Založ si blog

Zamestnanosť Rómov

Na rôznych úrovniach politických debát je prehodnocovaný problém nezamestnanosti Rómov. Každý splieta dve na tri a za 27 rokov sa zamestnanosť Rómov nezlepšila, ba veľmi zhoršila. Množstvo peňazí vláda vynaložila na riešenie tohto problému, no politici nevedia ako na to. Posledné dní pred voľbami do VUC sa kandidáti predbiehajú v sľuboch hlúpych názorov. Mnohí mudrlanti tvrdia, že preto Rómov nie je možné zamestnať, lebo nie sú dostatočne vyučení na súčasné požadované pracovné miesta. Kto je viac vinný ako politici, ktorí nič pre to za celé obdobie neurobili?. Stále bolo a stále existuje množstvo práce, ktorá si nevyžaduje ovládanie počítačov, alebo mimoriadne schopností. Je toľko možností manuálnej práce ako napr. výsadba stromčekov v lese, práce pri výrube lesných porastov, vysádzanie a zber, ovocia a zeleniny v poľnohospodárskych podnikoch, úprava a regulácie vodných tokov, čistenie miest a dedín, budovanie kanalizácie, úpravy chodníkov v mestách, pasenie kráv a starostlivosť o ostatné úžitkové zvieratá v poľnohospodárskych usadlostiach, atď. Lenže tí, ktorí si zasadajú za poslanecké a primatorské miesta, zaujímajú sa iba o to, ako prísť k peniazom pre seba. Nech mi nikto nehovorí, že im v prvom rade záleží na ľuďoch. To hovoria, všetci, ktorí sú vo vláde, v národnej rade, v župách i v okresoch, včítane prezidenta a jeho družiny. Jednoducho si budujú svoju budúcnosť. Nadobúdajú si značné majetky, v mnohých prípadoch podvodmi a tunelovaním štátnych peňazí. Preto nielen problém zamestnanosti Rómov, ale tiež tak vyzerá nezamestnanosť celkove v štáte, chudoba národa a množenie sa bezdomovcov. Vláda a čelní predstavitelia štátu sa starajú predovšetkým o lokalitu v ktorej žijú, t.j. Bratislava first (prvá), tak ako hovorí stále o Američanoch Trump. Zanedbáva sa východ, kde je najviac Rómov, nielenže sa zanedbáva, ale sa jednoducho na východné kraje kašle. Prečo nie sú niektoré ministerstva rozdelené po celom Slovensku, ale len všetko v Bratislave, kde si nevedia rady s dopravou, keď tisíce ľudí, ktoré pracujú na ministerstvách a ďalších štátnych inštitúciach cestuje každý deň do Bratislavy a späť. Keby diaľnice boli dotiahnuté na východ, mali by aj Rómovia prácu aj nezamestnanosť by poklesla.
V súvislosti s Rómskou zamestnanosťou je treba si pripomenúť nasledovné: Pred rokom 1989 sa budovalo v každom meste tisíce podnikových, štátnych i mestských bytov, kde takmer všetci Rómovia denne pracovali . Pozrite sa teraz, nikde sa nič nebuduje. Len sa nejaké školy opravujú. Keď sa nič nebuduje, tak to aj vyzerá s pracovnými príležitosťami. Darmo sa budúci poslanci predháňajú s rôznymi sľubmi. Tento marazmus, ktorý je tu od roku 1989 vyhnal ľudí schopných pracovať mimo Slovenska a takto pokračuje aj naďalej. Prosím, nenadávajte na Rómov, nadávajte na seba páni politici, lebo vy ste pôvod všetkého zla, ktoré na Slovensku existuje.

Dôchodcovia, viete kto vám kradne dôchodky?

17.12.2017

Ten nedonosený moriak Kaník, ako bývalý minister musel ísť na rozumy do Chíle, aby vedel, ako podviesť slovenských dôchodcov o peniaze. Dôchodcom pripravil taký prepočet dôchodkov, len aby viac »

Stop exekúciám.

15.12.2017

Keď som si prečítal, že na Slovensku máme vyše 3 m i l i ó n y exekúcií, tak som myslel, že je to kačica. No ročne pribúda cca 1700 nových exekúcií, z čoho človeku vlasy na hlave stavajú. viac »

Máme dosť lekárov?

12.12.2017

Už 27 rokov riešia všetky vlády a politici problém dlhých čakacích dôb pacientov na objednanie sa u lekárov špecialistov. Viacerí ministri prichádzali s návrhmi na rôzne poplatky buď v viac »

Austria Politics

Ukázali novú rakúsku vládu. Sľubuje prísnejšiu migračnú politiku či rýchlejšie deportácie

16.12.2017 20:07

Premiérom sa stane Sebastian Kurz, ktorý sa vo veku 31 rokov stane najmladším premiérom v rámci členských krajín únie.

srbsko, premiér, srbský premiér, alexander vučič, aleksandar vucic,

Srbský prezident dostal list, odosielateľ sa vyhráža miliardami guliek a smrťou tretiny národa

16.12.2017 19:21

List bol odoslaný z Nemecka a obsahuje aj narážky na úspešné chorvátske ofenzívy z polovice 90-tych rokov minulého storočia.

povodne, Torysa,

Rieka Uh na východe Slovenska nebezpečne stúpa, úrady situáciu monitorujú

16.12.2017 18:55

Rieka Uh pri Lekárovciach dosiahla hranicu 8 metrov, čo je už tretí stupeň povodňovej situácie, a stále stúpa.

katalansko

Katalánska kríza podkopáva španielsku ekonomiku

16.12.2017 16:27

Španielska centrálna banka mierne znížila odhady rastu domácej ekonomiky pre najbližšie dva roky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 65
Celková čítanosť: 83964x
Priemerná čítanosť článkov: 1292x

Autor blogu

Kategórie