Založ si blog

Zamestnanosť Rómov

Na rôznych úrovniach politických debát je prehodnocovaný problém nezamestnanosti Rómov. Každý splieta dve na tri a za 27 rokov sa zamestnanosť Rómov nezlepšila, ba veľmi zhoršila. Množstvo peňazí vláda vynaložila na riešenie tohto problému, no politici nevedia ako na to. Posledné dní pred voľbami do VUC sa kandidáti predbiehajú v sľuboch hlúpych názorov. Mnohí mudrlanti tvrdia, že preto Rómov nie je možné zamestnať, lebo nie sú dostatočne vyučení na súčasné požadované pracovné miesta. Kto je viac vinný ako politici, ktorí nič pre to za celé obdobie neurobili?. Stále bolo a stále existuje množstvo práce, ktorá si nevyžaduje ovládanie počítačov, alebo mimoriadne schopností. Je toľko možností manuálnej práce ako napr. výsadba stromčekov v lese, práce pri výrube lesných porastov, vysádzanie a zber, ovocia a zeleniny v poľnohospodárskych podnikoch, úprava a regulácie vodných tokov, čistenie miest a dedín, budovanie kanalizácie, úpravy chodníkov v mestách, pasenie kráv a starostlivosť o ostatné úžitkové zvieratá v poľnohospodárskych usadlostiach, atď. Lenže tí, ktorí si zasadajú za poslanecké a primatorské miesta, zaujímajú sa iba o to, ako prísť k peniazom pre seba. Nech mi nikto nehovorí, že im v prvom rade záleží na ľuďoch. To hovoria, všetci, ktorí sú vo vláde, v národnej rade, v župách i v okresoch, včítane prezidenta a jeho družiny. Jednoducho si budujú svoju budúcnosť. Nadobúdajú si značné majetky, v mnohých prípadoch podvodmi a tunelovaním štátnych peňazí. Preto nielen problém zamestnanosti Rómov, ale tiež tak vyzerá nezamestnanosť celkove v štáte, chudoba národa a množenie sa bezdomovcov. Vláda a čelní predstavitelia štátu sa starajú predovšetkým o lokalitu v ktorej žijú, t.j. Bratislava first (prvá), tak ako hovorí stále o Američanoch Trump. Zanedbáva sa východ, kde je najviac Rómov, nielenže sa zanedbáva, ale sa jednoducho na východné kraje kašle. Prečo nie sú niektoré ministerstva rozdelené po celom Slovensku, ale len všetko v Bratislave, kde si nevedia rady s dopravou, keď tisíce ľudí, ktoré pracujú na ministerstvách a ďalších štátnych inštitúciach cestuje každý deň do Bratislavy a späť. Keby diaľnice boli dotiahnuté na východ, mali by aj Rómovia prácu aj nezamestnanosť by poklesla.
V súvislosti s Rómskou zamestnanosťou je treba si pripomenúť nasledovné: Pred rokom 1989 sa budovalo v každom meste tisíce podnikových, štátnych i mestských bytov, kde takmer všetci Rómovia denne pracovali . Pozrite sa teraz, nikde sa nič nebuduje. Len sa nejaké školy opravujú. Keď sa nič nebuduje, tak to aj vyzerá s pracovnými príležitosťami. Darmo sa budúci poslanci predháňajú s rôznymi sľubmi. Tento marazmus, ktorý je tu od roku 1989 vyhnal ľudí schopných pracovať mimo Slovenska a takto pokračuje aj naďalej. Prosím, nenadávajte na Rómov, nadávajte na seba páni politici, lebo vy ste pôvod všetkého zla, ktoré na Slovensku existuje.

Ktorý systém je vlastne zločinecký režim?

11.12.2018

Novodobí inkvizítori, tí ktorí sa potrebujú blysnúť pred verejnosťou na Slovensku, vytvorili svoju imaginárnu predstavu o minulom režime ako o zločineckom čase pre slovenský národ. Kto sú viac »

Slovensko pod útlakom pred časom a dnes.

10.12.2018

Prvý Slovenský štát pred II. svetovou vojnou zažil útlak a diktát fašistického Nemecka. Vznikom Československého štátu po roku 1945, vzniklo všeľudové vlastníctvo v rámci ľudovodemokratického viac »

Zaručuje ústava bezplatnú zdravotnú starostlivosť?

03.12.2018

Ústava SR ako základný zákon, podľa článku č.40 má zaručovať občanom Slovenska bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Ako je to v skutočnosti? Keď sa lekári zmluvne nedohodnú s príslušnou viac »

írsko, referendum, potraty

Írsky parlament schválil návrh zákona povoľujúci umelé prerušenie tehotenstva

13.12.2018 22:58

Írsky premiér Leo Varadkar označil schválenie legislatívy zákonodarcami za "historickú chvíľu pre ženy".

donald trump

Stretnutie Putina s Trumpom nebude možné, kým Rusko nevráti zajaté lode

13.12.2018 22:03

Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton.

Francúzsko, Štrasburg, streľba

Francúzska polícia zastrelila útočníka z vianočných trhov

13.12.2018 21:55, aktualizované: 22:23

Cherifa Chekatta našla polícia ukrytého v sklade.

trump

Trump vyzval Fed, aby prestal zvyšovať úroky

13.12.2018 20:43

Americký prezident Donald Trump vyzval centrálnu banku (Fed), aby na svojom budúcotýždňovom zasadnutí nepokračovala v sprísňovaní menovej politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 306034x
Priemerná čítanosť článkov: 1866x

Autor blogu

Kategórie