Založ si blog

Paradise papers

Už minimálne 20 rokov politici európskych štátov, včítane bruselských papalášov hovoria o tom, že sa obrovské peniaze milionárov presúvajú do daňových rajov. No za toľko rokov o tom vedia, ale nič preto nerobia. Viete prečo? Lebo oni sami, a ich blízki priatelia  sú na tých listinách, ktoré sa dostali  na svetlo sveta. Za ten čas okradli svojich občanov o mega milióny  prostriedkov, ktoré by sa mohli použiť  pre verejné účely všetkých občanov. Hrabanie čím viac ziskov, a nabaľovanie si miliárd,  to je alfa a omega kapitalistického systému života. Tak prečo by išli sami proti sebe? Čo poviete, kto určuje pravidla a zákony tejto spoločnosti?  Tí istí, ktorí hrabú, nie majitelia stánkov s novinami, nie majitelia malých obchodíkov s knihami a pod., ale magnáti, ktorí ako majitelia nadnárodných spoločností, bankári, oligarchovia, šedé eminencie a spojenci politikov. Preto neverte tomu, že sa parazitom pod názvom „Paradise papers“ niečo stane, tak ako sa nič nestalo už pred časom grázlom z tzv.“ Panama papers“. Všetko utíchlo tak ako utišuje sa u nás každá veľká kauza. Ruka ruku myje a obe sú špinavé. Tí špinavci, aby predišli revolučnej situácii nespokojného ľudu, usporiadali pred pár dňami vo Švédsku konferenciu, ktorá by mala načrtnúť ako riešiť súčasnú zlú situáciu v sociálnej oblasti európskeho národa. Pokiaľ sa neodstránia  také, vyššie spomínané špinavé praktiky kapitalistických vodcov, môžme len snívať o sociálnych vymoženostiach pre ľud tejto súčasnej Európy.  Sú to iba rozprávky, ktorými blafujú občanov EU.  Podľa doterajších skúseností nič dobré pre národ neočakávajte.

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Sudca rozhodne, či Kočner s Ruskom zostanú vo väzbe

23.06.2018 13:46, aktualizované: 13:59

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206612x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie