Založ si blog

Máme dosť lekárov?

Už 27 rokov riešia všetky vlády a politici problém dlhých čakacích dôb pacientov na objednanie sa u lekárov špecialistov. Viacerí ministri prichádzali s návrhmi na rôzne poplatky buď v rámci, alebo mimo pracovnej doby, no žiadne riešenie nebolo prijaté ako vhodné pre pacientov. Napríklad bežné objednanie k očnému lekárovi je skoro 3 mesiace a na nejaké operácie ani nehovorím. Pacient skôr zomrie, ako sa dostane k lekárovi.  Čo sa stalo s našim zdravotníctvom? Nie je dosť peňazí na lekárske úkony?, alebo máme nedostatok lekárov?, alebo jedno i druhé? Posledne minister Drucker so snahou finančne prilepšiť  lekárom navrhoval dokonca 50 eur poplatky za ošetrenie mimo pracovnú dobu. Kto si to môže dovoliť? On asi nevie, že je množstvo chudobných ľudí na Slovensku, ktorí viacmenej živoria, nemajú na to. Kde on žije? Lekármi sa to dá jednoducho zneužiť tak, že v pracovnom čase budú si popíjať kávičku a lážo-plážo oddialiť pacientov po pracovnej doby. Však aj lekári patria do tejto skorumpovanej spoločnosti tiež. Takúto otázku si nikto nepoložil? Nedostatok peňazí od poisťovne je daný kapitalistickým poňatím zdravotníctva. Ale taktiež sa zdá, že nemáme dosť lekárov. Vieme, že každoročne sa hlási mnoho študentov na medicínu a iba asi tretina, možno pätina je prijatá pre nedostatok miesta. Napriek tomu prijímame na lekárske fakulty mnoho cudzincov, ktorí odchádzajú pracovať ako lekári do svojich domácich krajín. V rámci toho na lekárskej fakulte v Martine študuje minimálne ročne cca 300 nórskych študentov, ktorí určite nebudú pracovať na Slovensku. Mimo toho z našich absolventov odchádza vyše polovica do zahraničia. Tak ako to riadime?  Mať väčší počet lekárov by podstatne riešil daný problém. Keby naši vládni predstavitelia a politici rozmýšľali, problém je riešiteľný. No bohužiaľ.

Ktorý systém je vlastne zločinecký režim?

11.12.2018

Novodobí inkvizítori, tí ktorí sa potrebujú blysnúť pred verejnosťou na Slovensku, vytvorili svoju imaginárnu predstavu o minulom režime ako o zločineckom čase pre slovenský národ. Kto sú viac »

Slovensko pod útlakom pred časom a dnes.

10.12.2018

Prvý Slovenský štát pred II. svetovou vojnou zažil útlak a diktát fašistického Nemecka. Vznikom Československého štátu po roku 1945, vzniklo všeľudové vlastníctvo v rámci ľudovodemokratického viac »

Zaručuje ústava bezplatnú zdravotnú starostlivosť?

03.12.2018

Ústava SR ako základný zákon, podľa článku č.40 má zaručovať občanom Slovenska bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Ako je to v skutočnosti? Keď sa lekári zmluvne nedohodnú s príslušnou viac »

írsko, referendum, potraty

Írsky parlament schválil návrh zákona povoľujúci umelé prerušenie tehotenstva

13.12.2018 22:58

Írsky premiér Leo Varadkar označil schválenie legislatívy zákonodarcami za "historickú chvíľu pre ženy".

donald trump

Stretnutie Putina s Trumpom nebude možné, kým Rusko nevráti zajaté lode

13.12.2018 22:03

Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton.

Francúzsko, Štrasburg, streľba

Francúzska polícia zastrelila útočníka z vianočných trhov

13.12.2018 21:55, aktualizované: 22:23

Cherifa Chekatta našla polícia ukrytého v sklade.

trump

Trump vyzval Fed, aby prestal zvyšovať úroky

13.12.2018 20:43

Americký prezident Donald Trump vyzval centrálnu banku (Fed), aby na svojom budúcotýždňovom zasadnutí nepokračovala v sprísňovaní menovej politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 306017x
Priemerná čítanosť článkov: 1866x

Autor blogu

Kategórie