Založ si blog

Zamestnanosť Rómov

Na rôznych úrovniach politických debát je prehodnocovaný problém nezamestnanosti Rómov. Každý splieta dve na tri a za 27 rokov sa zamestnanosť Rómov nezlepšila, ba veľmi zhoršila. Množstvo peňazí vláda vynaložila na riešenie tohto problému, no politici nevedia ako na to. Posledné dní pred voľbami do VUC sa kandidáti predbiehajú v sľuboch hlúpych názorov. Mnohí mudrlanti tvrdia, že preto Rómov nie je možné zamestnať, lebo nie sú dostatočne vyučení na súčasné požadované pracovné miesta. Kto je viac vinný ako politici, ktorí nič pre to za celé obdobie neurobili?. Stále bolo a stále existuje množstvo práce, ktorá si nevyžaduje ovládanie počítačov, alebo mimoriadne schopností. Je toľko možností manuálnej práce ako napr. výsadba stromčekov v lese, práce pri výrube lesných porastov, vysádzanie a zber, ovocia a zeleniny v poľnohospodárskych podnikoch, úprava a regulácie vodných tokov, čistenie miest a dedín, budovanie kanalizácie, úpravy chodníkov v mestách, pasenie kráv a starostlivosť o ostatné úžitkové zvieratá v poľnohospodárskych usadlostiach, atď. Lenže tí, ktorí si zasadajú za poslanecké a primatorské miesta, zaujímajú sa iba o to, ako prísť k peniazom pre seba. Nech mi nikto nehovorí, že im v prvom rade záleží na ľuďoch. To hovoria, všetci, ktorí sú vo vláde, v národnej rade, v župách i v okresoch, včítane prezidenta a jeho družiny. Jednoducho si budujú svoju budúcnosť. Nadobúdajú si značné majetky, v mnohých prípadoch podvodmi a tunelovaním štátnych peňazí. Preto nielen problém zamestnanosti Rómov, ale tiež tak vyzerá nezamestnanosť celkove v štáte, chudoba národa a množenie sa bezdomovcov. Vláda a čelní predstavitelia štátu sa starajú predovšetkým o lokalitu v ktorej žijú, t.j. Bratislava first (prvá), tak ako hovorí stále o Američanoch Trump. Zanedbáva sa východ, kde je najviac Rómov, nielenže sa zanedbáva, ale sa jednoducho na východné kraje kašle. Prečo nie sú niektoré ministerstva rozdelené po celom Slovensku, ale len všetko v Bratislave, kde si nevedia rady s dopravou, keď tisíce ľudí, ktoré pracujú na ministerstvách a ďalších štátnych inštitúciach cestuje každý deň do Bratislavy a späť. Keby diaľnice boli dotiahnuté na východ, mali by aj Rómovia prácu aj nezamestnanosť by poklesla.
V súvislosti s Rómskou zamestnanosťou je treba si pripomenúť nasledovné: Pred rokom 1989 sa budovalo v každom meste tisíce podnikových, štátnych i mestských bytov, kde takmer všetci Rómovia denne pracovali . Pozrite sa teraz, nikde sa nič nebuduje. Len sa nejaké školy opravujú. Keď sa nič nebuduje, tak to aj vyzerá s pracovnými príležitosťami. Darmo sa budúci poslanci predháňajú s rôznymi sľubmi. Tento marazmus, ktorý je tu od roku 1989 vyhnal ľudí schopných pracovať mimo Slovenska a takto pokračuje aj naďalej. Prosím, nenadávajte na Rómov, nadávajte na seba páni politici, lebo vy ste pôvod všetkého zla, ktoré na Slovensku existuje.

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Súd rozhoduje o väzbe pre Mariána Kočnera a Pavla Ruska

23.06.2018 13:46, aktualizované: 14:10

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206654x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie