zo spáchania napr. znásilnenia či napadnutia.

identikit, vražda Jána Kuciaka

Prokuratúra mlčí o tom, či má svedka z identikitu

24.09.2018 17:54

Muža s informáciami o vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice mal spoznať jeden z obyvateľov Veľkej Mače. Vyšetrovatelia však nájdenie hľadaného svedka stále nepotvrdili.

praca, zamestnanec, robotnik, stavba,

Cudzinci pracujú za menej ako Slováci

24.09.2018 17:54

Zahraniční pracovníci pracujú v priemere za nižšie mzdy ako Slováci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 143
Celková čítanosť: 263273x
Priemerná čítanosť článkov: 1841x

Autor blogu

Kategórie