Založ si blog

Paradise papers

Už minimálne 20 rokov politici európskych štátov, včítane bruselských papalášov hovoria o tom, že sa obrovské peniaze milionárov presúvajú do daňových rajov. No za toľko rokov o tom vedia, ale nič preto nerobia. Viete prečo? Lebo oni sami, a ich blízki priatelia  sú na tých listinách, ktoré sa dostali  na svetlo sveta. Za ten čas okradli svojich občanov o mega milióny  prostriedkov, ktoré by sa mohli použiť  pre verejné účely všetkých občanov. Hrabanie čím viac ziskov, a nabaľovanie si miliárd,  to je alfa a omega kapitalistického systému života. Tak prečo by išli sami proti sebe? Čo poviete, kto určuje pravidla a zákony tejto spoločnosti?  Tí istí, ktorí hrabú, nie majitelia stánkov s novinami, nie majitelia malých obchodíkov s knihami a pod., ale magnáti, ktorí ako majitelia nadnárodných spoločností, bankári, oligarchovia, šedé eminencie a spojenci politikov. Preto neverte tomu, že sa parazitom pod názvom „Paradise papers“ niečo stane, tak ako sa nič nestalo už pred časom grázlom z tzv.“ Panama papers“. Všetko utíchlo tak ako utišuje sa u nás každá veľká kauza. Ruka ruku myje a obe sú špinavé. Tí špinavci, aby predišli revolučnej situácii nespokojného ľudu, usporiadali pred pár dňami vo Švédsku konferenciu, ktorá by mala načrtnúť ako riešiť súčasnú zlú situáciu v sociálnej oblasti európskeho národa. Pokiaľ sa neodstránia  také, vyššie spomínané špinavé praktiky kapitalistických vodcov, môžme len snívať o sociálnych vymoženostiach pre ľud tejto súčasnej Európy.  Sú to iba rozprávky, ktorými blafujú občanov EU.  Podľa doterajších skúseností nič dobré pre národ neočakávajte.

Čo sa deje s našou kultúrou?

13.01.2018

Nemôžem si pomôcť, ale stále ideme dole vodou s našou kultúrou. Samé seriály, lebo je to jednoduché produkovať ako napr. stačí jedna budova (panelák), zopár izieb a je tu zárobok. Už je viac »

Disproporcie

12.01.2018

V súčasnom systéme delenia hodnôt a majetkov v štáte určuje súkromný kapitál. Fabriky, banky, poisťovne, supermarkety a ostatné národné i nadnárodné súkromné spoločnosti rozhodujú o viac »

Kde sa Slovensko ženie?

09.01.2018

Dávam si stále otázku, kde sa vlastne ženieme, za čím ? Predpokladáte, že mali by sme už byť v 25., alebo v 30. storočí? Poslednú dobu žiadne príjemné slová nepočuť, len ako divoká viac »

pocasie,poladovica

SHMÚ vydal výstrahy, varuje pred poľadovicou i silným vetrom

16.01.2018 08:40

Vodiči by si mali v utorok dávať pozor na cestách aj na západnom Slovensku. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred poľadovicou.

pápež, Čile

Pápež je na návšteve Čile, čakali ho menšie davy priaznivcov aj kritika

16.01.2018 08:28

Pápež František v pondelok večer letecky pricestoval do čilského hlavného mesta Santiago.

cina, zjazd, komunisticka strana

Čínsky prezident vyzval Trumpa na uvoľnenie situácie na Kórejskom polostrove

16.01.2018 08:02

Čínsky prezident Si Ťin-pching v telefonáte s americkým prezidentom Trumpom povedal, že zúčastnené strany by mali vytvárať podmienky pre obnovenie rozhovorov s KĽDR.

China Sea Collision

Hrozí ekologická katastrofa, ropné škvrny z potopeného tankera sa zväčšujú

16.01.2018 07:35

Niekoľko ropných škvŕn našli okolo potopeného iránskeho tankera vo Východočínskom mori a zväčšujú sa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 94501x
Priemerná čítanosť článkov: 1331x

Autor blogu

Kategórie