Založ si blog

Zamestnanosť Rómov

Na rôznych úrovniach politických debát je prehodnocovaný problém nezamestnanosti Rómov. Každý splieta dve na tri a za 27 rokov sa zamestnanosť Rómov nezlepšila, ba veľmi zhoršila. Množstvo peňazí vláda vynaložila na riešenie tohto problému, no politici nevedia ako na to. Posledné dní pred voľbami do VUC sa kandidáti predbiehajú v sľuboch hlúpych názorov. Mnohí mudrlanti tvrdia, že preto Rómov nie je možné zamestnať, lebo nie sú dostatočne vyučení na súčasné požadované pracovné miesta. Kto je viac vinný ako politici, ktorí nič pre to za celé obdobie neurobili?. Stále bolo a stále existuje množstvo práce, ktorá si nevyžaduje ovládanie počítačov, alebo mimoriadne schopností. Je toľko možností manuálnej práce ako napr. výsadba stromčekov v lese, práce pri výrube lesných porastov, vysádzanie a zber, ovocia a zeleniny v poľnohospodárskych podnikoch, úprava a regulácie vodných tokov, čistenie miest a dedín, budovanie kanalizácie, úpravy chodníkov v mestách, pasenie kráv a starostlivosť o ostatné úžitkové zvieratá v poľnohospodárskych usadlostiach, atď. Lenže tí, ktorí si zasadajú za poslanecké a primatorské miesta, zaujímajú sa iba o to, ako prísť k peniazom pre seba. Nech mi nikto nehovorí, že im v prvom rade záleží na ľuďoch. To hovoria, všetci, ktorí sú vo vláde, v národnej rade, v župách i v okresoch, včítane prezidenta a jeho družiny. Jednoducho si budujú svoju budúcnosť. Nadobúdajú si značné majetky, v mnohých prípadoch podvodmi a tunelovaním štátnych peňazí. Preto nielen problém zamestnanosti Rómov, ale tiež tak vyzerá nezamestnanosť celkove v štáte, chudoba národa a množenie sa bezdomovcov. Vláda a čelní predstavitelia štátu sa starajú predovšetkým o lokalitu v ktorej žijú, t.j. Bratislava first (prvá), tak ako hovorí stále o Američanoch Trump. Zanedbáva sa východ, kde je najviac Rómov, nielenže sa zanedbáva, ale sa jednoducho na východné kraje kašle. Prečo nie sú niektoré ministerstva rozdelené po celom Slovensku, ale len všetko v Bratislave, kde si nevedia rady s dopravou, keď tisíce ľudí, ktoré pracujú na ministerstvách a ďalších štátnych inštitúciach cestuje každý deň do Bratislavy a späť. Keby diaľnice boli dotiahnuté na východ, mali by aj Rómovia prácu aj nezamestnanosť by poklesla.
V súvislosti s Rómskou zamestnanosťou je treba si pripomenúť nasledovné: Pred rokom 1989 sa budovalo v každom meste tisíce podnikových, štátnych i mestských bytov, kde takmer všetci Rómovia denne pracovali . Pozrite sa teraz, nikde sa nič nebuduje. Len sa nejaké školy opravujú. Keď sa nič nebuduje, tak to aj vyzerá s pracovnými príležitosťami. Darmo sa budúci poslanci predháňajú s rôznymi sľubmi. Tento marazmus, ktorý je tu od roku 1989 vyhnal ľudí schopných pracovať mimo Slovenska a takto pokračuje aj naďalej. Prosím, nenadávajte na Rómov, nadávajte na seba páni politici, lebo vy ste pôvod všetkého zla, ktoré na Slovensku existuje.

Šeliga – chlapče, vieš čo je slušné Slovensko?

22.03.2018

Ten mládežník Šeliga, ktorý sa včera narodil, nevie ešte posúdiť kde je sever a čo znamená slušné Slovensko. Toho chlapca aj s ostatnými teenegerkami, ktorí majú sa veľa čo učiť, určite viac »

Zmena volebného systému.

21.03.2018

Historicky je zaužívaný volebný systém tak, že sa volia ľudia podľa toho do ktorej strany patria. Začiarkujeme a do urny hádžeme mená ľudí zo vzdialený okresov, ktorých vôbec nepoznáme. viac »

Kto vyhnal ľudí do ulíc?

20.03.2018

Veľmi vhod prišla vražda novinára pre strany OĽANO a SaS. Tieto strany vyprovokovali svojich prívržencov a ďalších občanov k davovej psychóze možno 10 tis. ľudí na Slovensku. To boli najmä viac »

zlato, tehly

Hroziaca obchodná vojna a Fed ženú hore ceny zlata

24.03.2018 09:13

Cena zlata vzrástla od zasadnutia americkej centrálnej banky Fed o 13 percent na zhruba 1350 dolárov za trójsku uncu a je na svojom mesačnom maxime.

Donald Trump

Trump vydal obežník o zákaze služby transgenderových ľudí v americkej armáde

24.03.2018 09:00

Trump vlani zaskočil vedenie amerického Pentagonu, keď vyhlásil, že chce zvrátiť prax, ktorú zaviedla ešte vláda predchádzajúceho prezidenta Baracka Obamu.

Gazprom

Putinov príbuzný sa dostal do vedenia Gazpromu

24.03.2018 08:25

Podpredsedom správnej rady Gazpromu sa stal Michail Putin, ktorý je podľa Kremľa vzdialeným príbuzným prezidenta Vladimira Putina.

Katalánsko

Katalánska polícia v Barcelone zasiahla proti protestujúcim

24.03.2018 08:24

Demonštranti sa v uliciach Barcelony zišli na protest proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu o opätovnom vzatí do predbežnej väzby separatistu Jordiho Turulla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 159699x
Priemerná čítanosť článkov: 1507x

Autor blogu

Kategórie