Založ si blog

Zamestnanosť Rómov

Na rôznych úrovniach politických debát je prehodnocovaný problém nezamestnanosti Rómov. Každý splieta dve na tri a za 27 rokov sa zamestnanosť Rómov nezlepšila, ba veľmi zhoršila. Množstvo peňazí vláda vynaložila na riešenie tohto problému, no politici nevedia ako na to. Posledné dní pred voľbami do VUC sa kandidáti predbiehajú v sľuboch hlúpych názorov. Mnohí mudrlanti tvrdia, že preto Rómov nie je možné zamestnať, lebo nie sú dostatočne vyučení na súčasné požadované pracovné miesta. Kto je viac vinný ako politici, ktorí nič pre to za celé obdobie neurobili?. Stále bolo a stále existuje množstvo práce, ktorá si nevyžaduje ovládanie počítačov, alebo mimoriadne schopností. Je toľko možností manuálnej práce ako napr. výsadba stromčekov v lese, práce pri výrube lesných porastov, vysádzanie a zber, ovocia a zeleniny v poľnohospodárskych podnikoch, úprava a regulácie vodných tokov, čistenie miest a dedín, budovanie kanalizácie, úpravy chodníkov v mestách, pasenie kráv a starostlivosť o ostatné úžitkové zvieratá v poľnohospodárskych usadlostiach, atď. Lenže tí, ktorí si zasadajú za poslanecké a primatorské miesta, zaujímajú sa iba o to, ako prísť k peniazom pre seba. Nech mi nikto nehovorí, že im v prvom rade záleží na ľuďoch. To hovoria, všetci, ktorí sú vo vláde, v národnej rade, v župách i v okresoch, včítane prezidenta a jeho družiny. Jednoducho si budujú svoju budúcnosť. Nadobúdajú si značné majetky, v mnohých prípadoch podvodmi a tunelovaním štátnych peňazí. Preto nielen problém zamestnanosti Rómov, ale tiež tak vyzerá nezamestnanosť celkove v štáte, chudoba národa a množenie sa bezdomovcov. Vláda a čelní predstavitelia štátu sa starajú predovšetkým o lokalitu v ktorej žijú, t.j. Bratislava first (prvá), tak ako hovorí stále o Američanoch Trump. Zanedbáva sa východ, kde je najviac Rómov, nielenže sa zanedbáva, ale sa jednoducho na východné kraje kašle. Prečo nie sú niektoré ministerstva rozdelené po celom Slovensku, ale len všetko v Bratislave, kde si nevedia rady s dopravou, keď tisíce ľudí, ktoré pracujú na ministerstvách a ďalších štátnych inštitúciach cestuje každý deň do Bratislavy a späť. Keby diaľnice boli dotiahnuté na východ, mali by aj Rómovia prácu aj nezamestnanosť by poklesla.
V súvislosti s Rómskou zamestnanosťou je treba si pripomenúť nasledovné: Pred rokom 1989 sa budovalo v každom meste tisíce podnikových, štátnych i mestských bytov, kde takmer všetci Rómovia denne pracovali . Pozrite sa teraz, nikde sa nič nebuduje. Len sa nejaké školy opravujú. Keď sa nič nebuduje, tak to aj vyzerá s pracovnými príležitosťami. Darmo sa budúci poslanci predháňajú s rôznymi sľubmi. Tento marazmus, ktorý je tu od roku 1989 vyhnal ľudí schopných pracovať mimo Slovenska a takto pokračuje aj naďalej. Prosím, nenadávajte na Rómov, nadávajte na seba páni politici, lebo vy ste pôvod všetkého zla, ktoré na Slovensku existuje.

Nová doba, staronový . .. .izmus.

24.09.2018

Prešla nežná revolúcia, nastala nová situácia Namiesto ľudového socializmu, máme vládu zbohatlíkov kapitalizmu Vznikla v štáte anarchia, nazvali ju "demokracia" Národ blafovali chartisti, viac »

Presný prejav kapitalizmu aj do markizáckej FARMY.

20.09.2018

Neviem čo za idiot navrhol reláciu "farma" v takejto podobe, že preniesol do hry súčasné kapitalistické arogantné myslenie bohatstva a chudoby. Presne o tom je tento hnusný režim, ktorý nazývajú viac »

Stopy k vražde Kuciaka

18.09.2018

Od začiatku opozičné média sa upriamili na jedinú stopu, a to smerom ku vláde. Predpokladám, že vyšetrovatelia sú natoľko skúsení, aby nedali sa zviesť iba jednou alternatívou. Ako to, viac »

kompa, loď, dunaj, gabčíkovo,

Nie je kompa, nie je zmluva. Štátna SVP žiadnu nezohnala

24.09.2018 19:59

Štátnej firme sa nepodarilo zaobstarať si kompu, ktorá mala nahradiť dnes fungujúce plavidlo súkromnej firmy Ponton City.

lajcha

Kňaz čakal trest, dôvody biskupa ho však zarazili

24.09.2018 18:50

"Bol to veľmi dobrý farár, pracovitý, s ľuďmi dobre vychádzal, všetci s ním boli spokojní, teraz budeme iba smútiť," uviedol starosta Kľaku Ľuboš Haring.

ceuta, migranti

Vláda schválila 'Salviniho' dekrét uľahčujúci deportácie migrantov

24.09.2018 18:38

Migrantov by mohli z Talianska vyhostiť, ak ich usvedčia zo spáchania napr. znásilnenia či napadnutia.

identikit, vražda Jána Kuciaka

Prokuratúra mlčí o tom, či má svedka z identikitu

24.09.2018 17:54

Muža s informáciami o vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice mal spoznať jeden z obyvateľov Veľkej Mače. Vyšetrovatelia však nájdenie hľadaného svedka stále nepotvrdili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 143
Celková čítanosť: 263295x
Priemerná čítanosť článkov: 1841x

Autor blogu

Kategórie